MKS Piaseczno zakończył rundę jesienną sezonu 2017/2018 IV ligi na 11. miejscu. Który z naszych zawodników grał najwięcej, który najefektywniej, a który najczęściej był upominany kartkami? Zapraszamy na krótkie podsumowanie pierwszej części rozgrywek.

 

Piłkarze mieli w tym roku do rozegrania 15 meczów, co oznacza, że każdy z zawodników mógł spędzić na murawie 1350 miut. Najbliżej osiągnięcia tego wyniku był w MKS-ie Kamil Ziemnicki. Popularny „Ziemniak” przebywał na boisku przez 1343 minuty, co daje aż 99 procent ogólnego czasu. Niewiele mniej, bo 1304 minuty (96 procent), rozegrał Tomasz Doliński, a powyżej dziewięćdziesięciu procent wykręcili również: Marcin Oleksiak (1290 minut, 95 proc.), Łukasz Krupnik (1276 minut, 94 proc.), Dominik Witkowski (1264 minuty, 93 proc.), Robert Majewski (1259 minut, 93 proc.) i Radosław Wąszewski (1215 minut, 90 proc.).

 

Na przeciwnym biegunie znaleźli się: Bartłomiej Gołaszewski, który wszedł jedynie na 15 minut spotkania z Perłą Złotokłos, co dało mu 1 procent ogólnego czasu gry, Piotr Sinior (w czterech meczach uciułał raptem 34 minuty, czyli 2 proc.), Konrad Deperasiński (73 minuty, 5 proc.), Emil Wrażeń (103 minuty, 7 proc.) i Konrad Drązikowski (135 minut, 10 proc.).

 

W rundzie jesiennej ofensywa Piaseczna nie zachwycała. Biało-niebieskim udało się strzelić zaledwie 21 goli (a nawet 20, bo jedna bramka padła po samobójczym trafieniu Karaska z Pilicy Białobrzegi), co było dopiero 13. wynikiem w lidze. Nawet przedostatni w tabeli Naprzód Skórzec ma na koncie o jednego gola więcej (choć, dla kontrastu, mamy nie najgorszą defensywę, bo tylko 7 zespołów dawało się pokonać rzadziej od nas). Łupem bramkowym podzieliło się 9 graczy MKS-u. Najwięcej trafień zaliczył Łukasz Krupnik, po strzałach którego futbolówka trafiała do siatki rywali sześć razy. Cztery gole ma na koncie Filip Jadacki, a trzy – Kamil Matulka.

 

Wśród asystentów prym wiedzie „Matul”, po którego podaniach koledzy z drużyny zdobyli pięć bramek. Cztery asysty ma na koncie Kamil Ziemnicki, a trzy gole dla Piaseczna padły po podaniach Adriana Szewczyka.

 

W klasyfikacji kanadyjskiej (gole + asysty) przewodzi Kamil Matulka, który uzyskał 8 punktów (3 + 5). Wchowanek biało-niebieskich, mający za sobą epizod w ekstraklasowej Koronie Kielce, wyprzedza Łukasza Krupnika i Filipa Jadackiego, którzy mają po 6 punktów. Tuż za podium, z czterema punktami, znaleźli się Adrian Szewczyk i Kamil Ziemnicki.

 

Jeżeli chodzi o efektywność, to tu bezkonkurencyjny jest „Matul”, który na uzyskanie 8 punktów potrzebował zaledwie 854 minut. Oznacza to, że nasz skrzydłowy strzelał gola lub asystował co 106 minut. Fani Piaseczna mogą tylko żałować, że kontuzja wykluczyła Matulkę z gry w aż pięciu meczach... Drugi w klasyfikacji jest Filip Jadacki, który zdobył sześć punktów w 964 minuty, co daje bramkę lub otwierające do niej podanie co 160 minut, a podium zamyka Łukasz Krupnik, który punktował co 212 minut (6 „oczek” w 1276 minut).

 

Wśród „brutali” prym wiodą obrońcy: Czarek Michalak (3 żółte i 1 czerwona kartka) i Marcin Oleksiak (4 żółte kartki). Po trzy upomnienia zarobili Kamil Ziemnicki i Robert Majewski, a także gracze ofensywni: Kamil Matulka i Dominik Witkowski.

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction