Rocznik 2005 MKS-u Piaseczno, prowadzony przez trenera Macieja Sałudę, wygrał pierwszy mecz w sezonie. Biało-niebiescy, którzy w poprzednich kolejkach musieli uznać wyższość Zwaru Międzylesie i Drukarza Warszawa, pokonali na własnym stadionie w derbach powiatu Kosę Konstancin 3-0.

Gospodarze rozegrali to starcie jak wytrawny bokser, ponieważ niezbyt dużym nakładem sił i bez nerwów wypunktowali właściwie każdy błąd defensywy przyjezdnych. Sygnałem ostrzegawczym był dla Kosy strzał Hornunga z 4. minuty, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Ekipa z Konstancina nie zareagowała odpowiednio i kilkadziesiąt sekund później musiała już wyciągać futbolówkę z siatki. Po strzale Bieniaka z rzutu wolnego z lewej strony boiska Karolak zdołał co prawda odbić piłkę, ale najszybciej dopadł do niej Słupek, który uderzeniem z najbliższej odległości trafił na 1-0.

W 21. minucie było już 2-0 dla podopiecznych Macieja Sałudy. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Niedziałek, a futbolówka opadła tuż pod poprzeczkę konstancińskiej bramki.

Tuż przed końcem spotkania Kosę dobił jeszcze Błażejczyk, który – po znakomitym prostopadłym podaniu od Zadrożnego – sprytnie trącił piłkę obok wychodzącego golkipera, ustalając wynik meczu na 3-0.

16 września 2017

II Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2005) – 3. kolejka

MKS Piaseczno 3 – 0 Kosa Kostancin

Bramki: 6' Słupek, 21' Niedziałek, 59' Błażejczyk