Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli podopieczni trenera Kacpra Masenka, grający w IV Okręgowej Lidze Młodzików (rocznik 2005). Po niedawnym remisie z SF Warszawa, biało-niebiescy rozbili na własnym stadionie PKS Radość 4-1.

MKS II od początku spotkania był zespołem bardziej aktywnym, co przełożyło się także na sytuacje podbramkowe. Co prawda w 3. minucie Bartek Sopelak obronił uderzenie Jakubowskiego z lewej strony pola karnego, a w 11. minucie golkiper Radości najpierw odbił kolejny strzał Jakubowskiego, zaś dobitka Pietrzykowskiego trafiła w prawy słupek, ale już w 12. minucie Piaseczno cieszyło się z pierwszego gola. Met świetnie dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony boiska, a jeden z defensorów Radości, naciskany przez Dąbrowskiego, skierował piłkę do własnej bramki.

Dwie minuty później było już 2-0 dla gospodarzy. Dąbrowski technicznym podaniem za plecy obrońców uruchomił wbiegającego w pole karne Pietrzykowskiego, a ten posłał futbolówkę do siatki lekkim strzałem lewą nogą przy prawym słupku.

Przyjezdni wzięli się do roboty i niewiele brakowało, a w ciągu kilku minut doprowadziliby do wyrównania. Najpierw jednak błędu naszego golkipera nie zdołał wykorzystać Dukielski, który uderzył obok długiego słupka, a chwilę później potężna bomba Baranka z rzutu wolnego z niemal połowy boiska przeszła tuż nad poprzeczką.

W 24. minucie MKS II stracił podporę defensywy, Marciniaka. Arbiter uznał, że kapitan biało-niebieskich sfaulował wychodzącego na czystą pozycję rywala i ukarał naszego zawodnika czerwoną kartką. Piaseczno mogło co prawda grać w pełnym składzie po odcierpieniu przez innego z graczy dwuminutowej kary, ale Marciniak musiał udać się do szatni i na boisko już w tym spotkaniu nie wyszedł.

Ekipa z Radości wykorzystała powstałe zamieszanie i chwilę później strzeliła kontaktowego gola. Berecki oddał mocne uderzenie z rzutu wolnego z kilkunastu metrów, a piłka otarła się po drodze o nogę Miłosza Drandijskiego i wpadła do siatki, kompletnie zaskakując Wojtyniaka.

Biało-niebiescy nie załamali się jednak i jeszcze przed przerwą mogli ponownie objąć dwubramkowe prowadzenie. Sobolewski dostał znakomite podanie w pole karne, lekko trącił piłkę obok wychodzącego golkipera, ale bramkarza gości znakomicie zaasekurował jeden z obrońców, który w ostatniej chwili zdołał wybić futbolówkę.

Co nie udało się pod koniec pierwszej, powiodło się na początku drugiej połowy. W 38. minucie Błaszczyk dostał podanie na prawą stronę pola karnego i płaskim strzałem od lewego słupka podwyższył na 3-1.

Ekipa trenera Masenka miała jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku (w 40. minucie Jakubowski w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę, a w 45. minucie Niemiec trafił w słupek), ale udało jej się to tylko raz. W doliczonym czasie gry kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Dąbrowski, a lecąca w lewy górny róg futbolówka otarła się od wewnętrznej strony słupka i wpadła do siatki obok kompletnie zaskoczonego bramkarza.

10 września 2017

IV Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2005) – 2. kolejka

MKS II Piaseczno 4 – 1 PKS Radość

Bramki: 12' samobójcza, 14' Pietrzykowski, 38' Błaszczyk, 60+1' Dąbrowski – 26' Berecki

Skład: Wojtyniak – Met, Marciniak, Arkutowski – Sobolewski, Dąbrowski, Pietrzykowski, Jakubowski – Niemiec

Ponadto zagrali: Sadowski – Socha, Błaszczyk, Drandijski

Kary: Jakubowski, Pietrzykowski (Piaseczno – po 2 minuty)

Czerwona kartka: 24' Marciniak (Piaseczno – za faul)