Fatalną passę notują na początku sezonu podopieczni trenera Daniela Barcickiego, grający w Ekstralidze Trampkarzy (rocznik 2003). Biało-niebiescy, targani poważnymi problemami kadrowymi, przegrali w sobotę (9 września) piąty mecz z rzędu, tym razem 1-2 z Dolcanem Ząbki.

 

MKS, który w ubiegłym sezonie po emocjonującej walce utrzymał się na najwyższym szczeblu rozgrywek, od początku tegorocznych zmagań wyłącznie przegrywa. Ogromny wpływ na wyniki ma sytuacja kadrowa. Drużyna straciła najlepszego obrońcę, Filipa Araka, który zdecydował się na transfer do innego zespołu, kilku podstawowych graczy dopadły kontuzje, zaś wśród bramkarzy problem był tak wielki, że między słupkami stał w kilku meczach zawodnik z pola. Trudno zatem oczekiwać, by Piaseczno mogło w tej sytuacji walczyć jak równy z równym z czołowymi zespołami województwa...

 

Nie inaczej było w spotkaniu z liderem z Ząbek. Dolcan już w 4. minucie objął prowadzenie, a gola – uderzeniem z najbliższej odległości – strzelił Kacper Grabowicz, który bezlitośnie wykorzystał błąd naszej defensywy.

 

MKS podniół się jednak z kolan i w 22. minucie doprowadził do wyrównania. Bartosiak popędził prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne do Wnorowskiego, który zdołał jeszcze przełożyć piłkę na drugą nogę i pewnym uderzeniem przy lewym słupku trafił na 1-1.

 

Niestety, przyjezdni jeszcze przed przerwą po raz drugi pokonali Gemzę, a do siatki – uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego – trafił Kacper Roguski.

 

Po zmianie stron Dolcan umiejętnie się bronił, choć trzeba dodać, że Piaseczno – mimo naprawdę ostrej reprymendy od trenera w przerwie spotkania – nie potrafiło pokazać pazura i tylko z rzadka przerywało senną grę dosłownie paroma okazjami, które mogły zakończyć się golem. W 58. minucie, po uderzeniu Liwacza z dystansu, bramkarz z Ząbek „wypluł” piłkę, ale żaden z naszych graczy nie czyhał na dobitkę, zaś w 68. minucie, po dośrodkowaniu Bartosiaka z rzutu rożnego z prawej strony boiska, golkiper Dolcanu, do spółki z obrońcami, zatrzymał tuż przed linią bramkową uderzenie Pruszczyka.

 

Swoje szanse mieli również goście, ale w 54. minucie, po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu, jeden z zawodników uderzył z najbliższej odległości nad bramką, zaś w 70. minucie „centrostrzał” rywali trafił jedynie w poprzeczkę i mecz zakończył się zwycięstwem Dolcanu 2-1.

 

9 września 2017

Ekstraliga Trampkarzy (rocznik 2003) – 5. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 2 Dolcan Ząbki

Bramki: 22' Wnorowski – 4' Grabowicz, 35' Roguski

Skład: Gemza – Jaszczak, Liwacz, Bogdan, Pruszczyk – Kępisty, Wójcik, A.Dobies, Hermanowicz, Bartosiak – Wnorowski

Ponadto zagrali: Górzyński, Fabijański, Bieniek

Kary: Wójcik, Kępisty (Piaseczno – po 2 minuty) - ? (Dolcan – 2 minuty)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction