Trzecią z rzędu ligową porażkę ponieśli zawodnicy MKS-u Piaseczno. W sobotę (5 maja) podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego przegrali na własnym stadionie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1-3.

 

Przyjezdni dobrze weszli w mecz i już po kwadransie objęli prowadzenie. Damian Jaroń dostał prostopadłe podanie w pole karne i spokojnym strzałem obok Radka Wąszewskiego trafił przy prawym słupku na 0-1.

 

MKS bardzo szybko doprowadził do wyrównania. W 22. minucie Kamil Matulka poszedł na przebój między obrońców Pogoni i – będąc już w polu karnym – został sfaulowany przez jednego z defensorów. „Jedenastkę” zamienił zaś na gola Łukasz Krupnik, który trafił do siatki płaskim strzałem w prawy róg bramki, strzeżonej przez Adama Marczuka.

 

Niestety dla gospodarzy, ekipa z Grodziska Mazowieckiego jeszcze przed przerwą ponownie wyszła na prowadzenie. Co prawda w 28. minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Krzysztof Cegiełka, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska uderzył z bliska nad poprzeczką, ale już dwie minuty później podopieczni trenera Mateusza Miłoszewskiego cieszyli się z drugiego gola. Po szybkim ataku Adriana Grabowskiego prawą stroną boiska i dokładnej wrzutce w pole karne, Patryk Szymański z najbliższej odległości trafił na 1-2.

 

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń nie tylko dobrze broniła, ale i potrafiła – w przeciwieństwie do gospodarzy – stwarzać kolejne okazje do podwyższenia wyniku. W 46. minucie, po miękkiej wrzutce z lewego skrzydła, wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Michał Strzałkowski uderzył w lewy róg bramki, ale kapitalną interwencją popisał się Radek Wąszewski, zaś 50. minucie, po kolejnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła, piłka po mocnym woleju Strzałkowskiego przeszła wysoko nad poprzeczką.

 

W 59. minucie ponownie do głosu doszli biało-niebiescy. Kewin Przygoda dostał długie podanie na lewą stronę boiska, dośrodkował na dalszy słupek do Kamila Matulki, ale futbolówka po uderzeniu „Matula” przeszła tuż obok bramki...

 

W 64. minucie Pogoń ustaliła wynik meczu na 1-3. Damian Jaroń zagrał z lewej strony boiska na środek pola karnego, a Patryk Szymański ubiegł piaseczyńską defensywę, trafiając wślizgiem do siatki.

 

Po 23 kolejkach MKS Piaseczno – z 28 punktami na koncie – plasuje się na 11. miejscu w ligowej tabeli. Najbliższą okazję do zrehabilitowania się za serię porażek ekipa Igora Gołaszewskiego będzie miała już w najbliższą sobotę (12 maja), w wyjazdowym starciu z Bronią Radom. Początek meczu o godzinie 17.00.

 

5 maja 2018

IV liga – 23. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 3 Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Bramki: 22' (k) Ł.Krupnik – 15' Jaroń, 30', 64' Szymański

Piaseczno: Wąszewski – A.Samoraj (71' M.Krawczyk), R.Majewski, Michalak (58' B.Wysocki), Ziemnicki – Matulka, Doliński (75' Cetra), Morawski (56' A.Szewczyk), Ł.Krupnik – F.Jadacki (62' Witkowski) – Przygoda (68' Włodarczyk)

Pogoń: Marczuk – Krajewski, Czarnecki, Cegiełka, Żółtowski (46' Strzałkowski) – Grabowski, Baranowski (90' Szewczyk), Enow, Jaroń – Szymański (90' Skorupa), Kołaczek (89' Gwardiak)

Żółta kartka: M.Krawczyk (Piaseczno)

Sędziował: Krzysztof Szczęsny (WS Warszawa)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction