MKS Piaseczno zremisował w meczu na szczycie I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych (rocznik 2002) z wiceliderem, SEMP-em II Ursynów, 1-1. Podopieczni trenera Piotra Czachowskiego zachowali pierwsze miejsce w tabeli.

 

Spotkanie lidera z wiceliderem rozgrywek zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 7. minucie byli bliscy otworzenia wyniku. Kozak sprytnie przerzucił piłkę nad rywalem, a następnie popędził z piłką kilkanaście metrów, po czym odegrał ją w pole karne do Pułkownika. Niestety, strzał naszego napastnika przeszedł obok długiego słupka.

 

Popularny „Generał” spudłował również kilka minut później, kiedy to – po świetnym wejściu Chmielewskiego prawą stroną boiska – uderzył z kilku metrów nad bramką SEMP-a.

 

A ponieważ stare powiedzenie mówi, że do trzech razy sztuka, kolejnej okazji Pułkownik już nie zmarnował. Po dokładnym podaniu od bardzo dobrze dysponowanego w tym sezonie Rzeszotka, snajper MKS-u uderzył obok bramkarza na 1-0.

 

Kwadrans później gospodarze mieli doskonałą okazję do podwyższenia wyniku, ale po dośrodkowaniu Rzeszotka z rzutu rożnego z prawej strony boiska, efektowny „szczupak” Grudzińskiego był odrobinę za lekki i Jaźwiński bez problemu złapał piłkę.

 

W 36. minucie to przyjezdni stanęli przed wymarzoną wręcz okazją do wyrównania. Arbiter podyktował rzut karny za faul Zielińskiego, ale „jedenastki” nie wykorzystał były gracz MKS-u, Maksymilian Zaron, który posłał futbolówkę obok prawego słupka.

 

Trzy minuty później SEMP-owi II udało się jednak trafić na 1-1. Po fatalnym błędzie Piaseczna w środkowej strefie boiska i znakomitym prostopadłym podaniu stołecznych w pole karne, Michał Grzeszczak pewnym uderzeniem przy prawym słupku doprowadził do remisu.

 

Druga połowa rozpoczęła się dla biało-niebieskich znakomicie. W 54. minucie czerwoną kartką ukarany został Kacper Miriuk i drużyna z Warszawy musiała grać w dziesiątkę. Niestety, niedokładnie grający MKS nie potrafił wykorzystać tej przewagi i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Najlepszą sytuację Piaseczno miało w 73. minucie, kiedy to – po szybkiej kontrze prawą stroną – Kraszewski zagrał na środek pola karnego, ale mocny wolej Cetry został zablokowany.

 

Niewiele jednak brakowało, a z kompletu punktów cieszyłby się grający w osłabieniu SEMP. W 75. minucie, po szybkiej kontrze lewym skrzydłem, Zaron dośrodkował w pole karne do Grzeszczaka, ale napastnik gości fatalnie skiksował, uderzając z bliska nad poprzeczką...

 

Po pięciu kolejkach MKS pozostaje liderem rozgrywek, wyprzedzając o punkt warszawski Zwar i o dwa „oczka” niedzielnego rywala, SEMP II Ursynów.

 

10 września 2017

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych (rocznik 2002) – 5. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 1 SEMP II Ursynów

Bramki: 20' Pułkownik – 39' Grzeszczak

Skład: Lipski – Smolarz, Niciporuk, Cetra, Zieliński – Kozak (55' Kraszewski), Grudziński (49' Sierzputowski), Budyta, Chmielewski, Rzeszotek (72' Szulborski) – Pułkownik

Czerwona kartka: 54' Miriuk (SEMP II – za faul)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction