Czwartoligowi seniorzy MKS-u Piaseczno rozegrali dwa kolejne sparingi przed rundą wiosenną sezonu 2017/2018. Biało-niebiescy wygrali 2-1 z Drukarzem Warszawa i zremisowali 2-2 z Legią Warszawa (CLJ).

 

Pierwsze starcie, rozegrane 10 lutego, mogło rozstrzygnąć się już po dziesięciu minutach. Najpierw, po dośrodkowaniu Kamila Ziemnickiego z rzutu rożnego z prawej strony boiska, Dominik Witkowski urwał się obrońcom gości, ale bramkarz gości zdołał odbić jego woleja w krótki róg, a po chwili, po kolejnym kornerze, w bliźniaczo podobnej sytuacji uderzał Bartosz Wysocki, jednak i tym razem górą był golkiper Drukarza.

 

Dwie minuty później, po podaniu Adriana Samoraja na prawe skrzydło, Kamil Matulka zbiegł pod linię końcową i przytomnie odegrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z naszych zawodników nie zdołał jednak przeciąć toru lotu futbolówki, a w 10. minucie, po indywidualnej akcji „Matula”, klasę pokazał golkiper stołecznych, broniąc techniczne uderzenie w długi róg.

 

Po okresie przewagi Piaseczna, do głosu zaczął dochodzić Drukarz. Najpierw rywale przecięli w środkowej strefie zbyt lekkie podanie Kamila Matulki i ruszyli z szybką kontrą, zakończoną świetną interwencją Radosława Wąszewskiego w sytuacji sam na sam z napastnikiem, a w 16. minucie rywalom udało się nawet wpakować piłkę do naszej siatki, ale sędzia nie uznał gola, odgwizdując spalonego. Cztery minuty później arbiter podjął taką samą decyzję po przeciwnej stronie boiska, nie uznając trafienia MKS-u.

 

W drugiej tercji (grano trzy razy po trzydzieści pięć minut) znów przewagę optyczną mieli biało-niebiescy. W 39. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Zbyszek Obłuski, ale napastnik Piaseczna zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji o strzale lub podaniu, przez co nie zdołał ani zaskoczyć golkipera Drukarza, ani odegrać na prawą stronę do niepilnowanego Kamila Włodarczyka.

 

Osiem minut później „setkę” miał Kamil Matulka, który w polu karnym przełożył jednego z obrońców, ale naszemu zawodnikowi ponownie zabrakło zimnej krwi przy wykończeniu akcji i górą kolejny raz był bramkarz z Warszawy.

 

Gola nie przyniosła także akcja z 62. minuty, kiedy to – po dośrodkowaniu Łukasza Krupnika z rzutu rożnego z prawej strony boiska – Bartłomiej Gołaszewski złożył się do efektownego woleja, ale zmierzającą do bramki przy lewym słupku futbolówkę w ostatniej chwili strącił bramkarz ekipy z Alei Zielenieckiej.

 

Na pierwsze trafienie trzeba było czekać do 65. minuty. Kewin Przygoda dostał świetne podanie w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza stołecznych pewnym, płaskim uderzeniem.

 

Dwie minuty później MKS podwyższył na 2-0. Marcin Oleksiak podłączył się do akcji ofensywnej, dośrodkował z prawego skrzydła na długi słupek, a zamykający akcję Maciej Bubiec nie miał żadnych problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki.

 

Drukarz był w stanie odpowiedzieć tylko jednym golem. W 104. minucie stołeczni przeprowadzili szybką kontrę prawym skrzydłem i choć pierwszą próbę dośrodkowania zablokował jeden z defensorów biało-niebieskich, a poprawkę odbił Radek Wąszewski, trzecia próba KSD – autorstwa Piotra Wołowicza – przyniosła już trafienie.

 

Tydzień później podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego mierzyli się z występującą w Centralnej Lidze Juniorów Legią Warszawa. Spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie zdecydowanie dominował MKS, który przewagę optyczną udokumentował dwoma golami, autorstwa Łukasza Krupnika i Dominika Witkowskiego. Po przerwie role się odwróciły i to młoda ekipa „Wojskowych” dwukrotnie wpakowała piłkę do siatki. Kontaktową bramkę zdobył Mikołaj Neuman, który skutecznie egzekwował rzut karny, podyktowany za faul na Maksymilianie Sitku, a do remisu doprowadził w 83. minucie Wiktor Preuss.

 

W najbliższą sobotę (17 lutego) biało-niebiescy rozegrają kolejny sparing. Przeciwnikiem MKS-u będzie tym razem grająca w okręgówce Warka. Mecz w Piasecznie o godzinie 11.00. Zapraszamy!

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction