Znakomicie weszli w sezon juniorzy MKS-u Piaseczno. W niedzielnym (20 sierpnia) spotkaniu 1. kolejki I Wojewódzkiej Ligi Juniorów biało-niebiescy rozbili Podlasie Sokołów Podlaski aż 10-1.

 

Na pierwszego gola trzeba było czekać raptem dziesięć minut. Paweł Szawro odebrał piłkę rywalom tuż za polem karnym, zagrał na prawo do Karola Belki, a ten otworzył worek z bramkami płaskim strzałem przy lewym słupku.

 

Sześć minut później na 2-0 podwyższył Szymon Kęciek, który trafił do siatki mocnym strzałem zza pola karnego.

 

W 27. minucie było już 3-0 dla biało-niebieskich. Trójkową akcję Kęćka, Szawro i Belki wykończył ten ostatni, pokonując Sebastiana Wilka lekką wcinką, a w 31. minucie „Bela” skompletował hat-tricka, kończąc składny atak Piaseczna. Zawodnik MKS-u nie poprzestał jednak na trzech golach i jeszcze przed przerwą dołożył czwarte trafienie, pokonując bramkarza Podlasia płaskim strzałem między nogami.

 

Przyjezdni zagrozili bramce, strzeżonej przez Jakuba Laskowskiego, tylko raz. W doliczonym czasie pierwszej połowy na uderzenie z rzutu wolnego z około czterdziestu metrów zdecydował się Piotr Osial, ale piłka po jego strzale trafiła jedynie w poprzeczkę.

 

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się ani trochę. Gospodarze cały czas dominowali, dobijając podłamanych rywali kolejnymi golami. W 49. minucie Szawro wykorzystał prostopadłe podanie od Kęćka i technicznym strzałem obok bramkarza trafił przy prawym słupku na 6-0. Trzy minuty później ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 7-0, ale po świetnym zagraniu od Mateusza Szewca trafił w słupek.

 

W 55. minucie aluminium po raz drugi w tym meczu obili goście. Na uderzenie niemal ze środka boiska zdecydował się Mateusz Rozbicki, ale gospodarzom znów dopisało szczęście i piłka zatrzymała się na poprzeczce, zaś chwilę później, po technicznym strzale Podlasia z siedemnastu metrów, świetną interwencją popisał się Laskowski, przenosząc to uderzenie nad bramką.

 

Na siódmego gola dla Piaseczna trzeba było czekać do 61. minuty. Paweł Szawro wykorzystał błąd defensywy gości i pokonał Wilka płaskim strzałem przy słupku. Kilkanaście minut później swojego drugiego w tym meczu gola dołożył Kęciek, który po prostopadłym podaniu z rzutu wolnego wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem z Sokołowa Podlaskiego, a w 81. minucie ten sam zawodnik skompletował hat-tricka, wjeżdżając do pustej bramki po znakomitym podaniu od Sebastiana Wiszniewskiego.

 

W 84. minucie hat-tricka skompletował trzeci zawodnik MKS-u. Po dwójkowej akcji z Kęćkiem do siatki Podlasia trafił – technicznym strzałem przy prawym słupku – Paweł Szawro i biało-niebiescy zaliczyli dwucyfrówkę.

 

Ekipie, prowadzonej tego dnia przez Bartosza Kobzę, nie udało się jednak zakończyć meczu z czystym kontem. W doliczonym czasie gry pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Pniewski, a futbolówka odbiła się po drodze od prawego słupka naszej bramki i wpadła do siatki obok bezradnego w tej sytuacji Laskowskiego.

 

20 sierpnia 2017

I Wojewódzka Liga Juniorów (rocznik '99/2000) – 1. kolejka

MKS Piaseczno 10 – 1 Podlasie Sokołów Podlaski

Bramki: 10', 27', 31', 35' Belka, 17', 78', 81' Kęciek, 49', 61', 84' Szawro – 90+1' Pniewski

Skład: Laskowski – R.Kurant, Rybiński, Żegnałek (60' P.Liwacz), K.Szymański – K.Dudzicki, Morawski (46' Gieleciński), Wiszniewski, Szawro, Belka (44' Szewc) – Kęciek

Żółte kartki: Żegnałek (Piaseczno) – Kosieradzki, Wierzbicki, Pniewski, Rozbicki (Podlasie)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction