Zaledwie dziewiętnastu minut potrzebował Dylan Cetra, by na trwałe zapisać się w historii naszego klubu. Młody zawodnik MKS-u, wchodząc na boisko w 71. minucie spotkania z Błonianką Błonie (1-5), został pierwszym piłkarzem urodzonym w XXI wieku, któremu dane było zagrać w biało-niebieskich barwach. Ponadto, mając zaledwie 16 lat i 9 dni, został także najmłodszym debiutantem od czasów reaktywacji drużyny seniorskiej.

Dylan Cetra urodził się 12 kwietnia 2002 roku w Paryżu, w polskiej rodzinie, która wyjechała do Francji za chlebem. Nad Sekwaną mieszkał przez 7 lat i dopiero na przełomie roku 2009/2010 wrócił z rodzicami do Polski.

- Moje pierwsze kroki w futbolu, jeszcze w Paryżu, były bardzo amatorskie. Chodziłem do parku z mamą lub tatą i tam kopałem piłkę. Pamiętam, że mama trochę się bała zapisać mnie do klubu, bo w juniorskich drużynach grali niemal sami imigranci, a atmosfera w zespołach nie była zbyt dobra – wspomina Cetra.

Poważniejszą przygodę z piłką nożną Dylan rozpoczął dopiero w Piasecznie, a konkretnie w GOSiR-ze, który przez wiele lat był etapem wstępnym, po którym młodzi adepci futbolu przechodzili pod skrzydła dawnego KS-u, a później MKS-u.

- Zaczynałem u trenera Tadeusza Seweryna. To właśnie on nauczył mnie podstaw. Co ciekawe, pierwsze kroki stawiałem... między słupkami i dopiero wybity palec sprawił, że zniechęciłem się do pozycji bramkarza i zacząłem grać w polu. Z czasów GOSiR-u mam jednak sporo medali, zarówno z rozgrywek lokalnych, jak i dalszych wyjazdów – powiedział najmłodszy debiutant w historii reaktywowanego MKS-u.

Po krótkiej przygodzie z GOSiR-em Dylan Cetra trafił do naszego klubu, pod skrzydła trenera Piotra Czachowskiego. W roczniku 2002 grywał niemal na każdej pozycji, ale najczęściej wychodził na plac w roli defensywnego pomocnika lub stopera. W seniorskim zespole zagrał w drugiej linii.

- Najbardziej szkoda mi wyniku, ale w piłce tak już niestety jest... Trzeba jednak pamiętać, że każda porażka to również okazja do nauki. Osobiście jestem dość zadowolony z mojego występu, wnioskuję to także po miłych słowach, które usłyszałem i za które bardzo dziękuję. Na pewno nadal będą dawał z siebie wszystko, żeby zagrać w kolejnych meczach – zakończył Cetra.

Miejmy nadzieję, że w następnych spotkaniach Dylan będzie miał okazję cieszyć się także z wyników!