Piaseczyńscy juniorzy urządzili sobie w środę (30 sierpnia) kolejną w tym sezonie kanonadę. Po inauguracyjnym zwycięstwie 10-1 nad Podlasiem Sokołów Podlaski i wyjazdowym triumfie 5-4 ze Zniczem II Pruszków, biało-niebiescy rozbili w 3. kolejce Wektrę Zbuczyn aż 8-2.

 

MKS mógł wyjść na prowadzenie już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania. Paweł Szawro dostał długie podanie za plecy obrońców i zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, ale futbolówka przeszła obok prawego słupka.

 

Dziesięć minut później to przyjezdni wyszli z dobrą akcją, ale im także zabrakło w ostatniej fazie odrobiny precyzji i strzał Wektry z pola karnego minął lewy słupek piaseczyńskiej bramki.

 

W 16. minucie przed szansą na strzelenie gola po raz drugi w tym meczu stanął Szawro, który dostał znakomite techniczne podanie od Patryka Morawskiego, ale tym razem snajper biało-niebieskich przegrał pojedynek z Jakubem Buczkiem, bramkarzem gości.

 

Na pierwsze trafienie trzeba było czekać do 22. minuty. O dziwo, gola nie strzeliło jednak mające optyczną przewagę Piaseczno, ale przyjezdni. Po faulu Sebastiana Wiszniewskiego w bocznym sektorze boiska i dośrodkowaniu w okolice siódmego metra, Konrad Drązikowski zdołał odbić główkę Kamila Bobryka, ale wobec dobitki Huberta Borkowskiego był już bezradny.

 

Podopieczni trenerów Karola Kocyka i Bartosza Kobzy mogli wyrównać już kilka minut później, ale najpierw kolejnej znakomitej okazji nie wykorzystał Szawro, który po podaniu od Macieja Cybulskiego oddał zbyt lekki strzał, a chwilę później uderzenie Wiszniewskiego z około czterdziestu metrów trafiło w poprzeczkę.

 

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 32. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu na Cybulskim. Golkiper Wektry zdołał co prawda odbić „jedenastkę”, wykonywaną przez Karola Belkę, ale do piłki najszybciej dopadł bardzo dobrze grający tego dnia Cybulski, który z najbliższej odległości trafił na 1-1.

 

MKS poszedł za ciosem i jeszcze przed przerwą wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. W 35. minucie gola na 2-1 strzelił Belka, któremu dalekim wykopem z własnego pola karnego asystował Drązikowski, a już w doliczonym czasie pierwszej połowy na 3-1 podwyższył Bartosz Sujak, który po prostopadłym podaniu z głębi pola wypuścił sobie futbolówkę obok obrońcy, wyprzedził go, a następnie płaskim, technicznym uderzeniem obok nogi bramkarza trafił do siatki tuż przy prawym słupku.

 

Po zmianie stron Piaseczno dołożyło kolejne gole. W 51. minucie Szawro zagrał z prawej strony boiska w pole karne, a Morawski – po rękawicy bramkarza – uderzył przy lewym słupku na 4-1, w 54. minucie Sujak zagrał na prawą stronę „szesnastki” do Cybulskiego, a ten – mając obrońcę na plecach – odwrócił się z piłką w polu karnym i mocnym strzałem po długim rogu trafił na 5-1, zaś szóstą bramkę zdobył w 65. minucie Szawro, który po prostopadłym podaniu od Patryka Liwacza uderzył obok nogi golkipera.

 

W 69. minucie przebudzili się goście. Po rzucie rożnym z prawej strony boiska Stanisław Dolski obronił pierwszy strzał rywali, ale dobitka Macieja Wróbla znalazła już drogę do bramki.

 

To było jednak wszystko, na co tego dnia Piaseczno pozwoliło ekipie ze Zbuczyna. W 83. minucie, po mocnym uderzeniu Mateusza Żegnałka z rzutu wolnego, golkiper Wektry „wypluł” piłkę wprost pod nogi Szawro, który nie zwykł marnować takich sytuacji, a kopkę nad „i” postawił w 90. minucie Morawski, uderzając płasko z siedemnastu metrów tuż przy lewym słupku.

 

30 sierpnia 2017

I Wojewódzka Liga Juniorów (rocznik '99/2000) – 3. kolejka

MKS Piaseczno 8 – 2 Wektra Zbuczyn

Bramki: 32', 54' Cybulski, 35' Belka, 45+1' Sujak, 51', 90' Morawski, 65', 83' Szawro – 22' Borkowski, 69' Wróbel

Skład: Drązikowski (55' Dolski) – Żegnałek, R.Kurant, Gieleciński, K.Szymański – K.Dudzicki (26' Cybulski), Wiszniewski, Sujak (65' Liwacz), Morawski, Belka (60' Szewc) – Szawro

Żółta kartka: Wiszniewski (Piaseczno)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction