Filip Kowalski, Tomek Babiloński i Staś Gulbiński, zawodnicy MKS-u Piaseczno, grający pod okiem trenera Jarosława Ludwiniaka w roczniku 2008, zostali w czwartek (26 października) sprawdzeni na pierwszym zgrupowaniu naborowym reprezentacji Mazowsza U-10.

kadra mazowsza 2008 pazdziernik 2017 071

Konsultacja kadry odbyła się w Warszawie, na sztucznym boisku pod balonem. Trener Przemysław Cegiełko sprawdził tego dnia kilkudziesięciu wyróżniających się chłopców z dziewiętnastu stołecznych i podwarszawskich klubów. Zawodnicy zostali podzieleni na sześć mniejszych grup i – pod nazwami znanych drużyn, takich jak Juventus, PSG, Barcelona czy Atletico – toczyli rywalizację systemem każdy z każdym. Młodzi piłkarze nie zawsze grali na swoich pozycjach, bo np. Tomek Babiloński w poszczególnych spotkaniach testowany był zarówno jako napastnik, jak i boczny obrońca.

kadra mazowsza 2008 pazdziernik 2017 grupowe

Ze sprawdzanych na konsultacjach zawodników selekcjoner kadry Mazowsza wybierze grupkę dzieci, z którą wystartuje wiosną w turnieju kadr wojewódzkich. Trzymajmy kciuki, żeby w reprezentacji znalazło się miejsce również dla naszych graczy!