Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą podopieczni trenera Mariusza Araka, grający w II Okręgowej Lidze Młodzików (rocznik 2006). Zawodnicy MKS-u wygrali piąty mecz z rzędu, pokonując w niedzielę (22 października) UKS Iwiczna 4-1.

Spotkanie ułożyło się dla gospodarzy wręcz wyśmienicie. Po niespełna dziesięciu minutach biało-niebiescy prowadzili już 2-0, po dwóch golach Pogorzelskiego. Snajper MKS-u najpierw wykorzystał dobre podanie od Konarskiego z lewej strony boiska, zwodem do boku minął bramkarza z Iwicznej i strzałem „do pustaka” trafił na 1-0, a kilka minut później, po potężnym uderzeniu Laskowskiego w poprzeczkę, najlepiej odnalazł się w polu karnym, dobijając z prawej strony na 2-0.

Piaseczno jeszcze przed przerwą podwyższyło na 3-0. Co prawda w 21. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Piekarski, uderzając z lewej strony po krótkim jedynie w boczną siatkę, ale już kilkadziesiąt sekund później bramkarza przyjezdnych pokonał Pietrzykowski, strzelając nie do obrony po rzucie rożnym naszej ekipy.

W 34. minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki mieli zawodnicy gości. Po niedokładnym wybiciu „piątki” przez Kisiela, jeden z zawodników UKS-u przejął piłkę i próbował zaskoczyć Kacpra Szymańskiego mocnym uderzeniem zza pola karnego. „Kapi” spisał się jednak znakomicie i zdołał trącić piłkę tak, że ta trafiła w poprzeczkę.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Iwicznej już dwie minuty później. Pogorzelski, który był tego dnia dla defensywy rywali nie do zatrzymania, odegrał na lewą stronę pola karnego do Pytlaka, który mocnym strzałem po rękach bramkarza trafił na 4-0.

W 41. minucie Iwicznej udało się strzelić honorowego gola. Dokładne podanie z lewej strony boiska wykorzystał Kuba Bartczak, który mocnym strzałem nie dał Szymańskiemu żadnych szans na skuteczną interwencję.

Po sześciu rozegranych spotkaniach ekipa Mariusza Araka – z pięcioma zwycięstwami i remisem na koncie – plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli. Naszej drużynie pozostały jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze: z przedostatnim SEMP-em II Ursynów oraz arcytrudny pojedynek z wiceliderem, Championem.

22 października 2017

II Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2006) – 8. kolejka

MKS Piaseczno 4 – 1 UKS Iwiczna

Bramki: 4', 9' Pogorzelski, 22' Pietrzykowski, 36' Pytlak – 41' Bartczak