MKS Piaseczno kończy powoli przygotowania do rundy wiosennej. W przedostatnim z serii zimowych sparingów podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego pokonali grającą w Centralnej Lidze Juniorów Polonię Warszawa 1-0.

 

Gospodarze mogli „napocząć” ekipę „Czarnych Koszul” już w 4. minucie. Zbyszek Obłuski zagrał do wchodzącego lewą stroną w pole karne Łukasza Krupnika, pomocnik Piaseczna wyłożył piłkę na środek, ale żaden z jego partnerów nie zdołał przeciąć toru jej lotu. Chwilę później bliźniaczo podobną akcję przeprowadzili przyjezdni, ale im także nie udało się nawet oddać w tej sytuacji strzału. W 10. minucie przed szansą zdobycia bramki stanął Kewin Przygoda, ale futbolówka po jego uderzeniu z prawej strony pola karnego przeszła obok długiego słupka.

 

Kilka minut później zaatakowała ekipa z Warszawy. Po stracie MKS-u w środku pola, Polonia wyszła z szybką kontrą, zakończoną dośrodkowaniem z lewego skrzydła i minimalnie niecelną główką jednego z napastników. Po chwili akcja przeniosła się w pole karne gości, ale Kamil Matulka – któremu świetnie dograł Obłuski – przegrał w dogodnej sytuacji z golkiperem „Czarnych Koszul”. Bramkarz zespołu z CLJ popisał się nie lada umiejętnościami także w 24. minucie, kiedy zdołał strącić na róg mocny strzał Kamila Ziemnickiego z 17 metrów.

 

Przed przerwą najbliżsi trafienia do siatki byli jednak poloniści. W 30. minucie jeden z graczy ze stolicy zauważył, że Radosław Wąszewski wyszedł za pole karne, i zdecydował się na zaskakujący strzał z 35 metrów. Na szczęście dla Piaseczna, uderzona przez gracza Polonii piłka trafiła jedynie w poprzeczkę.

 

Podrażnieni gospodarze, którzy – poza nielicznymi kontrami warszawian – niemal cały czas prowadzili grę, mogli jeszcze przed przerwą otworzyć wynik spotkania. W 32. minucie Zbyszek Obłuski nie wykorzystał jednak dobrego dośrodkowania od Kamila Matulki i główkował nad poprzeczką, a w 42. minucie, tym razem po centrze Krupnika, „Zbynek” główkował obok słupka.

 

Na gola trzeba było czekać do 56. minuty. Aktywny w ofensywie Łukasz Krupnik wyłożył piłkę z lewej strony „Matulowi”, a skrzydłowy MKS-u pewnym strzałem przy lewym słupku trafił na 1-0.

 

Trzy minuty później mogło być 2-0 dla Piaseczna. Arbiter podyktował rzut wolny po faulu na Matulce, ale – po ładnym uderzeniu Kamila Ziemnickiego – znów świetnie interweniował golkiper rywali, który zbił piłkę na poprzeczkę.

 

W 64. minucie do głosu ponownie doszli zawodnicy Polonii. Po stracie MKS-u w środku pola, jeden z zawodników „Czarnych Koszul” znalazł się w sytuacji sam na sam z Radkiem Wąszewskim, ale tym razem klasą wykazał się bramkarz gospodarzy, który zdołał odbić piłkę. Dziesięć minut później golkiper biało-niebieskich interweniował jeszcze raz, tym razem po płaskim strzale Patryka Barana (wychowanka naszego klubu) z lewej strony „szesnastki”, ale takiego uderzenia Radek po prostu nie mógł nie obronić.

 

Końcówka meczu należała już zdecydowanie do podopiecznych trenera Igora Gołaszewskiego. Niestety, mimo kilku doskonałych okazji, MKS nie zdołał już strzelić ani jednego gola. Co prawda w 79. minucie Filip Jadacki skierował piłkę głową do siatki, ale sędzia nie uznał tego trafienia, odgwizdując spalonego. W dwóch pozostałych sytuacjach znów zawodziła skuteczność. W 81. minucie, po dośrodkowaniu „Ziemniaka” z rzutu rożnego, Tomasz Doliński główkował w lewy słupek, a trzy minuty później Adam Gołaszewski zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i we wszystko wmieszali się defensorzy Polonii...

 

W najbliższą sobotę (10 marca) MKS rozegra ostatni z serii zimowych sparingów. Przeciwkiem znów będzie Polonia, ale tym razem będzie to ekipa z Ekstraligi Juniorów. Mecz wyjątkowo rozpocznie się o 15.00, a nie o 11.00, jak pierwotnie planowano.

 

3 marca 2018

MKS Piaseczno 1 – 0 Polonia Warszawa CLJ

Bramka: 56' Matulka

Skład: Wąszewski – Oleksiak, Michalak (61' B.Wysocki), M.Krawczyk (68' Dobies), Ziemnicki – Matulka, Doliński, Morawski (56' Cetra), Ł.Krupnik (63' Włodarczyk) – Przygoda (63' F.Jadacki) – Obłuski (70' A.Gołaszewski)

Żółta kartka: F.Jadacki (Piaseczno)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction