Zakończyła się dobra passa czwartoligowego MKS-u Piaseczno. W sobotę (7 kwietnia) podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego przegrali na własnym stadionie 1-2 z wiceliderem, Mszczonowianką Mszczonów. Dla biało-niebieskich była to pierwsza porażka w rundzie wiosennej i pierwsza ligowa wpadka od 4 listopada ubiegłego roku.

 

Mszczonowianka mogła otworzyć wynik już w 4. minucie spotkania. Po niedokładnym podaniu Bartłomieja Gołaszewskiego goście wyszli z groźną kontrą, zakończoną niecelnym strzałem Pawła Lepy z prawej strony pola karnego.

 

MKS próbował odgryzać się stałymi fragmentami, ale ani dobrze wykonany rzut rożny z lewej strony boiska, ani uderzenie Łukasza Krupnika z rzutu wolnego z 18 metrów, nie przyniosły gola.

 

I gdy wydawało się, że dość słaba w wykonaniu obu drużyn pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, Łukasz Krupnik przedarł się lewą stroną boiska w pole karne gości, a w obrębie „szesnastki” został sfaulowany przez Karola Woracha. Arbiter Piotr Marcinkowski nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”, a sprawiedliwość z jedenastu metrów wymierzył sam poszkodowany, trafiając pewnym strzałem w prawy róg bramki.

 

Niestety dla Piaseczna, po zmianie stron wicelider IV ligi grał nie tylko szybciej, ale i skuteczniej, co przełożyło się na dwa trafienia w odstępie niespełna 5. minut. W 65. minucie Piotr Cudny dośrodkował spod linii końcowej na ósmy metr, Marcin Gregorowicz został co prawda przyblokowany przez parę stoperów MKS-u, ale dobitka popularnego „Gregora” wpadła już do siatki.

 

Pięć minut później na uderzenie z około 20 metrów zdecydował się Kamil Marciniak, a futbolówka po jego strzale – mimo że było to dość lekkie uderzenie – wtoczyła się do piaseczyńskiej bramki tuż przy prawym słupku. Spory udział przy tym golu mieli napastnicy Mszczonowianki, którzy umiejętnie zasłonili widok Radkowi Wąszewskiemu, uniemożliwiając mu wcześniejszą reakcję.

 

MKS rzucił się do odrabiania strat, ale nie zdołał już doprowadzić do remisu. W 73. minucie, po dośrodkowaniu Łukasza Krupnika z lewej strony boiska, zamykający akcję Bartosz Wysocki został zablokowany, trzy minuty później świetnie między słupkami Mszczonowa spisał się Daniel Leszczyński, który obronił zarówno uderzenie Kamila Matulki, jak i dobitkę Dominika Witkowskiego, a w 80. minucie golkiper przyjezdnych błysnął ponownie, odbijając instynktownie potężną bombę Macieja Krawczyka zza pola karnego.

 

W 86. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Po znakomitym wejściu Kamila Matulki prawą stroną boiska i faulu spóźnionego z interwencją Kamila Marciniaka arbiter podyktował rzut karny dla Piaseczna, ale po sygnalizacji od sędziego liniowego zmienił decyzję, dając gospodarzom ostatecznie rzut wolny niemal z linii „szesnastki”.

 

Biało-niebiescy mogli jeszcze pokusić się o strzelenie wyrównującego gola tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, ale po kolejnym świetnym rajdzie „Matula” prawą stroną boiska i mocnym zagraniu wzdłuż linii bramkowej, najlepiej w „piątce” zachowali się defensorzy z Mszczonowa, który zdołali ubiec Dominika Witkowskiego i wybili piłkę na rzut rożny...

 

Za tydzień ekipę MKS-u czeka wyjazdowe starcie z Energią w Kozienicach. Mecz odbędzie się w sobotę (14 kwietnia) o godzinie 15.00.

 

7 kwietnia 2018

IV liga – 19. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 2 Mszczonowianka Mszczonów

Bramki: 44' (k) Ł.Krupnik – 65' Gregorowicz, 70' Marciniak

Piaseczno: Wąszewski – Oleksiak, B.Wysocki, R.Majewski, Ziemnicki – Matulka, M.Krawczyk, B.Gołaszewski (65' Morawski), Ł.Krupnik – F.Jadacki (74' Włodarczyk) – Obłuski (63' Witkowski)

Mszczonowianka: Leszczyński – Worach (46' Janik), Chukwuemeka, K.Jadacki – Cudny (80' Majchrzak), Lepa (46' Wójcik), Gliński, Czeremużyński (46' Dylewski), Marciniak – Sosnowski (82' Pociech), Gregorowicz

Żółte karki: B.Wysocki (Piaseczno) – K.Jadacki (Mszczonowianka)

Sędziował: Piotr Marcinkowski (WS Warszawa)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction