Znakomicie weszli w sezon juniorzy MKS-u Piaseczno. W niedzielnym (20 sierpnia) spotkaniu 1. kolejki I Wojewódzkiej Ligi Juniorów biało-niebiescy rozbili Podlasie Sokołów Podlaski aż 10-1.

Na pierwszego gola trzeba było czekać raptem dziesięć minut. Paweł Szawro odebrał piłkę rywalom tuż za polem karnym, zagrał na prawo do Karola Belki, a ten otworzył worek z bramkami płaskim strzałem przy lewym słupku.

Sześć minut później na 2-0 podwyższył Szymon Kęciek, który trafił do siatki mocnym strzałem zza pola karnego.

W 27. minucie było już 3-0 dla biało-niebieskich. Trójkową akcję Kęćka, Szawro i Belki wykończył ten ostatni, pokonując Sebastiana Wilka lekką wcinką, a w 31. minucie „Bela” skompletował hat-tricka, kończąc składny atak Piaseczna. Zawodnik MKS-u nie poprzestał jednak na trzech golach i jeszcze przed przerwą dołożył czwarte trafienie, pokonując bramkarza Podlasia płaskim strzałem między nogami.

Przyjezdni zagrozili bramce, strzeżonej przez Jakuba Laskowskiego, tylko raz. W doliczonym czasie pierwszej połowy na uderzenie z rzutu wolnego z około czterdziestu metrów zdecydował się Piotr Osial, ale piłka po jego strzale trafiła jedynie w poprzeczkę.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się ani trochę. Gospodarze cały czas dominowali, dobijając podłamanych rywali kolejnymi golami. W 49. minucie Szawro wykorzystał prostopadłe podanie od Kęćka i technicznym strzałem obok bramkarza trafił przy prawym słupku na 6-0. Trzy minuty później ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 7-0, ale po świetnym zagraniu od Mateusza Szewca trafił w słupek.

W 55. minucie aluminium po raz drugi w tym meczu obili goście. Na uderzenie niemal ze środka boiska zdecydował się Mateusz Rozbicki, ale gospodarzom znów dopisało szczęście i piłka zatrzymała się na poprzeczce, zaś chwilę później, po technicznym strzale Podlasia z siedemnastu metrów, świetną interwencją popisał się Laskowski, przenosząc to uderzenie nad bramką.

Na siódmego gola dla Piaseczna trzeba było czekać do 61. minuty. Paweł Szawro wykorzystał błąd defensywy gości i pokonał Wilka płaskim strzałem przy słupku. Kilkanaście minut później swojego drugiego w tym meczu gola dołożył Kęciek, który po prostopadłym podaniu z rzutu wolnego wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem z Sokołowa Podlaskiego, a w 81. minucie ten sam zawodnik skompletował hat-tricka, wjeżdżając do pustej bramki po znakomitym podaniu od Sebastiana Wiszniewskiego.

W 84. minucie hat-tricka skompletował trzeci zawodnik MKS-u. Po dwójkowej akcji z Kęćkiem do siatki Podlasia trafił – technicznym strzałem przy prawym słupku – Paweł Szawro i biało-niebiescy zaliczyli dwucyfrówkę.

Ekipie, prowadzonej tego dnia przez Bartosza Kobzę, nie udało się jednak zakończyć meczu z czystym kontem. W doliczonym czasie gry pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Pniewski, a futbolówka odbiła się po drodze od prawego słupka naszej bramki i wpadła do siatki obok bezradnego w tej sytuacji Laskowskiego.

20 sierpnia 2017

I Wojewódzka Liga Juniorów (rocznik '99/2000) – 1. kolejka

MKS Piaseczno 10 – 1 Podlasie Sokołów Podlaski

Bramki: 10', 27', 31', 35' Belka, 17', 78', 81' Kęciek, 49', 61', 84' Szawro – 90+1' Pniewski