W sobotę (5 maja) piłkarze MKS-u Piaseczno będą mieli okazję przełamać się po dwóch ligowych porażkach z rzędu. Podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego zmierzą się na własnym stadionie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Początek meczu o godzinie 17.00.

Drużyna czerwono-białych powstała w 1922 roku i od dwóch lat gra na poziomie IV ligi. Wcześniej zawodnicy Pogoni przez kilka sezonów rywalizowali w III lidze, z której spadli wskutek reorganizacji rozgrywek.

Po 22 kolejkach bieżącego sezonu ekipa z Grodziska Mazowieckiego plasuje się na 8. miejscu w tabeli, mając na koncie 37 punktów za 11 zwycięstw i 4 remisy. Co ciekawe, Pogoń lepiej radzi sobie na wyjazdach, niż w meczach domowych. U siebie czerwono-biali zdobyli dotychczas 16 punktów, zaś „w delegacji” - 21.

Jesienne spotkanie obu drużyn dostarczyło niesamowitych emocji. Podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego po znakomitym meczu wygrali wówczas w Grodzisku 3-2, po dwóch trafieniach Łukasza Krupnika i golu Adriana Szewczyka.

Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby taki sam scenariusz powtórzył się także w rewanżu!