MKS Piaseczno zajął 2. miejsce w tegorocznym Memoriale imienia Walentego Kazubka, rozegranym w niedzielę (28 stycznia) w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ponadto w ręce Kamila Matulki trafiła nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju.

 

Podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego, który zresztą sam wspomógł zespół piłkarskim doświadczeniem, wychodząc na parkiet w roli zawodnika, zakończyli fazę grupową na pierwszym miejscu. Biało-niebiescy rozpoczęli od skromnego, jednobramkowego zwycięstwa nad gospodarzami, Jednością II Żabieniec (płaski strzał Zbyszka Obłuskiego przy prawym słupku), następnie zanotowali dwa remisy: 2-2 z Nadstalem Krzaki Czaplinkowskie (bramki Roberta Majewskiego i Kamila Matulki) oraz 0-0 z KS-em Raszyn, by następnie rozprawić się z dobrze grającą do tej pory Laurą Chylice (4-2, hat-trick Zbyszka Obłuskiego i piękny wolej Adriana Szewczyka) i reprezentacją orlikowej ligi Football 4 Fun (dwa gole Łukasza Krupnika i po jednym trafieniu Kamila Matulki oraz Filipa Jadackiego).

 

27 28 stycznia 2018 311

 

W fazie pucharowej pierwszym rywalem MKS-u była czwarta drużyna grupy B, KS Konstancin. Spotkanie było prawdziwym popisem w wykonaniu naszego zespołu. Piaseczno wygrało aż 6-2, a łupem bramkowym podzielili się Łukasz Krupnik, Kamil Matulka i Zbyszek Obłuski, którzy zgodnie strzelili po dwa gole. Biało-niebieskim nie była w stanie postawić się także Laura Chylice, z którą los skojarzył nas w półfinale. Po bramkach Roberta Majewskiego, Adriana Szewczyka, Zbyszka Obłuskiego i Łukasza Krupnika to ekipa Igora Gołaszewskiego zameldowała się w wielkim finale.

 

27 28 stycznia 2018 229

 

W nim, mimo optycznej przewagi MKS-u, triumfowała jednak Perła Złotokłos. Rywale bardzo szybko wyszli na prowadzenie po golu Michała Ambrozika, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych Piaseczna, do wyrównania doprowadził Robert Majewski, główkując celnie po dobrym dośrodkowaniu Kamila Matulki z prawej strony boiska, ale na sześć sekund przed końcową syreną, gdy Konrad Drązikowski próbował dalekim wyrzutem uruchomić kontrę MKS-u, futbolówkę przejął Ambrozik i natychmiastowym uderzeniem z dystansu trafił idealnie tuż przy prawym słupku piaseczyńskiej bramki.

 

27 28 stycznia 2018 479

 

Trzecie miejsce w turnieju zajął KS Raszyn, który w starciu o brąz rozgromił Laurę Chylice 5-0, a nagrody idywidualne rozdzielili pomiędzy siebie dwaj finaliści: Paweł Reszka i Michał Abrozik z Perły Złotokłos zostali odpowiednio najlepszym bramkarzem i najlepszym strzelcem imprezy, zaś tytuł najlepszego zawodnika Memoriału przypadł Kamilowi Matulce z MKS-u Piaseczno.

 

Skład MKS-u Piaseczno: Radosław Wąszewski, Konrad Drązikowski – Bartosz Wysocki, Igor Gołaszewski, Robert Majewski, Adrian Szewczyk, Filip Jadacki, Łukasz Krupnik, Kamil Matulka, Zbyszek Obłuski.

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction