Zawodnicy MKS-u Piaseczno, grający w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych (rocznik '99/2000), utrzymali pierwsze miejsce w tabeli. W niedzielę (22 października) biało-niebiescy pokonali na własnym stadionie warszawską Szkołę Futbolu 2-1.

 

Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się sforsować defensywy rywala, choć zdecydowanie bliżej otworzenia wyniku byli podopieczni trenera Karola Kocyka. W 34. minucie, po dośrodkowaniu Konrada Deperasińskiego z prawej strony pola karnego, golkiper stołecznych zdołał strącić na rzut rożny uderzenie Pawła Szawro z bliskiej odległości, dziesięć minut później golkiper przyjezdnych znów błysnął formą, odbijając ładny strzał Bartosza Wysockiego z rzutu wolnego, zaś chwilę później stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Deperasiński, nie trafiając czysto w piłkę po doskonałym podaniu z boku „szesnastki”.

 

Pięć minut po zmianie stron Paweł Szawro po raz drugi stanął przed szansą pokonania bramkarza SF, ale po raz drugi ta sztuka mu się nie udała. Tym razem napastnik Piaseczna nie wykorzystał znakomitego podania od Bartosza Sujaka, uderzając z prawej strony pola karnego w boczną siatkę.

 

Snajper MKS-u zrehabilitował się w 54. minucie. Krystian Dudzicki dośrodkował z prawej strony boiska na piąty metr, a Szawro pewnym uderzeniem głową trafił do siatki na 1-0.

 

Szkoła Futbolu mogła wyrównać niespełna dziesięć minut później. Po szybko wyprowadzonym kontrataku, Piotr Żuk zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale – na szczęście dla gospodarzy – nieznacznie chybił.

 

Biało-niebiescy odpowiedzieli „setką” Pawła Szawro, który po znakomitym podaniu znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali. Niestety, nasz napastnik przegrał ten pojedynek, trafiając w nogi bramkarza.

 

W 78. minucie MKS zdołał jednak podwyższyć na 2-0. Szawro dostał prostopadłą piłkę z głębi pola od Patryka Morawskiego, odegrał na prawą stronę do Szymona Kęćka, a ten zagrał wzdłuż bramki do zamykającego akcję Brzezińskiego, który pewnym strzałem trafił do siatki gości.

 

MKS-owi nie udało się jednak uniknąć nerwowej końcówki. W 85. minucie, po dobrym dośrodkowaniu Klepackiego ze skrzydła, Kęciek zagrał ręką w polu karnym, a „jedenastkę” pewnym uderzeniem w lewy róg wykorzystał Piotr Żuk.

 

Gospodarzom udało się dowieźć jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka, a tuż przed nim ekipa Karola Kocyka mogła nawet podwyższyć na 3-1. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Bartosz Sujak odważnie wszedł między dwójkę obrońców SF, ale jego uderzenie w krótki róg pewnie odbił nieźle spisujący się bramkarz stołecznych.

 

22 października 2017

I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych (rocznik '99/2000) – 11. kolejka

MKS Piaseczno 2 – 1 SF Warszawa

Bramki: 54' Szawro, 78' Brzeziński – 85' (k) Żuk

Skład: Drązikowski – A.Samoraj (46' K.Dudzicki), B.Wysocki (46' Brzeziński), Rybiński (46' K.Dudzicki), Szymański – Kurant, Wiszniewski (66' Kęciek) – Deperasiński, Sujak, Morawski – Szawro (81' Cybulski)

Żółte kartki: ? (SF Warszawa)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction