W sobotę (14 kwietnia) MKS Piaseczno rozegra drugi w rundzie wiosennej mecz wyjazdowy. Po trzy punkty podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego pojadą tym razem do Kozienic. Początek spotkania o godzinie 15.00.

 

Historia naszego najbliższego rywala jest może niezbyt długa, ale za to niezwykle burzliwa. Klub powstał w lipcu 2007 roku, jako próba ratowania w Kozienicach jakiegokolwiek seniorskiego futbolu po wycofaniu z rozgrywek (z powodów finansowych) dawnego MZKS-u. Lokalni działacze nawiązali wówczas współpracę z Klubem Sportowym Janików i zespół, pod nazwą KS Janików-Kozienice, wystartował w radomskiej A-klasie, którą zreszą wygrał w cuglach z dziesięciopunktową przewagą nad drugą w tabeli Akcją Jastrzębia. Sezon później ekipa Janikowa-Kozienic nie miała sobie równych także w okręgówce, wyprzedzając o 10 „oczek” Polonię Iłża i wychodząc z 1. miejsca do IV ligi, w której spędziła sześć lat. W sezonie 2014/2015, już jako Energia, kozieniczanie wywalczyli awans do III ligi, z której jednak bardzo szybko spadli. Bieżące rozgrywki są dla Energii drugimi z rzędu na poziomie IV ligi.

 

Po 18 rozegranych spotkaniach kozieniczanie plasują się tuż za ligowym podium, na 4. miejscu, mając w dorobku 34 punkty, a więc tyle samo, co zajmująca 3. pozycję Broń Radom. Energia doskonale radzi sobie na własnym boisku, gdzie w ośmiu starciach przegrała tylko raz, z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

 

W pierwszym spotkaniu, rozegranym 2 września w Piasecznie, górą byli żółto-niebiescy, którzy wygrali 2-1 po golach Skowrońskiego i Zawadzkiego. Bramkę dla MKS-u zdobył Dominik Witkowski.

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction