Juniorzy starsi MKS-u Piaseczno (rocznik 1999/2000) ponieśli w niedzielę (8 października) pierwszą porażkę w sezonie. Biało-niebiescy, którzy od 36. minuty grali w osłabieniu, ulegli Zniczowi II Pruszków 1-2.

 

Pierwszą groźną akcję w tym spotkaniu przeprowadzili goście. W 20. minucie, po szybkiej kontrze Znicza II prawym skrzydłem i dośrodkowaniu w pole karne, jeden z naszych defensorów wybił piłkę poza „szesnastkę”, ale ta spadła wprost pod nogi pomocnika przyjezdnych, który oddał mocny, ale – na szczęście dla MKS-u – niecelny strzał.

 

Szesnaście minut później drużynę trenera Karola Kocyka osłabił Adrian Samoraj. Zawodnik, który dzień wcześniej rozegrał niespełna kwadrans w Jedlińsku, miał w niedzielę zagrać 45 minut w juniorach, ale za dwie bezmyślnie zarobione żółte kartki przedwcześnie wyleciał z boiska. Pierwsze „żółtko” Samoraj dostał za dyskusje z arbitrem, drugie – za poszarpanie się z zawodnikiem gości. Co prawda w 36. minucie to rywal był prowodyrem starcia i on także został upomniany żółtą kartką, ale dla „Adiego” oznaczało to wykluczenie z gry...

 

W 41. minucie grający w przewadze Znicz II był bliski objęcia prowadzenia. Jeden z pomocników gości zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego, ale futbolówka trafiła jedynie w prawy słupek piaseczyńskiej bramki.

 

Podrażnieni gospodarze ruszyli do ataku i w doliczonym czasie pierwszej połowy to oni otworzyli wynik! Gieleciński znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska na środek pola karnego, a Paweł Szawro ubiegł bramkarza i mocną główką trafił do siatki na 1-0.

 

Znicz II wyrównał bardzo szybko, bo już w 3. minucie po zmianie stron. Po „centrostrzale” Markiewicza z lewego skrzydła piłka wpadła stojącemu między słupkami Dolskiemu „za kołnierz”, tuż przy długim słupku.

 

Piaseczno mogło ponownie objąć prowadzenie w 56. minuciue, ale po kolejnym doskonałym dośrodkowaniu Gielecińskiego, tym razem z rzutu rożnego, i przedłużeniu piłki na długi słupek, zamykający akcję Kurant główkował tuż obok bramki.

 

Z minuty na minutę ekipa Karola Kocyka coraz bardziej opadała jednak z sił, co ostatecznie udało się wykorzystać rywalom. Co prawda w pierwszej groźniejszej sytuacji znakomicie w bramce MKS-u spisał się Dolski, który strącił mocne uderzenie rywali na poprzeczkę, ale w 83. minucie nasz golkiper był już bez szans. Po wrzutce Znicza II z rzutu wolnego z lewej strony boiska, do siatki – pewną główką – trafił Owczarek i trzy punkty pojechały do Pruszkowa.

 

Biało-niebiescy pozostali jednak liderem rozgrywek. Po dziewięciu kolejkach Piaseczno ma na koncie 20 punktów i o cztery „oczka” wyprzedza drużyny Znicza II i Radomiaka Radom, które mają jednak jeszcze po jednym meczu zaległym.

 

8 października 2017

I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych (rocznik '99/2000) – 9. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 2 Znicz II Pruszków

Bramki: 45+1' Szawro – 48' Markiewicz, 83' Owczarek

Skład: Dolski – Szymański, Żegnałek, Gieleciński (86' Kłos), Ciborski (86' Leończuk) – A.Samoraj, Morawski (46' Brzeziński), Kurant (86' Liwacz), Wiszniewski (46' Cybulski), K.Dudzicki (78' Szewc) – Szawro (72' Kęciek)

Żółte kartki: Gieleciński, A.Samoraj, Wiszniewski (Piaseczno) - ? (Znicz II)

Czerwona kartka: 36' A.Samoraj (Piaseczno – za dwie żółte)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction