Fatalnie zaprezentowali się piłkarze MKS-u Piaseczno w sobotnim (4 listopada) meczu 14. kolejki IV ligi. Biało-niebiescy ulegli w Falęcicach przedostatniemu przed tą serią spotkań LKS-owi Promna aż 0-3...

 

Początek starcia nie zwiastował blamażu. Co prawda gospodarze od pierwszego gwizdka wykazywali sporą ochotę do gry, ale przez długi czas nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce, strzeżonej przez Radka Wąszewskiego. Golkiper Piaseczna bez problemu wyłapał uderzenie Daniela Barzyńskiego zza pola karnego, zaś po drugim strzale z dystansu – tym razem w wykonaniu Mateusza Majewskiego, byłego zawodnika naszego klubu – w ogóle nie musiał interweniować, ponieważ piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

 

Dużo lepsze sytuacje mieli podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego. W 20. minucie Kamil Matulka dostał podanie na prawą stronę boiska, wpadł w pole karne, ale uderzył w krótki róg, wprost w dobrze ustawionego Michała Domańskiego, zaś dwie minuty później, po dobrym podaniu Filipa Jadackiego, Dominik Witkowski uderzył z prawej strony „szesnastki” tuż obok długiego słupka.

 

Na pierwszego gola nie trzeba było jednak długo czekać. W 24. minucie Daniel Barzyński – przy odrobinie szczęścia – ograł przy linii bocznej Patryka Dobiesa, a następnie wyłożył futbolówkę na środek pola karnego do niepilnowanego Damiana Stencelewicza, który uderzeniem z pierwszej piłki trafił do siatki przy prawym słupku.

 

MKS mógł wyrównać jeszcze przed przerwą. W 43. minucie Kamil Matulka urwał się obrońcy na prawym skrzydle i dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, ale schodzący na krótki słupek Dominik Witkowski w ogóle nie trafił w piłkę...

 

O ile w pierwszych 45 minutach zawodnicy z Piaseczna, mimo ogólnie nie najlepszej postawy, mieli kilka przebłysków, o tyle po zmianie stron gra naszej drużyny była obrazem nędzy i rozpaczy. Biało-niebiescy razili niedokładnością, brakiem pomysłu na konstruowanie akcji, a także błędami w defensywie. Kumulacja pomyłek zaowocowała drugim golem dla rywali. W 65. minucie, po szybko wykonanym stałym fragmencie gry z prawej strony boiska, Kamil Oparcik zdecydował się na strzał lewą nogą z 25 metrów, a piłka – choć nie było to mocne uderzenie – kompletnie zaskoczyła Wąszewskiego, wpadając do siatki tuż przy długim słupku.

 

W 70. minucie gospodarze dobili MKS trzecim golem. Po dośrodkowaniu Aleksieja Dubiny z rzutu rożnego z lewej strony boiska, Stanisław Kulej, leżąc już na murawie po nieudanej pierwszej próbie oddania strzału, zdołał jeszcze dobić futbolówkę tak, że ta wpadła do siatki w prawy dolny róg.

 

Niewiele brakowało, a LKS Promna dołożyłby ekipie z Piaseczna jeszcze czwarte trafienie. W 76. minucie, po dośrodkowaniu Kamila Trzaski z lewego skrzydła, wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Bartek Wielgus świetnie złożył się do główki, ale jego uderzenie kapitalnie odbił Radek Wąszewski, chroniąc nasz zespół przed jeszcze wyższą porażką.

 

W najbliższą sobotę (11 listopada) MKS czeka ostatnie starcie w rundzie jesiennej. Biało-niebiescy zmierzą się na własnym stadionie w derbowym pojedynku z Perłą Złotokłos. Początek meczu o godzinie 13.00. Zapraszamy!

 

4 listopada 2017

IV liga – 14. kolejka

LKS Promna 3 – 0 MKS Piaseczno (mecz w Falęcicach)

Bramki: 24' Stencelewicz, 65' Oparcik, 70' Kulej

Promna: Domański – Oparcik, Dubina, Jaśkiewicz, Skowroński – Barzyński (82' Machalski), Trzaska, Majewski (46' Nowocień), Kulej – Wydra (70' Wielgus), Stencelewicz

Piaseczno: Wąszewski – Oleksiak, Dobies (62' Michalak), R.Majewski, Ziemnicki – Doliński, A.Szewczyk – Matulka, F.Jadacki (70' Komycz), Ł.Krupnik – Witkowski

Żółte kartki: Dubina, Stencelewicz (Promna)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction