Derby gminy dla FCB Akademii Piłkarskiej. W sobotnim (2 września) spotkaniu 1. kolejki V Okręgowej Ligi Młodzików (rocznik 2006), ekipa z Bobrowca wywiozła z Piaseczna komplet punktów, pokonując MKS II 1-0.

 

Przyjezdni rozpoczęli spotkanie z animuszem i już w 3. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. Po prostopadłym podaniu w pole karne, świetnie w bramce biało-niebieskich zachował się jednak Kacper Szymański, który w sytuacji sam na sam z rywalem świetnie odbił jego uderzenie.

 

Niestety, dwie minuty później był już bez szans. Mateusz Gąsowski dostał piłkę na prawej stronie pola karnego i pewnym uderzeniem w długi róg pokonał naszego golkipera.

 

Niewiele brakowało, a w 11. minucie byłoby już 0-2. Jeden z zawodników z Bobrowca popisał się znakomitym uderzeniem w lewe okienko piaseczyńskiej bramki, ale jeszcze lepszą interwencją błysnął „Kapi”, który wyciągnął się jak struna i zdołał zbić strzał rywali.

 

W 23. minucie to ekipa Pawła Dudka i Mariusza Araka miała stuprocentową okazję do wyrównania. Bartosz Cuda zagrał prostopadle do Sebastiana Stępnia, ale zawodnik MKS-u II przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem FCB, uderzając wprost w nogi przeciwnika.

 

Golkiper Akademii Piłkarskiej miał zresztą „dzień konia”, ponieważ w drugiej połowie jeszcze kilka razy ratował swój zespół od utraty bramki, z czego kilka razy w beznadziejnych wręcz sytuacjach. Przykładem może tu być choćby 38. miuta, gdy Gołębiowski trzy razy (!) uderzał z prawej strony pola karnego, a rywal zbijał wszystkie strzały naszego zawodnika, czy 45. minuta, gdy bramkarz z Bobrowca zdołał odbić futbolówkę po groźnym uderzeniu Kosteckiego.

 

Akademia Piłkarska zdołała dowieźć jednobramkowe prowadzenie do końca meczu i to ona sięgnęła na inaugurację sezonu po pełną pulę. Kolejny mecz nasi zawodnicy rozegrają już za tydzień, 9 września, a rywalem w wyjazdowym starciu będzie FC Lesznowola.

 

2 września 2017

V Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2006) – 1. kolejka

MKS Piaseczno 0 – 1 FCB Akademia Piłkarska

Bramka: 5' Gąsowski

Skład: Szymański – Ignatowicz, Sałasiński, Rajkowski – Cuda, S.Stępień, Kucharski, Matuszczak – Kordys

Ponadto zagrali: Grzegorczyk – Kostecki, Gołębiowski, Turski, Stelmach, Gortat

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction