W sobotę (14 kwietnia) MKS Piaseczno rozegra drugi w rundzie wiosennej mecz wyjazdowy. Po trzy punkty podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego pojadą tym razem do Kozienic. Początek spotkania o godzinie 15.00.

Historia naszego najbliższego rywala jest może niezbyt długa, ale za to niezwykle burzliwa. Klub powstał w lipcu 2007 roku, jako próba ratowania w Kozienicach jakiegokolwiek seniorskiego futbolu po wycofaniu z rozgrywek (z powodów finansowych) dawnego MZKS-u. Lokalni działacze nawiązali wówczas współpracę z Klubem Sportowym Janików i zespół, pod nazwą KS Janików-Kozienice, wystartował w radomskiej A-klasie, którą zreszą wygrał w cuglach z dziesięciopunktową przewagą nad drugą w tabeli Akcją Jastrzębia. Sezon później ekipa Janikowa-Kozienic nie miała sobie równych także w okręgówce, wyprzedzając o 10 „oczek” Polonię Iłża i wychodząc z 1. miejsca do IV ligi, w której spędziła sześć lat. W sezonie 2014/2015, już jako Energia, kozieniczanie wywalczyli awans do III ligi, z której jednak bardzo szybko spadli. Bieżące rozgrywki są dla Energii drugimi z rzędu na poziomie IV ligi.

Po 18 rozegranych spotkaniach kozieniczanie plasują się tuż za ligowym podium, na 4. miejscu, mając w dorobku 34 punkty, a więc tyle samo, co zajmująca 3. pozycję Broń Radom. Energia doskonale radzi sobie na własnym boisku, gdzie w ośmiu starciach przegrała tylko raz, z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

W pierwszym spotkaniu, rozegranym 2 września w Piasecznie, górą byli żółto-niebiescy, którzy wygrali 2-1 po golach Skowrońskiego i Zawadzkiego. Bramkę dla MKS-u zdobył Dominik Witkowski.