MKS Piaseczno zajął 8. miejsce w sezonie 2016/2017 w południowej grupie IV ligi. Który piłkarz biało-niebieskich grał najwięcej, a który najefektywniej? Oto garść statystyk z zakończonych rozgrywek.

 

W minionym sezonie w barwach MKS-u zagrało 27 zawodników. Do rozegrania było 36 spotkań (nie liczyliśmy anulowanych starć z OKS-em Otwock), więc każdy z graczy mógł spędzić na boisku aż 3240 minut. Wśród podopiecznych trenera Tomasza Grzywny niekwestionowanym liderem był w tej kategorii środkowy obrońca Patryk Dobies. Popularny „Dobi” rozegrał 3090 minut, czyli aż 95 procent możliwego czasu. Na podium znaleźli się jeszcze Kamil Matulka (2771 minut, 85 proc.) i Łukasz Krupnik (2710 minut, 83 proc.). Sporo grali również Robert Majewski (2544 minuty, 78 proc.), Ryszard Breś (2528 minut, 78 proc.) i Igor Korczakowski (2270 minut, 70 proc.).

 

Biało-niebiescy zdobyli w ubiegłym sezonie 69 bramek. Dorobek ten rozłożył się na 17 zawodników (16 naszych oraz niefortunnego strzelca samobójczego gola z LKS-u Promna). Najwięcej razy piłka lądowała w siatce po strzałach Pawła Bylaka, który strzelił 12 goli. O jedno trafienie mniej zapisał na swoim koncie Daniel Dylewski, 7 razy z bramki cieszył się Łukasz Krupnik, 6 razy Adrian Szewczyk, a po pięć goli dorzucili jeszcze Robert Majewski, Igor Korczakowski i Kamil Matulka.

 

Wśród asystentów zdecydowanym numerem jeden był Łukasz Krupnik, którego podania jedenastokrotnie otwierały kolegom drogę do bramki. Osiem asyst dołożył Igor Korczakowski, 7 – Kamil Matulka, a na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż 5 asyst dorzucił (i to dosłownie, dalekimi wyrzutami z autów) Patryk Dobies.

 

Cieszyć może to, że w klasyfikacji kanadyjskiej aż pięciu zawodników Piaseczna zakończyło sezon z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Najlepszym graczem był pod tym względem Łukasz Krupnik, który uzyskał 18 „oczek” (7 goli i 11 asyst), punkt mniej zanotował Paweł Bylak (12+5), Igor Korczakowski miał 13 „oczek” (5+8), a Kamil Matulka (5+7) i Daniel Dylewski (11+1) – po 12.

 

Najefektywniejszym zawodnikiem MKS-u był jednak Paweł Bylak. Były gracz m.in. Znicza Pruszków zanotował 17 punktów, ale wynik ten uzyskał, przebywając na boisku 1934 minuty, co oznacza, że „Bylu” punktował (gol lub asysta) średnio co 113 minut. Drugi w klasyfikacji był Łukasz Krupnik (punkt co 150 minut), na podium znaleźli się jeszcze Igor Korczakowski i Piotr Madetko, którzy strzelali lub asystowali co 174 minuty, a tuż za nimi – Daniel Dylewski, punktujący co 177 minut.

 

Jeżeli chodzi o mniej chlubne kategorie, to największymi brutalami w naszej ekipie byli Daniel Dylewski, Robert Majewski i Kamil Włodarczyk, którzy po dziesięć razy byli upominani przez arbitrów żółtymi kartkami. 8 „żółtek” obejrzeli Cezary Michalak i Patryk Dobies, a 7 – Igor Korczakowski.

 

Zawodnicy Piaseczna bardzo rzadko wylatywali jednak z boiska przed czasem. W trakcie sezonu tylko trzy razy zdarzyło się, by biało-niebiescy nie zakończyli spotkania w komplecie. W 2 przypadkach nerwów na wodzy nie potrafił utrzymać Patryk Kościanek, który obejrzał czerwone kartki w wyjazdowych meczach z Victorią Sulejówek i Orłem Wierzbica, a raz - Robert Majewski, który wyleciał z boiska w domowym spotkaniu z Wilgą Garwolin.

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction