MKS Piaseczno zremisował 1-1 z juniorami Polonii Warszawa w sobotnim (10 marca) meczu sparingowym, będącym ostatnim sprawdzianem biało-niebieskich przed rozpoczynającą się za tydzień rundą wiosenną sezonu 2017/2018.

 

Podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego znakomicie weszli w spotkanie, zamieniając na gola już pierwszą sytuację. W 2. minucie Kamil Ziemnicki świetnym przyjęciem kierunkowym uwolnił się spod pressingu napastnika „Czarnych Koszul”, uruchomił dokładnym podaniem wychodzącego lewą stroną boiska Kewina Przygodę, a były zawodnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki zszedł do linii końcowej i zagrał płasko na dalszy słupek do zamykającego akcję Filipa Jadackiego, który pewnym uderzeniem trafił na 1-0.

 

Szybko zdobyta przez MKS bramka sprawiła, że mecz znacznie się uspokoił, by nie powiedzieć, że stał się po prostu nudny. Na kolejną groźną akcję trzeba było czekać aż do 54. minuty, kiedy to Kamil Matulka zagrał w polu karnym do Dominika Witkowskiego, który oddał mocny strzał, ale – niestety – w sam środek bramki, wprost w dobrze ustawionego golkipera Polonii.

 

Bramkarz warszawian uchronił swój zespół od utraty goli także kwadrans później, już w zdecydowanie trudniejszych sytuacjach, broniąc najpierw uderzenie „Witka” w krótki róg, a po chwili odbijając strzał Kewina Przygody.

 

Najbliżej podwyższenia prowadzenia biało-niebiescy byli jednak w 73. minucie. Po dośrodkowaniu Kamila Ziemnickiego z rzutu rożnego z prawej strony boiska, najwyżej w polu karnym Polonii wyskoczył Adrian Szewczyk, ale futbolówka po jego główce trafiła jedynie w lewy słupek stołecznej bramki...

 

Gola nie przyniosła gospodarzom także akcja z 79. minuty. Łukasz Krupnik wypuścił prostopadłym podaniem wchodzącego w pole karne Dominika Witkowskiego, ten uderzył mocno pod poprzeczkę, ale bramkarz Polonii zdołał efektowną robinsonadą zbić futbolówkę na rzut rożny.

 

Ostatnie minuty spotkania należały już do nastolatków z Polonii. Konstruowanie akcji umożliwili im jednak zawodnicy Piaseczna, którzy zaczęli popełniać niewyobrażalne wręcz błędy. Sygnałem ostrzegawczym była dla ekipy Igora Gołaszewskiego sytuacja z 83. minuty, kiedy jeden z graczy „Czarnych Koszul” uderzył w prawy słupek. Niestety, nie zmieniło to nic w poczynaniach naszego zespołu i w 87. minucie, po stracie Bartłomieja Gołaszewskiego w okolicach pola karnego MKS-u, Przemysław Cieślak zszedł na prawą stronę „szesnastki” i spokojnie skierował piłkę do siatki, dając Polonii remis.

 

Dla MKS-u był to ostatni sprawdzian przed rundą wiosenną. Już za tydzień drużyna z Piaseczna wznowi rozgrywki ligowe. W sobotę (17 marca) o godzinie 13.00 biało-niebiescy podejmą Naprzód Skórzec.

 

10 marca 2017

MKS Piaseczno 1 – 1 Juniorzy Polonii Warszawa

Bramki: 2' F.Jadacki – 87' Cieślak

Skład: Wąszewski – Michalak (46' Oleksiak), M.Krawczyk, R.Majewski (46' B.Wysocki), Ziemnicki – Matulka, Doliński (46' B.Gołaszewski), Morawski (46' A.Szewczyk), Ł.Krupnik – F.Jadacki (46' Witkowski), Przygoda

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction