MKS II Piaseczno podzielił się punktami z Progresem Garwolin w niedzielnym (1 października) meczu 5. kolejki IV Okręgowej Ligi Młodzików (rocznik 2005). Podopieczni trenera Kacpra Masenka stracili gola na 2-2 trzy minuty przed końcem spotkania...

W mecz lepiej weszli goście, którzy już w 4. minucie mogli objąć prowadzenie. Napastnik Progresu nie wykorzystał jednak gapiostwa naszej defensywy i uderzył jedynie w słupek.

Druga akcja dała już ekipie z Garwolina gola. Jaroń dostał prostopadłe podanie w pole karne i lekko trącił piłkę obok Stoleckiego, trafiając na 0-1.

Gospodarze mogli wyrównać już minutę później. Błaszczyk – upadając po interwencji rywala – zdołał jeszcze oddać strzał w prawy róg bramki rywala, ale golkiper Progresu zachował czujność i pewnie obronił uderzenie zawodnika biało-niebieskich.

W 17. minucie MKS-owi II udało się wreszcie trafić do siatki. Jakubowski dostał krzyżowe podanie z rzutu wolnego z lewej strony boiska, podbił piłkę za polem karnym i przepięknym uderzeniem trafił pod poprzeczkę garwolińskiej bramki.

Kilkadziesiąt sekund później gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Niemiec posłał świetny cross do Bieńka, zawodnik Piaseczna wpadł prawą stronę w pole karne, ale zamiast próbować uderzenia w długi róg, uderzył przy krótkim słupku, wprost w dobrze ustawionego golkipera Progresu.

W 23. minucie to rywale byli o włos od zdobycia bramki, ale tym razem kapitalnie między słupkami MKS-u II zachował się Stolecki, który obronił nie tylko uderzenie gości z rzutu wolnego, ale i – w kapitalnym stylu! – dobitkę z najbliższej odległości.

Po zmianie stron to podopieczni Kacpra Masenka zadali pierwszy cios. W 39. minucie Bieniek znakomitym prostopadłym podaniem wypuścił Niemca, a napastnik Piaseczna huknął pod poprzeczkę na 2-1.

Niestety, naszej drużynie nie udało się dowieźć korzystnego wyniku do końcowego gwizdka. W 57. minucie, po długim podaniu za plecy naszych obrońców, Kęsik lekkim płaskim strzałem przy prawym słupku trafił na 2-2, ratując punkt drużynie Progresu.

1 października 2017

IV Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2005) – 5. kolejka

MKS II Piaseczno 2 – 2 Progres Garwolin

Bramki: 17' Jakubowski, 39' Niemiec – 8' Jaroń, 57' Kęsik