Drużyna rocznika 2009 MKS-u Piaseczno, prowadzona przez trenera Romana Świerlikowskiego, zainaugurowała sezon wyjazdową porażką 4-12 z OKS-em Otwock. O wyniku przesądziła przede wszystkim kompletnie przespana przez naszych zawodników pierwsza kwarta, po której gospodarze prowadzili aż 7-1. W kolejnych odsłonach biało-niebiescy byli już dla bardziej doświadczonego OKS-u równorzędnym partnerem.

Mecz rozpoczął się dla biało-niebieskich wręcz idealnie, ponieważ już po 18 sekundach Piaseczno prowadziło 1-0 po golu Adama Saroty, który wykorzystał błąd defensorów i z bliska pokonał Bartka Kociszewskiego.

Niestety, po tym trafieniu to Otwock przejął inicjatywę i w ciągu piętnastu minut wbił MKS-owi aż siedem goli. Cztery bramki zdobył Bartosz Pawlak, wyróżniający się potężnym uderzeniem lewą nogą, a po jednym trafieniu dołożyli Olivier Szymański-Cruz, Przemysław Kociszewski i Paweł Rutkowski.

Druga kwarta, podobnie jak pierwsze piętnaście minut, rozpoczęła się od mocnego akcentu Piaseczna. Kacper Obłuski dostał podanie na lewą stronę i z wysokości pola karnego popisał się kapitalnym lobem, trafiając „za kołnierz” Bartka Kociszewskiego na 7-2. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy – za sprawą Szymańskiego-Cruza i Przemysława Kociszewskiego – zakończyli tę część spotkania, prowadząc 9-2.

Z kwarty na kwartę podopieczni Romana Świerlikowskiego radzili sobie coraz lepiej i w trzeciej odsłonie meczu zagrali prawdziwy koncert. Doskonale funkcjonowała obrona, która wreszcie zaczęła grać agresywniej i pewniej w odbiorze, druga linia zaliczyła kilka ważnych przechwytów, a wisienką na torcie był drugi w tym meczu gol Kacpra Obłuskiego, który tak podawał prostopadle do Adama Saroty, że futbolówka minęła i naszego napastnika, i golkipera OKS-u, wpadając do siatki przy lewym słupku otwockiej bramki.

Ostatnia część meczu znów należała jednak do gospodarzy. Dwie bramki dorzucił niezawodny Pawlak, kompletując podwójnego hat-tricka, a jedno trafienie zanotował – po nieco przypadkowym zagraniu – Oliwier Barejka. MKS zdołał jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, a piękną indywidualną akcją, zakończoną uderzeniem nie do obrony pod poprzeczkę, popisał się Max Siwierski.

Pierwsze koty za płoty, oby w kolejnych spotkaniach naszym chłopcom szło już tylko lepiej!

3 września 2017

III Okręgowa Liga Żaków (rocznik 2009) – 1. kolejka

OKS Otwock 12 – 4 MKS Piaseczno

Bramki: 6x Pawlak, 2x Szymański-Cruz, 2x P.Kociszewski, Rutkowski, Barejka – Sarota, 2x Obłuski, Siwierski