MKS Piaseczno zremisował z Wilgą Garwolin 1-1 w niedzielnym (5 listopada) meczu II Okręgowej Ligi Młodzików (rocznik 2005). Dla obu zespołów był to pożegnalny mecz w tej klasie rozgrywkowej...

 

Biało-niebiescy, prowadzeni przez trenera Macieja Sałudę, jeszcze w sobotę po południu mieli realne szanse na pozostanie w II lidze. MKS musiał jednak liczyć na to, że warszawski Zwar straci punkty z wiceliderem z Józefowa. Niestety dla naszego zespołu, stołeczni wygrali na wyjeździe aż 3-0, przez co niedzielne starcie było już jedynie starciem „o pietruszkę”.

 

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a najgroźniejszą akcję gospodarze przeprowadzili w 30. minucie, kiedy Bieniak świetnie znalazł się na prawej stronie pola karnego, ale uderzył w krótki róg, wprost w dobrze ustawionego golkipera Wilgi.

 

Dużo więcej działo się po zmianie stron. Pierwszą groźną okazję przeprowadzili przyjezdni, ale Turkowski kapitalną paradą zatrzymał ładny strzał rywali z 36. minuty, zaś dwie minuty później klasą wykazał się jego vis-a-vis, który odbił mocne uderzenie Niedziałka z kilku metrów.

 

Na pierwszego gola trzeba było czekać aż do 48. minuty. Buliński przechwycił piłkę po niedokładnym podaniu ekipy z Garwolina i uruchomił szybki atak, po krótym Niedziałek znakomicie zagrał do Słupka, a ten płaskim strzałem w długi róg dał MKS-owi prowadzenie.

 

Niestety, biało-niebieskim nie udało się utrzymać go do końcowego gwizdka. W 52. minucie Zięcina uderzył mocno z rzutu wolnego, piłka odbiła się od jednego ze stojących w murze zawodników Piaseczna i po rykoszecie kompletnie zmyliła Turkowskiego, wpadając do siatki tuż przy prawym słupku...

 

Z ligi, po sobotniej porażce z Progresem Garwolin, spadł również drugi zespół rocznika 2005, prowadzony przez trenera Kacpra Masenka. Nasza „dwójka” wystąpi wiosną na piątym poziomie rozgrywkowym...

 

5 listopada 2017

II Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2005) – 10. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 1 Wilga Garwolin

Bramki: 48' Słupek – 52' Zięcina

Skład: Stolecki – Buliński, Tartas, Pułkownik, Zadrożny – Niedziałek, Słupek, Soboń – Błażejczyk

Ponadto zagrali: Turkowski – Judyn, Bieniak, Głowacki

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction