Do ostatniej kolejki trzeba było czekać, by poznać wszystkich spadkowiczów z IV ligi. Przed 36. serią spotkań o ostatnie bezpieczne miejsca biły się ekipy: LKS-u Promna, Znicza II Pruszków i Szydłowianki Szydłowiec. Wszyscy zagrożeni wygrali swoje mecze, przez co do okręgówki spadnie Szydłowianka.

Drużynie z Przedgórza Iłżeckiego nie pomogło wysokie zwycięstwo 4-1 nad KS-em Konstancin. Znicz II Pruszków rozgromił (nomen omen) ekipę Gromu Warszawa 6-1, zaś LKS Promna pokonał na wyjeździe Błoniankę 2-0. Wszystkie trzy zespoły zakończyły sezon z dorobkiem 45 punktów, ale najgroszy bilans miała spośród nich właśnie Szydłowianka.

Wcześniej do OKS-u Otwock, który wycofał się z ligi, nie rozegrawszy nawet pełnej rundy jesiennej, dołączyli w roli spadkowiczów: KS Raszyn, Grom Warszawa, Orzeł Wierzbica i KS Konstancin.