Drużyna rocznika 2009 MKS-u Piaseczno, prowadzona przez trenera Romana Świerlikowskiego, zainaugurowała sezon wyjazdową porażką 4-12 z OKS-em Otwock. O wyniku przesądziła przede wszystkim kompletnie przespana przez naszych zawodników pierwsza kwarta, po której gospodarze prowadzili aż 7-1. W kolejnych odsłonach biało-niebiescy byli już dla bardziej doświadczonego OKS-u równorzędnym partnerem.

 

Mecz rozpoczął się dla biało-niebieskich wręcz idealnie, ponieważ już po 18 sekundach Piaseczno prowadziło 1-0 po golu Adama Saroty, który wykorzystał błąd defensorów i z bliska pokonał Bartka Kociszewskiego.

 

Niestety, po tym trafieniu to Otwock przejął inicjatywę i w ciągu piętnastu minut wbił MKS-owi aż siedem goli. Cztery bramki zdobył Bartosz Pawlak, wyróżniający się potężnym uderzeniem lewą nogą, a po jednym trafieniu dołożyli Olivier Szymański-Cruz, Przemysław Kociszewski i Paweł Rutkowski.

 

Druga kwarta, podobnie jak pierwsze piętnaście minut, rozpoczęła się od mocnego akcentu Piaseczna. Kacper Obłuski dostał podanie na lewą stronę i z wysokości pola karnego popisał się kapitalnym lobem, trafiając „za kołnierz” Bartka Kociszewskiego na 7-2. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy – za sprawą Szymańskiego-Cruza i Przemysława Kociszewskiego – zakończyli tę część spotkania, prowadząc 9-2.

 

Z kwarty na kwartę podopieczni Romana Świerlikowskiego radzili sobie coraz lepiej i w trzeciej odsłonie meczu zagrali prawdziwy koncert. Doskonale funkcjonowała obrona, która wreszcie zaczęła grać agresywniej i pewniej w odbiorze, druga linia zaliczyła kilka ważnych przechwytów, a wisienką na torcie był drugi w tym meczu gol Kacpra Obłuskiego, który tak podawał prostopadle do Adama Saroty, że futbolówka minęła i naszego napastnika, i golkipera OKS-u, wpadając do siatki przy lewym słupku otwockiej bramki.

 

Ostatnia część meczu znów należała jednak do gospodarzy. Dwie bramki dorzucił niezawodny Pawlak, kompletując podwójnego hat-tricka, a jedno trafienie zanotował – po nieco przypadkowym zagraniu – Oliwier Barejka. MKS zdołał jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, a piękną indywidualną akcją, zakończoną uderzeniem nie do obrony pod poprzeczkę, popisał się Max Siwierski.

 

Pierwsze koty za płoty, oby w kolejnych spotkaniach naszym chłopcom szło już tylko lepiej!

 

3 września 2017

III Okręgowa Liga Żaków (rocznik 2009) – 1. kolejka

OKS Otwock 12 – 4 MKS Piaseczno

Bramki: 6x Pawlak, 2x Szymański-Cruz, 2x P.Kociszewski, Rutkowski, Barejka – Sarota, 2x Obłuski, Siwierski

Otwock: B.Kociszewski – Barejka, Szpyra, Weremiuk, Szymański-Cruz, Rutkowski, P.Kociszewski, Woźniak, Pawlak, Kołecki, Zwoliński, Kośmider

Piaseczno: Strzelczyk – Kozłowski, Siwierski, Pielacha, Kosiński, Obłuski, Sarota Zalewski, Ptasiński, Kołodziej

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction