MKS Piaseczno zremisował w meczu na szczycie I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych (rocznik 2002) z wiceliderem, SEMP-em II Ursynów, 1-1. Podopieczni trenera Piotra Czachowskiego zachowali pierwsze miejsce w tabeli.

Spotkanie lidera z wiceliderem rozgrywek zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 7. minucie byli bliscy otworzenia wyniku. Kozak sprytnie przerzucił piłkę nad rywalem, a następnie popędził z piłką kilkanaście metrów, po czym odegrał ją w pole karne do Pułkownika. Niestety, strzał naszego napastnika przeszedł obok długiego słupka.

Popularny „Generał” spudłował również kilka minut później, kiedy to – po świetnym wejściu Chmielewskiego prawą stroną boiska – uderzył z kilku metrów nad bramką SEMP-a.

A ponieważ stare powiedzenie mówi, że do trzech razy sztuka, kolejnej okazji Pułkownik już nie zmarnował. Po dokładnym podaniu od bardzo dobrze dysponowanego w tym sezonie Rzeszotka, snajper MKS-u uderzył obok bramkarza na 1-0.

Kwadrans później gospodarze mieli doskonałą okazję do podwyższenia wyniku, ale po dośrodkowaniu Rzeszotka z rzutu rożnego z prawej strony boiska, efektowny „szczupak” Grudzińskiego był odrobinę za lekki i Jaźwiński bez problemu złapał piłkę.

W 36. minucie to przyjezdni stanęli przed wymarzoną wręcz okazją do wyrównania. Arbiter podyktował rzut karny za faul Zielińskiego, ale „jedenastki” nie wykorzystał były gracz MKS-u, Maksymilian Zaron, który posłał futbolówkę obok prawego słupka.

Trzy minuty później SEMP-owi II udało się jednak trafić na 1-1. Po fatalnym błędzie Piaseczna w środkowej strefie boiska i znakomitym prostopadłym podaniu stołecznych w pole karne, Michał Grzeszczak pewnym uderzeniem przy prawym słupku doprowadził do remisu.

Druga połowa rozpoczęła się dla biało-niebieskich znakomicie. W 54. minucie czerwoną kartką ukarany został Kacper Miriuk i drużyna z Warszawy musiała grać w dziesiątkę. Niestety, niedokładnie grający MKS nie potrafił wykorzystać tej przewagi i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Najlepszą sytuację Piaseczno miało w 73. minucie, kiedy to – po szybkiej kontrze prawą stroną – Kraszewski zagrał na środek pola karnego, ale mocny wolej Cetry został zablokowany.

Niewiele jednak brakowało, a z kompletu punktów cieszyłby się grający w osłabieniu SEMP. W 75. minucie, po szybkiej kontrze lewym skrzydłem, Zaron dośrodkował w pole karne do Grzeszczaka, ale napastnik gości fatalnie skiksował, uderzając z bliska nad poprzeczką...

Po pięciu kolejkach MKS pozostaje liderem rozgrywek, wyprzedzając o punkt warszawski Zwar i o dwa „oczka” niedzielnego rywala, SEMP II Ursynów.

10 września 2017

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych (rocznik 2002) – 5. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 1 SEMP II Ursynów

Bramki: 20' Pułkownik – 39' Grzeszczak