Czwarta liga jednak bez reformy! Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przychylił się do woli klubów i wycofał z ustalonych w czerwcu zmian w rozgrywkach, mających wejść w życie w sezonie 2018/2019. Oznacza to, że w przyszłym roku IV liga nadal będzie rywalizowała w dwóch grupach, liczących po 16 zespołów.

 

Przypomnijmy, że MZPN planował scalenie IV ligi – właśnie od sezonu 2018/2019 – do jednej grupy, liczącej przejściowo 20, a docelowo 18 drużyn. Decyzję argumentowano nie tylko podniesieniem poziomu sportowego, ale przede wszystkim tym, że mistrz rozgrywek miałby wówczas zagwarantowany bezpośredni awans do III ligi. W tej chwili triumfatorzy zmagań w grupach północnej i południowej muszą rozgrywać między sobą baraże i dopiero zwycięzca tego dwumeczu uzyskuje promocję.

 

Pomysł nie przypadł jednak klubom do gustu. Przede wszystkim dlatego, że reforma rozgrywek sprawiłaby, iż w bieżącym sezonie w IV lidze utrzymałoby się prawdopodobnie po 7 spośród 16 zespołów. Związek postanowił więc przeprowadzić referendum. W październiku zarządy wszystkich czwartoligowców musiały opowiedzieć się za lub przeciw zmianom. Zdecydowana większość była na nie. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przychylił się zatem do woli klubów i dokonał zmiany w paragrafie 20. pkt 1., dotyczącym rozgrywek seniorskich i uchylił decyzję w sprawie reorganizacji IV ligi.

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction