Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli podopieczni trenerów Daniela Barcickiego i Adriana Szewczyka, grający w Ekstralidze Trampkarzy (rocznik 2003). W sobotę (23 września) biało-niebiescy wygrali arcyważny mecz z SEMP-em Ursynów, wlewając w serca kibiców nadzieję na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Co prawda w 5. minucie, po ładnym uderzeniu Bartosiaka z rzutu wolnego, golkiper stołecznych zdołał odbić piłkę do boku, ale już trzy minuty później musiał skapitulować. Wnorowski zagrał na lewą stronę pole karnego do Kępistego, a pomocnik MKS-u pewnym strzałem przy prawym słupku dał ekipie Daniela Barcickiego i Adriana Szewczyka pierwszego gola.

 

W 20. minucie było już 2-0 dla Piaseczna. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z lewej strony boiska popisał się Fabijański, po strzale którego piłka przelobowała bramkarza SEMP-a i wpadła do siatki przy długim słupku.

 

Przyjezdnym udało się złapać kontakt w 30. minucie spotkania. Błąd Wójcika w środkowej strefie boiska wykorzystał Staniszewski, który po indywidualnym rajdzie trącił piłkę obok wychodzącego na przedpole Gemzy, trafiając w prawy dolny róg piaseczyńskiej bramki.

 

Niewiele brakowało, a tuż po przerwie SEMP doprowadziłby do wyrówniania. Jeden z zawodników gości wykorzystał moment nieuwagi naszej defensywy i już z obrębu pola karnego uderzył efektownym lobem. Piłka przeszła jednak i nad naszym golkiperem, i nad poprzeczkę, dzięki czemu skończyło się tylko na strachu.

 

Nadzieje ekipy z Warszawy na korzystny wynik rozwiał w 42. minucie Ittrich, który po podaniu od Bartosiaka na prawą stronę pola karnego kapitalnie uderzył z ostrego kąta, przerzucając futbolówkę nad bramkarzem SEMP-a.

 

W 44. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji w okolicach naszego pola karnego. Sędzia główny uznał, że jeden z zawodników Piaseczna faulował rywala w obrębie „szesnastki” i podyktował rzut karny dla gości, ale – po protestach zarówno samych zawodników, jak i sztabu szkoleniowego – postanowił jeszcze skonsultować tę decyzję z arbitrem liniowym, który uznał, że przewinienie miało jednak miejsce jeszcze przed linią. Sędzia zmienił więc decyzję, a po rzucie wolnym gospodarze pewnie się wybronili, wybijając dośrodkowanie daleko od własnej bramki.

 

W końcówce spotkania to MKS dostał „jedenastkę”. Po dośrodkowaniu biało-niebieskich z prawego skrzydła, jeden z obrońców SEMP-a zatrzymał ręką uderzenie Kępistego, a rzut karny pewnie wykorzystał Wójcik, rehabilitując się tym samym za błąd z 30. minuty meczu.

 

23 września 2017

Ekstraliga Trampkarzy (rocznik 2003) – 7. kolejka

MKS Piaseczno 4 – 1 SEMP Ursynów

Bramki: 8' Kępisty, 20' Fabijański, 42' Ittrich, 60' (k) Wójcik – 30' Staniszewski

Skład: Gemza – Bieniek, Wójcik, Jaszczak, Pruszczyk – Bartosiak, Fabijański, Górzyński, Soboń, Kępisty – Wnorowski

Ponadto zagrali: Ittrich, Liwacz, Bogdan

Kara: Fabijański (Piaseczno – 2 minuty)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction