Trzecią z rzędu ligową porażkę ponieśli zawodnicy MKS-u Piaseczno. W sobotę (5 maja) podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego przegrali na własnym stadionie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1-3.

Przyjezdni dobrze weszli w mecz i już po kwadransie objęli prowadzenie. Damian Jaroń dostał prostopadłe podanie w pole karne i spokojnym strzałem obok Radka Wąszewskiego trafił przy prawym słupku na 0-1.

MKS bardzo szybko doprowadził do wyrównania. W 22. minucie Kamil Matulka poszedł na przebój między obrońców Pogoni i – będąc już w polu karnym – został sfaulowany przez jednego z defensorów. „Jedenastkę” zamienił zaś na gola Łukasz Krupnik, który trafił do siatki płaskim strzałem w prawy róg bramki, strzeżonej przez Adama Marczuka.

Niestety dla gospodarzy, ekipa z Grodziska Mazowieckiego jeszcze przed przerwą ponownie wyszła na prowadzenie. Co prawda w 28. minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Krzysztof Cegiełka, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska uderzył z bliska nad poprzeczką, ale już dwie minuty później podopieczni trenera Mateusza Miłoszewskiego cieszyli się z drugiego gola. Po szybkim ataku Adriana Grabowskiego prawą stroną boiska i dokładnej wrzutce w pole karne, Patryk Szymański z najbliższej odległości trafił na 1-2.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń nie tylko dobrze broniła, ale i potrafiła – w przeciwieństwie do gospodarzy – stwarzać kolejne okazje do podwyższenia wyniku. W 46. minucie, po miękkiej wrzutce z lewego skrzydła, wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Michał Strzałkowski uderzył w lewy róg bramki, ale kapitalną interwencją popisał się Radek Wąszewski, zaś 50. minucie, po kolejnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła, piłka po mocnym woleju Strzałkowskiego przeszła wysoko nad poprzeczką.

W 59. minucie ponownie do głosu doszli biało-niebiescy. Kewin Przygoda dostał długie podanie na lewą stronę boiska, dośrodkował na dalszy słupek do Kamila Matulki, ale futbolówka po uderzeniu „Matula” przeszła tuż obok bramki...

W 64. minucie Pogoń ustaliła wynik meczu na 1-3. Damian Jaroń zagrał z lewej strony boiska na środek pola karnego, a Patryk Szymański ubiegł piaseczyńską defensywę, trafiając wślizgiem do siatki.

Po 23 kolejkach MKS Piaseczno – z 28 punktami na koncie – plasuje się na 11. miejscu w ligowej tabeli. Najbliższą okazję do zrehabilitowania się za serię porażek ekipa Igora Gołaszewskiego będzie miała już w najbliższą sobotę (12 maja), w wyjazdowym starciu z Bronią Radom. Początek meczu o godzinie 17.00.

5 maja 2018

IV liga – 23. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 3 Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Bramki: 22' (k) Ł.Krupnik – 15' Jaroń, 30', 64' Szymański