Koniec znakomitej passy rocznika 2003. Ekipa trenerów Daniela Barcickiego i Adriana Szewczyka, która wygrała ostatnio cztery mecze z rzędu, tym razem uległa 0-2 liderowi Ekstraligi Trampkarzy, Polonii Warszawa.

Spotkanie mogło rozpocząć się dla biało-niebieskich wręcz idealnie, ale w 3. minucie Kępisty, obsłużony znakomitym podaniem przez któregoś z pomocników, poślizgnął się, przez co świetnie zapowiadająca się akcja zakończyła się skuteczną interwencją defensywy „Czarnych Koszul”.

Szczęście nie dopisało MKS-owi także w 21. minucie. Po niegroźnym z pozoru dośrodkowaniu Polonii z lewej strony boiska, próbujący przechwycić piłkę Bieniek przyjął ją rywalowi, a Kałek przelobował Gemzę, trafiając na 0-1.

Gospodarze mogli odpowedzieć jeszcze przed przerwą, ale najpierw ładny strzał Bartosiaka przeszedł tuż nad poprzeczką, a minutę później świetną interwencją popisał się golkiper Polonii, który zdołał strącić płaskie uderzenie Pośniaka z lewej strony pola karnego.

Niestety, w drugiej połowie to Polonia wykorzystała błąd MKS-u i – po naszym rzucie rożnym – wyprowadziła błyskawiczną kontrę, zakończoną płaskim uderzeniem Papazjana w sytuacji sam na sam z Gemzą.

Po 10 kolejkach MKS Piaseczno zajmuje 5. miejsce w lidze. Tabela jest jednak wyjątkowo płaska, ponieważ nad przedostatnim w tabeli Zniczem Pruszków biało-niebiescy mają zaledwie dwa punkty przewagi.