MKS Piaseczno w wielkim stylu zakończył sezon 2016/2017. W meczu przedostatniej kolejki, który dla biało-niebieskich był jednak ostatnim spotkaniem rozgrywek, ekipa trenera Tomasza Grzywny rozbiła KS Raszyn aż 8-1!

 

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie nominalni gospodarze, ale po świetnym podaniu do Rafała Prażucha na prawą stronę pola karnego, zawodnik Raszyna posłał piłkę tuż obok długiego słupka.

 

Osiem minut później Piaseczno wyszło na prowadzenie. Po świetnym pressingu na prawym obrońcy biało-czerwono-zielonych, zawodnik rywali odegrał do tyłu do bramkarza. Golkiper popełnił fatalny błąd, niedokładnie wybijając futbolówkę, a z prezentu skorzystał Daniel Dylewski, który trafił do siatki efektownym lobem z 25 metrów.

 

Minutę później „Dylu” po raz drugi pokonał bramkarza Raszyna, ale tym razem gol nie został uznany, ponieważ doświadczony pomocnik MKS-u był na spalonym.

 

Na drugiego gola nie trzeba było jednak długo czekać. W 23. minucie Aleksander Flakiewicz sfaulował na lewej stronie pola karnego Igora Korczakowskiego, a „jedenastkę” wykorzystał Cezary Michalak, trafiając do siatki efektowną „wcinką” w sam środek bramki.

 

W 29. minucie Piaseczno prowadziło już trzema golami. Daniel Dylewski rozciągnął akcję, przerzucając piłkę na prawą stronę boiska do Kamila Włodarczyka, a „Mrówa” dośrodkował płasko do Dominika Witkowskiego, który nie miał żadnych problemów z pokonaniem Michała Tarnowskiego.

 

„Witek” miał w końcówce pierwszej połowy jeszcze jedną znakomitą okazję do strzelenia gola, ale uderzenie młodego napastnika MKS-u w krótki róg zatrzymało się na prawym słupku raszyńskiej bramki.

 

Po zmianie stron Piaseczno kontynuowało dobijanie pogodzonych już ze spadkiem z ligi biało-czerwono-zielonych. W 57. minucie, po zagraniu ręką przez jednego z defensorów nominalnych gospodarzy, Łukasz Krupnik mocnym uderzeniem z rzutu karnego w lewy róg bramki podwyższył na 4-0, dziesięć minut później kapitalnym strzałem zewnętrzną częścią stopy w lewy róg trafił Adrian Szewczyk, w 72. minucie Piotr Madetko wykorzystał sytuację sam na sam, strzelając szóstego gola dla MKS-u, a czterdzieści sekund później Adrian Szewczyk poprawił swój zablokowany strzał, uderzając po nodze obrońcy na 7-0.

 

Ekipę trenera Jacka Romańczuka stać było tylko na jednego gola, ale było to trafienie wyjątkowej urody. Michał Prażuch, były zawodnik naszego klubu, wykorzystał nieudane wyjście z bramki Konrada Drązikowskiego i mocnym strzałem z 40 metrów dał Raszynowi honorowe trafienie.

 

W 83. minucie nominalnych gospodarzy osłabił Bartosz Drożdżal, który obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, a grających w dziesiątkę raszynian pogrążył jeszcze Adrian Szewczyk, który wykorzystał przytomne wycofanie piłki przez Kamila Matulkę i mocnym strzałem ze środka pola karnego skompletował hat-tricka, ustalając wynik spotkania na 8-1 dla Piaseczna.

 

MKS zakończył tym samym zmagania w sezonie 2016/2017. Ostatni mecz biało-niebiescy mieli bowiem rozgrywać z OKS-em Otwock, który wycofał się w przerwie zimowej z ligi. Ekipa trenera Tomasza Grzywny, z 54 punktami na koncie, pewnie utrzymała się w IV lidze, wykonując plan, postawiony im przed sezonem. Dziękujemy zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu za dobrze wykonaną pracę!

 

10 czerwca 2017

IV liga – 37. kolejka

KS Raszyn 1 – 8 MKS Piaseczno (mecz w Piasecznie, Raszyn gospodarzem)

Bramki: 79' M.Prażuch – 16' Dylewski, 23' (k) Michalak, 29' Witkowski, 57' (k) Ł.Krupnik, 67', 73', 90+1' A.Szewczyk, 72' Madetko

Skład: Drązikowski – A.Samoraj, Dobies, Michalak, Majewski – Korczakowski (46' A.Szewczyk), Włodarczyk (46' Breś) – Matulka, Dylewski (46' F.Jadacki), Ł.Krupnik – Witkowski (46' Madetko)

Żółte kartki: Drożdżal (Raszyn) – Majewski, Michalak, Dobies (Piaseczno)

Czerwona kartka: 83' Drożdżal (Raszyn – za dwie żółte)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction