MKS Piaseczno doznał drugiej porażki podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2017/2018. W niedzielę (25 lutego) podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego ulegli 0-3 Unii Warszawa.

Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie, w którą zawodnicy MKS-u weszli gorzej niż fatalnie. Co prawda pierwsza akcja Unii, przeprowadzona w 2. minucie, zakończyła się świetną interwencją Konrada Drązikowskiego w sytuacji sam na sam ze snajperem stołecznych, ale kolejny groźny atak dał już ekipie Piotra Mosóra prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Unii w pole karne, „Drązik” sfaulował schodzącego na prawą stronę napastnika, a sędzia bez wahania wskazał na „jedenastkę”, którą – płaskim strzałem w prawy róg – wykorzystał Dawid Jankiewicz. Drobnym usprawiedliwieniem dla gospodarzy może być fakt, iż MKS grał wówczas w dziesiątkę, po tym, jak boisko musiał z powodu kontuzji opuścić Kamil Włodarczyk.

Podopieczni Igora Gołaszewskiego mogli wyrównać pięć minut później. Zbyszek Obłuski świetnie zabrał się z piłką na lewej stronie boiska, wbiegł w pole karne i wyłożył futbolówkę zamykającemu akcję Pawłowi Szawro, ale młody zawodnik Piaseczna uderzył wślizgiem obok bramki.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na biało-niebieskich w 30. minucie. Jankiewicz dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, a nieupilnowany Adam Krajewski pewnym strzałem przy lewym słupku podwyższył na 2-0.

Ten sam zawodnik strzelił także trzeciego gola dla Unii. W 37. minucie Krajewski podszedł do rzutu wolnego na 35. metrze, uderzył w pole karne MKS-u, a niedotknięta przez nikogo piłka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku piaseczyńskiej bramki...

W drugiej połowie gra gospodarzy wyglądała już nieco lepiej, ale rezultat do końca nie uległ już zmianie. Najlepszą okazję dla MKS-u miał Zbyszek Obłuski, który w 61. minucie uderzył zza pola karnego w poprzeczkę, nastomiast w kilku innych, wydawałoby się: znacznie lepiej zapowiadających się akcjach, piłkarzom Piaseczna brakowało dokładnego ostatniego podania.

Na koniec warto zaznaczyć, że w spotkaniu z Unią Warszawa szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostał Dylan Cetra, wychowanek MKS-u z rocznika 2002. Mimo młodego wieku i słabszych od rywali warunków fizycznych, zawodnik, grający na co dzień pod okiem trenera Piotra Czachowskiego, zaliczył naprawdę obiecujący występ. Nie bał się walki (także tej bark w bark), starał się być pod grą. Wiadomo, że błędy również mu się zdarzały, ale gdy tylko nabierze doświadczenia, nasz klub powinien mieć z niego pociechę. Oby tak dalej!