MKS Piaseczno rozpoczął w sobotę (20 stycznia) serię zimowych sparingów, przygotowujących zespół do rundy wiosennej sezonu 2017/2018. W pierwszym meczu podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego przegrali z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0-1.

 

Przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie już w 4. minucie. Po nieporozumieniu Łukasza Krupnika z partnerami z defensywy, piłka trafiła na przedpole do jednego z zawodników Świtu, który zdecydował się na uderzenie z siedemnastu metrów. Radka Wąszewskiego wyręczył jednak dobrze ustawiony Robert Majewski, który uchronił nasz zespół od utraty gola, wybijając piłkę głową sprzed linii bramkowej.

 

„Maja”, który – jak się początkowo wydawało – bardzo dobrze wszedł w mecz, nie ustrzegł się jednak błędu w 25. minucie. Nowodworzanie zdołali nawet w tej sytuacji trafić do siatki, ale sędzia nie uznał gola, słusznie odgwizdując spalonego.

 

Niestety, biało-niebiescy oddali inicjatywę rywalowi i w ciągu pięciu minut trzecioligowcy aż trzy razy poważnie zagrozili bramce, strzeżonej przez Wąszewskiego. W 26. minucie naszego golkipera uratował co prawda słupek, ale chwilę później, po dośrodkowaniu Świtu z prawego skrzydła, Marcel Smardzewski główkował tak, że piłka odbiła się jeszcze od jednego z testowanych piłkarzy Piaseczna i wpadła do siatki przy krótkim słupku.

 

Ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego mogła bardzo szybko pójść za ciosem, ale w 29. minucie znakomicie w bramce MKS-u spisał się Radek Wąszewski, który obronił zarówno uderzenie z bliskiej odległości, jak i dobitkę.

 

Co do gry biało-niebieskich, to w pierwszej połowie nasz zespół nie był w stanie poważnie zagrozić defensywie Świtu. Kilka akcji Łukasza Krupnika z testowanym napastnikiem zapowiadało się co prawda obiecująco, ale albo brakowało ostatniego podania, albo wykończenia. Płynność zaburzała także bardzo ostra gra rywali, przez którą pod koniec pierwszej połowy doszło do szarpaniny obu drużyn przy linii bocznej boiska...

 

Po zmianie stron na plac wybiegły już zupełnie inne zespoły. I to w sensie dosłownym, ponieważ szkoleniowiec Świtu wymienił niemal całą jedenastkę, a i w naszej drużynie doszło do wielu roszad. Gospodarze wreszcie groźniej zaatakowali, ale piłka po ładnym strzale Adriana Szewczyka zza pola karnego przeszła obok lewego okienka nowodworskiej bramki.

 

Najwięcej emocji dostarczyło jednak ostatnie dziesięć minut spotkania, podczas których doskonałych sytuacji było więcej, niż przez wcześniejsze 80. Najpierw „setkę” przyjezdnych wybronił Konrad Drązikowski, chwilę później, po dośrodkowaniu testowanego napastnika, Dominik Witkowski uderzył z pierwszej piłki obok lewego słupka, w 84. minucie, po kolejnej wrzutce z lewej strony boiska, najpierw futbolówka zaplątała się pod nogami powracającego do naszego klubu Zbyszka Obłuskiego, a rajd Witkowskiego wszerz pola karnego zakończył się groźnym, ale obronionym uderzeniem w lewy róg, następnie goście nie wykorzystali dwóch „setek”, w obu przypadkach posyłając futbolówkę obok słupków, a w ostatniej minucie starcia do wyrównania mógł jeszcze doprowadzić Paweł Szawro, ale – po dośrodkowaniu Kamila Ziemnickiego z rzutu wolnego – główkował nad poprzeczką...

 

Za tydzień biało-niebieskich czeka kolejny sparing. Przeciwnikiem będzie nasz rywal z południowej grupy IV ligi, Wilga Garwolin. Mecz w sobotę (27 stycznia) o 11.00 w Piasecznie.

 

20 stycznia 2018

MKS Piaseczno 0 – 1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Bramka: 28' Smardzewski

Skład: Wąszewski (46' Drązikowski) – Oleksiak (46' A.Samoraj, 65' Oleksiak), R.Majewski (65' zawodnik testowany), zawodnik testowany (46' Dobies), Ziemnicki – Szewczyk (65' Jadacki), Morawski (46' Gołaszewski) – Matulka (65' zawodnik testowany), Jadacki (46' Witkowski), Ł.Krupnik (60' Szawro) – zawodnik testowany (46' Obłuski)

Kary: zawodnik testowany, Gołaszewski (Piaseczno – po 2 minuty) - ? (Świt – 2 minuty)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction