MKS II Piaseczno przegrał z Interem Łazy 1-2 w niedzielnym (1 października) meczu 5. kolejki V Okręgowej Ligi Młodzików (rocznik 2006). Podopieczni Pawła Dudka i Mariusza Araka wypuścili zwycięstwo z rąk w ostatnich ośmiu minutach spotkania...

Gospodarze weszli w mecz nie najlepiej i już po trzydziestu sekundach mogli przegrywać 0-1. Jeden z zawodników Interu (prowadzonego tego dnia przez byłego zawodnika naszego klubu, Patryka Kudlaka) przechwycił zbyt lekkie podanie Ardy Sancakliego, ale w doskonałej sytuacji uderzył tuż obok prawego słupka.

Biało-niebieskim wystarczył jeden sygnał ostrzegawczy i od tego momentu to Piaseczno kontrolowało grę. Niestety, nasi zawodnicy albo grali zbyt egoistycznie (trenerzy kilkukrotnie zwracali uwagę Sałasińskiemu, który zbyt długo „holował” piłkę, zamiast odegrać ją do partnerów), albo dobrze spisywał się bramkarz Interu, który błysnął klasą przy obronie uderzenia „Sałaty” z bliskiej odległości.

Ekipie Dudka i Araka udało się jednak jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie. W 27. minucie Tomek Stępień znakomitym podaniem na prawą stronę wypuścił Gołębiowskiego, a zawodnik MKS-u II świetnie wszedł w pole karne i lekkim strzałem obok bramkarza trafił na 1-0.

Trzy minuty po zmianie stron gospodarze mieli dogodną okazję do podwyższenia wyniku, ale bramkarz przyjezdnych sparował do boku mocne uderzenie Mularskiego z prawej strony pola karnego, zaś dobitka Kosteckiego przeszła obok słupka.

W 38. minucie do głosu znów doszli zawodnicy Interu. Po nieporozumieniu Chudego z Klusiem jeden z graczy gości znalazł się w wymarzonej wręcz sytuacji do strzelenia gola, ale – na szczęście dla Piaseczna – nie zdołał trafić do pustej bramki.

Niestety, w końcówce meczu Łazy wyregulowały już celowniki i w ciągu ostatnich ośmiu minut zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 52. minucie, po dośrodkowaniu Interu z rzutu wolnego, piłka przeszła po rękawicy Klusia (który chyba niepotrzebnie próbował ją łapać, zamiast piąstkować), a sytuację wykorzystał Teodorczyk, trafiając z bliska głową na 1-1, zaś w 58. minucie w zamieszaniu w polu karnym MKS-u II najlepiej zachował się Sobota, który z dwóch metrów wpakował futbolówkę do siatki przy prawym słupku.

Już w doliczonym czasie gry Piaseczno miało jeszcze jedną okazję, by wywalczyć punkt, ale kapitalną akcję Sobkowicza, który odważnie przedarł się między dwoma obrońcami, zatrzymał bramkarz przyjezdnych, broniąc uderzenie naszego zawodnika...