MKS II Piaseczno, grający w IV Okręgowej Lidze Młodzików (rocznik 2005), przegrał w niedzielę (8 października) z warszawską Szkołą Futbolu 1-2.

Spotkanie zaczęło się od wyraźnej przewagi gości, którzy już w 10. minucie byli bliscy otworzenia wyniku. Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska, jeden z napastników stołecznych uderzył z pierwszej piłki centymetry obok prawego słupka. Kolejna akcja SF przyniosła już gościom gola. Moment nieuwagi naszej defensywy wykorzystał Ignaczewski, który pewnym strzałem pokonał Ignacego Rębisia.

Stracona bramka podrażniła gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą mogli nie tylko wyrównać, ale i wyjść na prowadzenie. Niestety, w 16. minucie „setki” nie wykorzystał Piechocki, który w doskonałej sytuacji przegrał pojedynek z bramkarzem z Warszawy, a w 28. minucie odrobiny szczęścia zabrakło Niemcowi, którego świetny strzał trafił jedynie w poprzeczkę.

Kilka minut po zmianie stron pecha mieli z kolei przyjezdni, ponieważ po ich mocnym uderzeniu z rzutu wolnego futbolówka trafiła w słupek. Niestety dla MKS-u II, kolejna groźniejsza akcja przyniosła już Szkole Futbolu podwyższenie prowadzenia. W 46. minucie stołeczni wyszli z szybką kontrą, zakończoną wyłożeniem piłki na środek pola karnego i pewnym strzałem Ignaczewskiego w lewy róg bramki.

Gospodarze nie rezygnowali z walki i cztery minuty przed końcem spotkania zdołali strzelić kontaktowego gola. Met dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska, a do siatki SF trafił Piechocki, który świetnie wszedł między obrońcę i bramkarza, a następnie z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki.

Niestety, ekipie trenera Kacpra Masenka nie udało się już doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się jednobramkową wygraną Szkoły Futbolu. Oby w następnym spotkaniu, którym będzie wyjazd na znajdujący się w tabeli tuż nad nami PKS Radość, było lepiej!