Od kilku dni na stadionie miejskim w Piasecznie trwają prace, związane z przebudową trybun. Dotychczasowe zostaną zrównane z ziemią, a w ich miejsce pojawi się kilka rzędów krzesełek na stelażu, podobnych do tych ze sztucznego boiska.

- Zmiana jest kolejnym etapem przebudowy całego kompleksu sportowego przy ulicy 1 Maja. W planach mamy również dobudowanie skrzydła do budynku klubowego. Powstaną w nim między innymi nowe, większe szatnie, spełniające wymagania wyższych lig, siłownia, a także kilka pomieszczeń, stanowiących zaplecze hotelowe. Jeżeli chodzi o trybuny, to nowe będą miały 800-900 miejsc, z czego część (około 300 krzesełek) będzie zadaszona. Powstanie także wydzielone miejsce dla spikera – powiedział Marek Frącz, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

Nie wiadomo tylko, czy remont trybun uda się zakończyć przed początkiem nowego sezonu. Plusem w tej sytuacji jest więc to, że biało-niebiescy pierwsze dwa mecze rozgrywają na wyjeździe.