Rewolucyjne zmiany w systemie rozgrywek zatwierdził we wtorek (27 czerwca) Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. W nadchodzącym sezonie w drużynach od B-klasy do IV ligi włącznie nie będzie już obowiązku wystawiania młodzieżowców, zaś w trakcie spotkania trenerzy będą mogli przeprowadzić aż siedem zmian.

IV ligę podzielono, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, na dwie szesnastozespołowe grupy. O pozostanie na tym poziomie rozgrywkowym będzie jednak niezwykle trudno, ponieważ w sezonie 2018/2019 IV liga zostanie scalona do jednej grupy, liczącej – przejściowo – 20 drużyn. Oznacza to, że utrzymanie powinno zapewnić co najmniej 7. miejsce.

Źródło: echodnia.eu