Zaledwie dziewiętnastu minut potrzebował Dylan Cetra, by na trwałe zapisać się w historii naszego klubu. Młody zawodnik MKS-u, wchodząc na boisko w 71. minucie spotkania z Błonianką Błonie (1-5), został pierwszym piłkarzem urodzonym w XXI wieku, któremu dane było zagrać w biało-niebieskich barwach. Ponadto, mając zaledwie 16 lat i 9 dni, został także najmłodszym debiutantem od czasów reaktywacji drużyny seniorskiej.

 

Dylan Cetra urodził się 12 kwietnia 2002 roku w Paryżu, w polskiej rodzinie, która wyjechała do Francji za chlebem. Nad Sekwaną mieszkał przez 7 lat i dopiero na przełomie roku 2009/2010 wrócił z rodzicami do Polski.

 

- Moje pierwsze kroki w futbolu, jeszcze w Paryżu, były bardzo amatorskie. Chodziłem do parku z mamą lub tatą i tam kopałem piłkę. Pamiętam, że mama trochę się bała zapisać mnie do klubu, bo w juniorskich drużynach grali niemal sami imigranci, a atmosfera w zespołach nie była zbyt dobra – wspomina Cetra.

 

Poważniejszą przygodę z piłką nożną Dylan rozpoczął dopiero w Piasecznie, a konkretnie w GOSiR-ze, który przez wiele lat był etapem wstępnym, po którym młodzi adepci futbolu przechodzili pod skrzydła dawnego KS-u, a później MKS-u.

 

- Zaczynałem u trenera Tadeusza Seweryna. To właśnie on nauczył mnie podstaw. Co ciekawe, pierwsze kroki stawiałem... między słupkami i dopiero wybity palec sprawił, że zniechęciłem się do pozycji bramkarza i zacząłem grać w polu. Z czasów GOSiR-u mam jednak sporo medali, zarówno z rozgrywek lokalnych, jak i dalszych wyjazdów – powiedział najmłodszy debiutant w historii reaktywowanego MKS-u.

 

Po krótkiej przygodzie z GOSiR-em Dylan Cetra trafił do naszego klubu, pod skrzydła trenera Piotra Czachowskiego. W roczniku 2002 grywał niemal na każdej pozycji, ale najczęściej wychodził na plac w roli defensywnego pomocnika lub stopera. W seniorskim zespole zagrał w drugiej linii.

 

- Najbardziej szkoda mi wyniku, ale w piłce tak już niestety jest... Trzeba jednak pamiętać, że każda porażka to również okazja do nauki. Osobiście jestem dość zadowolony z mojego występu, wnioskuję to także po miłych słowach, które usłyszałem i za które bardzo dziękuję. Na pewno nadal będą dawał z siebie wszystko, żeby zagrać w kolejnych meczach – zakończył Cetra.

 

Miejmy nadzieję, że w następnych spotkaniach Dylan będzie miał okazję cieszyć się także z wyników!

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction