Podopieczni trenera Macieja Sałudy, grający w II Okręgowej Lidze Młodzików (rocznik 2005), przegrali w niedzielę (15 października) 1-3 z liderem rozgrywek, warszawskim Drukarzem.

Stołeczni lepiej weszli w mecz i już po 20 minutach mogli prowadzić dwoma golami. Najpierw jednak groźny strzał Drukarza przeszedł obok prawego słupka piaseczyńskiej bramki, zaś w drugiej sytacji świetnie między słupkami spisał się Stolecki, który odbił uderzenie rywala.

Niestety, w 28. minucie obrona biało-niebieskich już skapitulowała. Stojący na minimalnym spalonym Górka otrzymał podanie za plecy obrońców i ładnym strzałem zza pola karnego przelobował golkipera MKS-u, dając Drukarzowi prowadzenie.

Gospodarze mogli wyrównać jeszcze przed przerwą, ale piłka po potężnym uderzeniu Tartasa z rzutu wolnego przeszła obok długiego słupka warszawskiej bramki.

W 47. minucie było już 2-0 dla lidera rozgrywek. Drukarz wyszedł z własnej połowy z błyskawiczną kontrą, Górka dostał prostopadłe podanie w pole karne i płaskim strzałem przy prawym słupku nie dał golkiperowi MKS-u żadnych szans na skuteczną interwencję.

Piaseczno nie zamierzało się jednak poddawać. Podopieczni Macieja Sałudy przejęli inicjatywę, zepchnęli stołecznych do defensywy (Drukarz wielokrotnie musiał ratować się dalekimi wykopami spod własnej bramki) i dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry strzelili kontaktowego gola. Jeden z zawodników KSD sfaulował Słupka, a mocnym uderzeniem z rzutu karnego trafił do siatki – po rękawicach bramkarza – Tartas.

W doliczonym czasie MKS postawił na frontalny atak, szukając okazji do wyrównania. Niestety, zamiast gola na 2-2, MKS nadział się na kontrę Drukarza. Najlepszy na boisku Górka zagrał na długi słupek do Nagraby, a ten z najbliższej odległości ustalił wynik meczu na 1-3.

15 października 2017

II Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2005) – 7. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 3 Drukarz Warszawa

Bramki: 58' (k) Tartas – 28', 47' Górka, 60+3' Nagraba