Juniorzy starsi MKS-u Piaseczno (rocznik 1999/2000) ponieśli w niedzielę (8 października) pierwszą porażkę w sezonie. Biało-niebiescy, którzy od 36. minuty grali w osłabieniu, ulegli Zniczowi II Pruszków 1-2.

Pierwszą groźną akcję w tym spotkaniu przeprowadzili goście. W 20. minucie, po szybkiej kontrze Znicza II prawym skrzydłem i dośrodkowaniu w pole karne, jeden z naszych defensorów wybił piłkę poza „szesnastkę”, ale ta spadła wprost pod nogi pomocnika przyjezdnych, który oddał mocny, ale – na szczęście dla MKS-u – niecelny strzał.

Szesnaście minut później drużynę trenera Karola Kocyka osłabił Adrian Samoraj. Zawodnik, który dzień wcześniej rozegrał niespełna kwadrans w Jedlińsku, miał w niedzielę zagrać 45 minut w juniorach, ale za dwie bezmyślnie zarobione żółte kartki przedwcześnie wyleciał z boiska. Pierwsze „żółtko” Samoraj dostał za dyskusje z arbitrem, drugie – za poszarpanie się z zawodnikiem gości. Co prawda w 36. minucie to rywal był prowodyrem starcia i on także został upomniany żółtą kartką, ale dla „Adiego” oznaczało to wykluczenie z gry...

W 41. minucie grający w przewadze Znicz II był bliski objęcia prowadzenia. Jeden z pomocników gości zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego, ale futbolówka trafiła jedynie w prawy słupek piaseczyńskiej bramki.

Podrażnieni gospodarze ruszyli do ataku i w doliczonym czasie pierwszej połowy to oni otworzyli wynik! Gieleciński znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska na środek pola karnego, a Paweł Szawro ubiegł bramkarza i mocną główką trafił do siatki na 1-0.

Znicz II wyrównał bardzo szybko, bo już w 3. minucie po zmianie stron. Po „centrostrzale” Markiewicza z lewego skrzydła piłka wpadła stojącemu między słupkami Dolskiemu „za kołnierz”, tuż przy długim słupku.

Piaseczno mogło ponownie objąć prowadzenie w 56. minuciue, ale po kolejnym doskonałym dośrodkowaniu Gielecińskiego, tym razem z rzutu rożnego, i przedłużeniu piłki na długi słupek, zamykający akcję Kurant główkował tuż obok bramki.

Z minuty na minutę ekipa Karola Kocyka coraz bardziej opadała jednak z sił, co ostatecznie udało się wykorzystać rywalom. Co prawda w pierwszej groźniejszej sytuacji znakomicie w bramce MKS-u spisał się Dolski, który strącił mocne uderzenie rywali na poprzeczkę, ale w 83. minucie nasz golkiper był już bez szans. Po wrzutce Znicza II z rzutu wolnego z lewej strony boiska, do siatki – pewną główką – trafił Owczarek i trzy punkty pojechały do Pruszkowa.

Biało-niebiescy pozostali jednak liderem rozgrywek. Po dziewięciu kolejkach Piaseczno ma na koncie 20 punktów i o cztery „oczka” wyprzedza drużyny Znicza II i Radomiaka Radom, które mają jednak jeszcze po jednym meczu zaległym.

8 października 2017

I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych (rocznik '99/2000) – 9. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 2 Znicz II Pruszków

Bramki: 45+1' Szawro – 48' Markiewicz, 83' Owczarek