W najbliższą sobotę (17 marca), po czteromiesięcznej przerwie, na ligowe boiska wrócą czwartoligowcy. Na inaugurację rundy wiosennej MKS Piaseczno zmierzy się na własnym stadionie z przedostatnim w tabeli Naprzodem Skórzec. Początek spotkania o 13.00.

Drużyna Naprzodu Skórzec powstała w 1976 roku, a bieżące rozgrywki są dla niej powrotem do IV ligi po sezonie spędzonym w okręgówce. Co ciekawe, nasz najbliższy rywal od sezonu 2012/2013 balansuje między LO a IV ligą, notując naprzemiennie awanse i spadki).

W rundzie jesiennej ekipa spod Siedlec zanotowała w piętnastu meczach zaledwie 8 punktów (2 zwycięstwa i 2 remisy) i w ligowej tabeli wyprzedza jedynie Perłę Złotokłos. W pierwszym spotkaniu MKS-u z Naprzodem, rozegranym 12 sierpnia w Skórcu, triumfowali biało-niebiescy, którzy – jeszcze pod wodzą poprzedniego trenera, Tomasza Grzywny – wygrali 4-1 po dwóch golach Kamila Matulki, a także trafieniach Dominika Witkowskiego i Karola Skóry.

Oby i tym razem skuteczność była po naszej stronie!