Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli podopieczni trenerów Daniela Barcickiego i Adriana Szewczyka, grający w Ekstralidze Trampkarzy (rocznik 2003). W sobotę (23 września) biało-niebiescy wygrali arcyważny mecz z SEMP-em Ursynów, wlewając w serca kibiców nadzieję na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Co prawda w 5. minucie, po ładnym uderzeniu Bartosiaka z rzutu wolnego, golkiper stołecznych zdołał odbić piłkę do boku, ale już trzy minuty później musiał skapitulować. Wnorowski zagrał na lewą stronę pole karnego do Kępistego, a pomocnik MKS-u pewnym strzałem przy prawym słupku dał ekipie Daniela Barcickiego i Adriana Szewczyka pierwszego gola.

W 20. minucie było już 2-0 dla Piaseczna. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z lewej strony boiska popisał się Fabijański, po strzale którego piłka przelobowała bramkarza SEMP-a i wpadła do siatki przy długim słupku.

Przyjezdnym udało się złapać kontakt w 30. minucie spotkania. Błąd Wójcika w środkowej strefie boiska wykorzystał Staniszewski, który po indywidualnym rajdzie trącił piłkę obok wychodzącego na przedpole Gemzy, trafiając w prawy dolny róg piaseczyńskiej bramki.

Niewiele brakowało, a tuż po przerwie SEMP doprowadziłby do wyrówniania. Jeden z zawodników gości wykorzystał moment nieuwagi naszej defensywy i już z obrębu pola karnego uderzył efektownym lobem. Piłka przeszła jednak i nad naszym golkiperem, i nad poprzeczkę, dzięki czemu skończyło się tylko na strachu.

Nadzieje ekipy z Warszawy na korzystny wynik rozwiał w 42. minucie Ittrich, który po podaniu od Bartosiaka na prawą stronę pola karnego kapitalnie uderzył z ostrego kąta, przerzucając futbolówkę nad bramkarzem SEMP-a.

W 44. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji w okolicach naszego pola karnego. Sędzia główny uznał, że jeden z zawodników Piaseczna faulował rywala w obrębie „szesnastki” i podyktował rzut karny dla gości, ale – po protestach zarówno samych zawodników, jak i sztabu szkoleniowego – postanowił jeszcze skonsultować tę decyzję z arbitrem liniowym, który uznał, że przewinienie miało jednak miejsce jeszcze przed linią. Sędzia zmienił więc decyzję, a po rzucie wolnym gospodarze pewnie się wybronili, wybijając dośrodkowanie daleko od własnej bramki.

W końcówce spotkania to MKS dostał „jedenastkę”. Po dośrodkowaniu biało-niebieskich z prawego skrzydła, jeden z obrońców SEMP-a zatrzymał ręką uderzenie Kępistego, a rzut karny pewnie wykorzystał Wójcik, rehabilitując się tym samym za błąd z 30. minuty meczu.

23 września 2017

Ekstraliga Trampkarzy (rocznik 2003) – 7. kolejka

MKS Piaseczno 4 – 1 SEMP Ursynów

Bramki: 8' Kępisty, 20' Fabijański, 42' Ittrich, 60' (k) Wójcik – 30' Staniszewski