MKS Piaseczno zakończył rundę jesienną sezonu 2017/2018 IV ligi na 11. miejscu. Który z naszych zawodników grał najwięcej, który najefektywniej, a który najczęściej był upominany kartkami? Zapraszamy na krótkie podsumowanie pierwszej części rozgrywek.

Piłkarze mieli w tym roku do rozegrania 15 meczów, co oznacza, że każdy z zawodników mógł spędzić na murawie 1350 miut. Najbliżej osiągnięcia tego wyniku był w MKS-ie Kamil Ziemnicki. Popularny „Ziemniak” przebywał na boisku przez 1343 minuty, co daje aż 99 procent ogólnego czasu. Niewiele mniej, bo 1304 minuty (96 procent), rozegrał Tomasz Doliński, a powyżej dziewięćdziesięciu procent wykręcili również: Marcin Oleksiak (1290 minut, 95 proc.), Łukasz Krupnik (1276 minut, 94 proc.), Dominik Witkowski (1264 minuty, 93 proc.), Robert Majewski (1259 minut, 93 proc.) i Radosław Wąszewski (1215 minut, 90 proc.).

Na przeciwnym biegunie znaleźli się: Bartłomiej Gołaszewski, który wszedł jedynie na 15 minut spotkania z Perłą Złotokłos, co dało mu 1 procent ogólnego czasu gry, Piotr Sinior (w czterech meczach uciułał raptem 34 minuty, czyli 2 proc.), Konrad Deperasiński (73 minuty, 5 proc.), Emil Wrażeń (103 minuty, 7 proc.) i Konrad Drązikowski (135 minut, 10 proc.).

W rundzie jesiennej ofensywa Piaseczna nie zachwycała. Biało-niebieskim udało się strzelić zaledwie 21 goli (a nawet 20, bo jedna bramka padła po samobójczym trafieniu Karaska z Pilicy Białobrzegi), co było dopiero 13. wynikiem w lidze. Nawet przedostatni w tabeli Naprzód Skórzec ma na koncie o jednego gola więcej (choć, dla kontrastu, mamy nie najgorszą defensywę, bo tylko 7 zespołów dawało się pokonać rzadziej od nas). Łupem bramkowym podzieliło się 9 graczy MKS-u. Najwięcej trafień zaliczył Łukasz Krupnik, po strzałach którego futbolówka trafiała do siatki rywali sześć razy. Cztery gole ma na koncie Filip Jadacki, a trzy – Kamil Matulka.

Wśród asystentów prym wiedzie „Matul”, po którego podaniach koledzy z drużyny zdobyli pięć bramek. Cztery asysty ma na koncie Kamil Ziemnicki, a trzy gole dla Piaseczna padły po podaniach Adriana Szewczyka.

W klasyfikacji kanadyjskiej (gole + asysty) przewodzi Kamil Matulka, który uzyskał 8 punktów (3 + 5). Wchowanek biało-niebieskich, mający za sobą epizod w ekstraklasowej Koronie Kielce, wyprzedza Łukasza Krupnika i Filipa Jadackiego, którzy mają po 6 punktów. Tuż za podium, z czterema punktami, znaleźli się Adrian Szewczyk i Kamil Ziemnicki.

Jeżeli chodzi o efektywność, to tu bezkonkurencyjny jest „Matul”, który na uzyskanie 8 punktów potrzebował zaledwie 854 minut. Oznacza to, że nasz skrzydłowy strzelał gola lub asystował co 106 minut. Fani Piaseczna mogą tylko żałować, że kontuzja wykluczyła Matulkę z gry w aż pięciu meczach... Drugi w klasyfikacji jest Filip Jadacki, który zdobył sześć punktów w 964 minuty, co daje bramkę lub otwierające do niej podanie co 160 minut, a podium zamyka Łukasz Krupnik, który punktował co 212 minut (6 „oczek” w 1276 minut).

Wśród „brutali” prym wiodą obrońcy: Czarek Michalak (3 żółte i 1 czerwona kartka) i Marcin Oleksiak (4 żółte kartki). Po trzy upomnienia zarobili Kamil Ziemnicki i Robert Majewski, a także gracze ofensywni: Kamil Matulka i Dominik Witkowski.