Podopieczni trenera Łukasza Kasztankiewicza, grający w I Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy (rocznik 2004), odnieśli czwarte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. W niedzielę (22 października) biało-niebiescy pokonali na własnym stadionie Mazowsze Grójec 2-1.

 

Faworytami starcia byli gospodarze, którzy chcieli dodatkowo odgryźć się za utratę punktów z pierwszego spotkania, zremisowanego w Grójcu 2-2. I faktycznie, pierwsza połowa należała zdecydowanie do MKS-u, który już po pięciu minutach mógł prowadzić dwoma golami. W 4. minucie, po ładnym uderzeniu Prusinowskiego z rzutu wolnego, klasą wykazał się jednak bramkarz Mazowsza, który zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką, zaś chwilę później, po wrzutce Prusińskiego z kornera, Wyrzykowski w dobrej sytuacji główkował obok lewego słupka.

 

W 18. minucie MKS objął już prowadzenie. Po dośrodkowaniu wprowadzonego na boisko chwilę wcześniej Osińskiego, zamykający akcję Wyrzykowski trącił piłkę tak, że ta wpadła do siatki przy lewym słupku grójeckiej bramki.

 

Przed przerwą dwie dobre okazje miał również najlepszy snajper biało-niebieskich, Rafał Stańkowski. W 21. minucie popularny „Koniu” trafił jednak w bramkarza Mazowsza, a dziewięć minut później, po ładnym, technicznym strzale w długi róg, futbolówka odbiła się jedynie od prawego słupka...

 

Trzecia dobra sytuacja Stańkowskiego, choć zdecydowanie najtrudniejsza z nich wszystkich, zakończyła się już golem. W 45. minucie zawodnik Piaseczna, stojąc na boku pola karnego, tyłem do bramki, znakomicie przerzucił piłkę nad obrońcą gości, odwrócił się i lekkim strzałem obok bezradnego w tej sytuacji golkipera trafił przy lewym słupku na 2-0.

 

Cztery minuty później podopieczni trenera Łukasza Kasztankiewicza po raz drugi w tym spotkaniu obili aluminium. Rafał Stańkowski wycofał piłkę do Oliwiera Osińskiego, skrzydłowy MKS-u uderzył w długi róg, ale piłka trafiła w prawy słupek.

 

W 51. minucie defensywa Piaseczna po raz pierwszy w tym meczu „przysnęła” i... od razu została skarcona przez rywali. Po ładnej akcji Mazowsza Grójec, do siatki MKS-u trafił Świderski, który pokonał Gemzę strzałem w prawy róg.

 

Gospodarze dowieźli jednak jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka. Po 11. rozegranych meczach ekipa Kasztankiewicza plasuje się tuż za podium, mając w dorobku 17 punktów. Do wicelidera, Unii Warszawa, biało-niebiescy tracą trzy „oczka”.

 

22 października 2017

I Wojewódzka Liga Trampkarzy (rocznik 2004) – 11. kolejka

MKS Piaseczno 2 – 1 Mazowsze Grójec

Bramki: 18' Wyrzykowski, 45' Stańkowski – 51' Świderski

Skład: Gemza – J.Lewandowski, Tolko, Ubermanowicz, Włodarczyk – B.Arak, Giustiniani, Wyrzykowski, Sługocki, Stańkowski – Prusiński

Ponadto zagrali: Zakrzewski, Osiński, Kwiatkowski, Żuchowski, Miaskiewicz, Lipiecki, Tomczyk

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction