Aż osiem goli zobaczyli kibice, którzy wybrali się na sobotni (27 stycznia) sparing MKS-u Piaseczno z Wilgą Garwolin. Biało-niebiescy błysnęli znakomitą dyspozycją strzelecką, wygrywając 7-1. Klasycznym hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Dominik Witkowski.

 

Początek meczu nie zapowiadał pogromu. Podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego mieli co prawda przewagę optyczną, którą mogli zamienić na gola za sprawą Włodarczyka (wolej z prawej strony pola karnego, obroniony przez bramkarza Wilgi) i Dolińskiego (niecelne uderzenie lewą nogą z dwunastu metrów), ale do siatki pierwsi trafili przyjezdni. W 24. minucie golkiper z Garwolina pewnie wyłapał nonszalanckie uderzenie „Mrówy”, a następnie dalekim wykopem posłał futbolówkę pod pole karne MKS-u, gdzie doszło do nieporozumienia pomiędzy wychodzącym z bramki Konradem Drązikowskim a testowanym obrońcą Maciejem Krawczykiem (ostatnio Mazur Karczew). Defensor, próbując zgrać piłkę głową do „Drązika”, posłał ją obok niego, co skrzętnie wykorzystał Papiernik, trafiając z najbliższej odległości na 0-1.

 

Piaseczno mogło wyrównać w 32. minucie. Łukasz Krupnik dostał krzyżowe podanie na lewą stronę pola karnego, minął bramkarza zwodem do lewej strony, „położył” go, markując uderzenie w krótki róg, a następnie odegrał na środek do Macieja Bubca, którego uderzenie przeszło jednak po nodze jednego z obrońców i wyszło na rzut rożny.

 

Na gola dla gospodarzy trzeba było czekać do 39. minuty spotkania. Bartosz Wysocki uruchomił krzyżowym podaniem Łukasza Krupnika, pomocnik MKS-u wpadł w pole karne, a jeden z zawodników gości ratował się faulem, za co sędzia podyktował „jedenastkę”, zamienioną na bramkę przez samego poszkodowanego, który lekkim strzałem przy prawym słupku trafił na 1-1.

 

Przed przerwą oba zespoły miały jeszcze okazje do strzelenia kolejnych goli. W 41. minucie na niesygnalizowane uderzenie z miejsca zdecydował się Zbyszek Obłuski, ale zmierzającą pod prawe okienko futbolówkę świetnie odbił bramkarz przyjezdnych, a po rzucie rożnym błysnął kolejny raz, wybijając piłkę po groźnym strzale Włodarczyka.

 

W 43. minucie na ponowne prowadzenie mogli wyjść podopieczni grającego trenera Sergiusza Wiechowskiego. Po szybkiej kontrze i dośrodkowaniu z prawego skrzydła, Marcin Oleksiak „przyjął” futbolówkę napastnikowi Wilgi, ale ten nie zdołał trafić w światło bramki. Po chwili „zagotowało się” po przeciwnej stronie boiska. Maciej Bubiec zaliczył przechwyt na lewej stronie boiska, odegrał do Tomasza Dolińskiego, ten przerzucił piłkę do biegnącego prawym skrzydłem Włodarczyka, ale z dobrego dośrodkowania „Mrówy” nie skorzystał Obłuski, który uderzył z bliska nad poprzeczką.

 

Druga połowa meczu była już prawdziwym strzeleckim popisem Piaseczna. Gospodarze mieli jednak nieco łatwiej, ponieważ o ile Igor Gołaszewski miał komfort w postaci zmian, o tyle jego vis-a-vis musiał sobie radzić praktycznie jedną jedenastką. Z minuty na minutę piłkarze Wilgi coraz bardziej opadali z sił, co gospodarze bezwzględnie wykorzystali. W 50. minucie spotkania MKS rozpoczął dalekim podaniem szybką kontrę, wykończoną przez Kamila Matulkę, który zszedł z lewego skrzydła na środek i precyzyjnym uderzeniem z 17 metrów trafił w lewy dolny róg garwolińskiej bramki.

 

Siedem minut później rozpoczął się show Dominika Witkowskiego. Napastnik gospodarzy najpierw wykorzystał prostopadłe podanie od Adriana Szewczyka, zszedł na prawą stronę pola karnego i – niemal z zerowego kąta – trafił po nodze bramkarza na 3-1, w 59. minucie „Witek” zauważył, że golkiper Wilgi wyszedł daleko na przedpole i mocnym uderzeniem z 35 metrów posłał futbolówkę do siatki przy prawym słupku, a w 69. minucie Witkowski skompletował klasycznego hat-tricka, wykorzystując dobre podanie od testowanego Kewina Przygody (Świt Nowy Dwór Mazowiecki).

 

W 77. minucie na 6-1 trafił Matulka, który po zagraniu od Kamila Ziemnickiego pokonał bramkarza gości spokojnym strzałem przy słupku, a kanonadę zakończył Przygoda, dostawiając nogę do podania Witkowskiego.

 

Kolejny sparing biało-niebiescy rozegrają już w sobotę (3 lutego) o godzinie 11.00. Przeciwnikiem MKS-u będzie czwartoligowy Drukarz Warszawa.

 

27 stycznia 2018

MKS Piaseczno 7 – 1 Wilga Garwolin

Bramki: 39' (k) Ł.Krupnik, 50', 77' Matulka, 57', 59', 69' Witkowski, 89' Przygoda – 24' Papiernik

Skład: Drązikowski (46' Wąszewski) – Oleksiak (46' K.Szymański), M.Krawczyk (46' P.Dudek), B.Wysocki (46' R.Majewski), Bubiec (46' Ziemnicki) – Doliński (60' Morawski), Morawski (46' Szewczyk) – Włodarczyk (46' Szawro), Jadacki (46' Przygoda), Ł.Krupnik (46' Matulka) – Obłuski (46' Witkowski)

Żółta kartka: Wiechowski (Wilga)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction