Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli podopieczni trenera Kacpra Masenka, grający w IV Okręgowej Lidze Młodzików (rocznik 2005). Po niedawnym remisie z SF Warszawa, biało-niebiescy rozbili na własnym stadionie PKS Radość 4-1.

 

MKS II od początku spotkania był zespołem bardziej aktywnym, co przełożyło się także na sytuacje podbramkowe. Co prawda w 3. minucie Bartek Sopelak obronił uderzenie Jakubowskiego z lewej strony pola karnego, a w 11. minucie golkiper Radości najpierw odbił kolejny strzał Jakubowskiego, zaś dobitka Pietrzykowskiego trafiła w prawy słupek, ale już w 12. minucie Piaseczno cieszyło się z pierwszego gola. Met świetnie dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony boiska, a jeden z defensorów Radości, naciskany przez Dąbrowskiego, skierował piłkę do własnej bramki.

 

Dwie minuty później było już 2-0 dla gospodarzy. Dąbrowski technicznym podaniem za plecy obrońców uruchomił wbiegającego w pole karne Pietrzykowskiego, a ten posłał futbolówkę do siatki lekkim strzałem lewą nogą przy prawym słupku.

 

Przyjezdni wzięli się do roboty i niewiele brakowało, a w ciągu kilku minut doprowadziliby do wyrównania. Najpierw jednak błędu naszego golkipera nie zdołał wykorzystać Dukielski, który uderzył obok długiego słupka, a chwilę później potężna bomba Baranka z rzutu wolnego z niemal połowy boiska przeszła tuż nad poprzeczką.

 

W 24. minucie MKS II stracił podporę defensywy, Marciniaka. Arbiter uznał, że kapitan biało-niebieskich sfaulował wychodzącego na czystą pozycję rywala i ukarał naszego zawodnika czerwoną kartką. Piaseczno mogło co prawda grać w pełnym składzie po odcierpieniu przez innego z graczy dwuminutowej kary, ale Marciniak musiał udać się do szatni i na boisko już w tym spotkaniu nie wyszedł.

 

Ekipa z Radości wykorzystała powstałe zamieszanie i chwilę później strzeliła kontaktowego gola. Berecki oddał mocne uderzenie z rzutu wolnego z kilkunastu metrów, a piłka otarła się po drodze o nogę Miłosza Drandijskiego i wpadła do siatki, kompletnie zaskakując Wojtyniaka.

 

Biało-niebiescy nie załamali się jednak i jeszcze przed przerwą mogli ponownie objąć dwubramkowe prowadzenie. Sobolewski dostał znakomite podanie w pole karne, lekko trącił piłkę obok wychodzącego golkipera, ale bramkarza gości znakomicie zaasekurował jeden z obrońców, który w ostatniej chwili zdołał wybić futbolówkę.

 

Co nie udało się pod koniec pierwszej, powiodło się na początku drugiej połowy. W 38. minucie Błaszczyk dostał podanie na prawą stronę pola karnego i płaskim strzałem od lewego słupka podwyższył na 3-1.

 

Ekipa trenera Masenka miała jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku (w 40. minucie Jakubowski w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę, a w 45. minucie Niemiec trafił w słupek), ale udało jej się to tylko raz. W doliczonym czasie gry kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Dąbrowski, a lecąca w lewy górny róg futbolówka otarła się od wewnętrznej strony słupka i wpadła do siatki obok kompletnie zaskoczonego bramkarza.

 

10 września 2017

IV Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2005) – 2. kolejka

MKS II Piaseczno 4 – 1 PKS Radość

Bramki: 12' samobójcza, 14' Pietrzykowski, 38' Błaszczyk, 60+1' Dąbrowski – 26' Berecki

Skład: Wojtyniak – Met, Marciniak, Arkutowski – Sobolewski, Dąbrowski, Pietrzykowski, Jakubowski – Niemiec

Ponadto zagrali: Sadowski – Socha, Błaszczyk, Drandijski

Kary: Jakubowski, Pietrzykowski (Piaseczno – po 2 minuty)

Czerwona kartka: 24' Marciniak (Piaseczno – za faul)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction