W sobotę (12 maja) drużynę MKS-u Piaseczno czeka wyjazdowe starcie z będącym na fali wznoszącej liderem południowej grupy IV ligi, Bronią Radom. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Drużyna Broni została założona w 1926 roku, a bieżący sezon jest dla ekipy z Radomia drugim z rzędu na poziomie IV ligi. Wcześniej drużyna z ul. Narutowicza 9 przez sześć lat grała w III lidze, z której spadła w sezonie 2015/2016 wskutek reformy rozgrywek (Broń zajęła wówczas 11. pozycję, ale w rozgrywkach utrzymywało się tylko 8 zespołów).

W bieżącym sezonie nasz najbliższy rywal jest jednym z faworytów do awansu. Po 23 kolejkach Broń jest liderem IV ligi, mając na koncie 49 punktów, zdobytych za 15 zwycięstw i 4 remisy. Radomianie są ostatnio na fali wznoszącej. Biało-czerwono-niebiescy wygrali cztery ostatnie mecze, z czego w trzech z rzędu nie stracili ani jednego gola. Przed MKS-em, który – dla odmiany – ma serię trzech porażek, arcytrudne zadanie.

Jesienne spotkanie obu ekip, rozegrane we wrześniu w Piasecznie, zakończyło się remisem 1-1. Prowadzenie dał wówczas biało-niebieskim Łukasz Krupnik. Wyrównał – dwie minuty przed końcem meczu – Zbyszek Obłuski, który w zimowym okienku... zamienił Broń na MKS.