Fatalnie zaprezentowali się piłkarze MKS-u Piaseczno w sobotnim (4 listopada) meczu 14. kolejki IV ligi. Biało-niebiescy ulegli w Falęcicach przedostatniemu przed tą serią spotkań LKS-owi Promna aż 0-3...

Początek starcia nie zwiastował blamażu. Co prawda gospodarze od pierwszego gwizdka wykazywali sporą ochotę do gry, ale przez długi czas nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce, strzeżonej przez Radka Wąszewskiego. Golkiper Piaseczna bez problemu wyłapał uderzenie Daniela Barzyńskiego zza pola karnego, zaś po drugim strzale z dystansu – tym razem w wykonaniu Mateusza Majewskiego, byłego zawodnika naszego klubu – w ogóle nie musiał interweniować, ponieważ piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

Dużo lepsze sytuacje mieli podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego. W 20. minucie Kamil Matulka dostał podanie na prawą stronę boiska, wpadł w pole karne, ale uderzył w krótki róg, wprost w dobrze ustawionego Michała Domańskiego, zaś dwie minuty później, po dobrym podaniu Filipa Jadackiego, Dominik Witkowski uderzył z prawej strony „szesnastki” tuż obok długiego słupka.

Na pierwszego gola nie trzeba było jednak długo czekać. W 24. minucie Daniel Barzyński – przy odrobinie szczęścia – ograł przy linii bocznej Patryka Dobiesa, a następnie wyłożył futbolówkę na środek pola karnego do niepilnowanego Damiana Stencelewicza, który uderzeniem z pierwszej piłki trafił do siatki przy prawym słupku.

MKS mógł wyrównać jeszcze przed przerwą. W 43. minucie Kamil Matulka urwał się obrońcy na prawym skrzydle i dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, ale schodzący na krótki słupek Dominik Witkowski w ogóle nie trafił w piłkę...

O ile w pierwszych 45 minutach zawodnicy z Piaseczna, mimo ogólnie nie najlepszej postawy, mieli kilka przebłysków, o tyle po zmianie stron gra naszej drużyny była obrazem nędzy i rozpaczy. Biało-niebiescy razili niedokładnością, brakiem pomysłu na konstruowanie akcji, a także błędami w defensywie. Kumulacja pomyłek zaowocowała drugim golem dla rywali. W 65. minucie, po szybko wykonanym stałym fragmencie gry z prawej strony boiska, Kamil Oparcik zdecydował się na strzał lewą nogą z 25 metrów, a piłka – choć nie było to mocne uderzenie – kompletnie zaskoczyła Wąszewskiego, wpadając do siatki tuż przy długim słupku.

W 70. minucie gospodarze dobili MKS trzecim golem. Po dośrodkowaniu Aleksieja Dubiny z rzutu rożnego z lewej strony boiska, Stanisław Kulej, leżąc już na murawie po nieudanej pierwszej próbie oddania strzału, zdołał jeszcze dobić futbolówkę tak, że ta wpadła do siatki w prawy dolny róg.

Niewiele brakowało, a LKS Promna dołożyłby ekipie z Piaseczna jeszcze czwarte trafienie. W 76. minucie, po dośrodkowaniu Kamila Trzaski z lewego skrzydła, wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Bartek Wielgus świetnie złożył się do główki, ale jego uderzenie kapitalnie odbił Radek Wąszewski, chroniąc nasz zespół przed jeszcze wyższą porażką.

W najbliższą sobotę (11 listopada) MKS czeka ostatnie starcie w rundzie jesiennej. Biało-niebiescy zmierzą się na własnym stadionie w derbowym pojedynku z Perłą Złotokłos. Początek meczu o godzinie 13.00. Zapraszamy!