Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w sobotę ekipy piaseczyńskich młodzików (rocznik 2005). Pierwsza drużyna, prowadzona przez trenera Macieja Sałudę, zremisowała 1-1 z wiceliderem z Józefowa, zaś „dwójka”, której szkoleniowcem jest Kacper Masenek, uległa w derbach Jedności Żabieniec 1-2.

Pierwszy zespół, walczący o pozostanie w II Okręgowej Lidze Młodzików, mimo kłopotów kadrowych (zabrakło m.in. Januszka i Hornunga) mocno dał się we znaki bijącej się o awans Józefovii. Biało-niebiescy wygrali walkę o środek pola, przez długie minuty kontrolowali grę, mieli nawet kilka – niewykorzystanych niestety – bardzo dobrych sytuacji podbramkowych, a niewiele brakowało, by... schodzili z boiska pokonani. W końcówce regulaminowego czasu gry Pudełek trafił na 0-1. Gospodarze nie załamali się jednak i rzutem na taśmę, już w doliczonym czasie, doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu Tartasa golkiper Józefovii złapał co prawda piłkę, ale – zduszając ją do klatki piersiowej – popełnił błąd, wypuszczając futbolówkę z rąk, co wykorzystał Słupek, trafiając z bliska na 1-1.

Druga drużyna mierzyła się natomiast z liderem IV Okręgowej Ligi Młodzików, Jednością Żabieniec, która już przed tym meczem była pewna awansu. Początek spotkania należał zdecydowanie do ekipy trenera Michała Wielogórskiego, która już po kwadransie prowadziła 2-0. Co prawda w 6. minucie piłka po uderzeniu jednego z zawodników rywala zza miedzy trafiła w poprzeczkę, ale w 9. i 15. minucie, po dwóch dobrych prostopadłych podaniach, Zając dwa razy skierował futbolówkę do siatki. MKS II mógł złapać kontakt jeszcze przed przerwą, ale golkiper Jedności obronił groźny strzał Dąbrowskiego z rzutu wolnego. Co się odwlecze, to nie uciecze. Kilka minut po zmianie stron Dąbrowski zagrał z autu do Ignacego Rębisia (nominalnego bramkarza, który tym razem zagrał w polu), brat kapitan GOSiRek zszedł do linii końcowej i przytomnie wycofał piłkę do Jakubowskiego, który ładnym uderzeniem pod poprzeczkę trafił na 1-2. Niestety, biało-niebieskim nie udało się wywalczyć choćby punktu, choć sytuacji ku temu nie brakowało. W 54. minucie Niemiec trącił piłkę obok wychodzącego na przedpole golkipera Jedności, a następnie odegrał ją do Gołdynia, który nie wykorzystał jednak „setki”, trafiając w ofiarnie interweniującego defensora. Najbardziej szkoda jednak sytuacji z ostatniej minuty regulaminowego czasu gry. Obrońca gości zagrał ręką w polu karnym, ale sędzia nie podyktował „jedenastki”, uznając, że przewinienie miało miejsce jeszcze przed linią...