Derby gminy dla FCB Akademii Piłkarskiej. W sobotnim (2 września) spotkaniu 1. kolejki V Okręgowej Ligi Młodzików (rocznik 2006), ekipa z Bobrowca wywiozła z Piaseczna komplet punktów, pokonując MKS II 1-0.

Przyjezdni rozpoczęli spotkanie z animuszem i już w 3. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. Po prostopadłym podaniu w pole karne, świetnie w bramce biało-niebieskich zachował się jednak Kacper Szymański, który w sytuacji sam na sam z rywalem świetnie odbił jego uderzenie.

Niestety, dwie minuty później był już bez szans. Mateusz Gąsowski dostał piłkę na prawej stronie pola karnego i pewnym uderzeniem w długi róg pokonał naszego golkipera.

Niewiele brakowało, a w 11. minucie byłoby już 0-2. Jeden z zawodników z Bobrowca popisał się znakomitym uderzeniem w lewe okienko piaseczyńskiej bramki, ale jeszcze lepszą interwencją błysnął „Kapi”, który wyciągnął się jak struna i zdołał zbić strzał rywali.

W 23. minucie to ekipa Pawła Dudka i Mariusza Araka miała stuprocentową okazję do wyrównania. Bartosz Cuda zagrał prostopadle do Sebastiana Stępnia, ale zawodnik MKS-u II przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem FCB, uderzając wprost w nogi przeciwnika.

Golkiper Akademii Piłkarskiej miał zresztą „dzień konia”, ponieważ w drugiej połowie jeszcze kilka razy ratował swój zespół od utraty bramki, z czego kilka razy w beznadziejnych wręcz sytuacjach. Przykładem może tu być choćby 38. miuta, gdy Gołębiowski trzy razy (!) uderzał z prawej strony pola karnego, a rywal zbijał wszystkie strzały naszego zawodnika, czy 45. minuta, gdy bramkarz z Bobrowca zdołał odbić futbolówkę po groźnym uderzeniu Kosteckiego.

Akademia Piłkarska zdołała dowieźć jednobramkowe prowadzenie do końca meczu i to ona sięgnęła na inaugurację sezonu po pełną pulę. Kolejny mecz nasi zawodnicy rozegrają już za tydzień, 9 września, a rywalem w wyjazdowym starciu będzie FC Lesznowola.

2 września 2017

V Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2006) – 1. kolejka

MKS Piaseczno 0 – 1 FCB Akademia Piłkarska

Bramka: 5' Gąsowski