Niezwykłych emocji dostarczyło kibicom sobotnie (12 maja) spotkanie 24. kolejki IV ligi pomiędzy liderem, Bronią Radom, a MKS-em Piaseczno. Choć do siatki trafiali tylko zawodnicy biało-niebieskich, mecz zakończył się... podziałem punktów (2-2).

Zdecydowanymi faworytami starcia byli gospodarze, którzy nie tylko przewodzili ligowej tabeli, ale i mieli za sobą serię czterech zwycięstw z rzędu, z których trzy ostatnie były wygranymi do zera. Ekipa trenera Igora Gołaszewskiego była z kolei w dołku po trzech kolejnych przegranych. Na boisku nie było tego jednak widać. Już w 6. minucie MKS mógł wyjść na prowadzenie, ale niezłe uderzenie Kamila Ziemnickiego z rzutu wolnego zdołał odbić Michał Kula, były golkiper ekstraklasowego Widzewa Łódź. Broń także odpowiedziała groźną sytuacją po stałym fragmencie gry. Jeden z zawodników radomian nie zdołał jednak wykorzystać miękkiej centry z rzutu wolnego, główkując tuż obok prawego słupka.

W 27. minucie na prowadzenie wyszli biało-niebiescy. Łukasz Krupnik dośrodkował z rzutu rożnego z lewej strony boiska, próbujący piąstkować Kula wpadł na stojącego przed nim obrońcę, strącając futbolówkę wprost pod nogi Filipa Jadackiego, a pomocnik MKS-u precyzyjnym uderzeniem lewą nogą posłał ją w lewe okienko radomskiej bramki.

Podopieczni Igora Gołaszewskiego mogli kilka minut później pójść za ciosem. Po szybkim wyprowadzeniu piłki z własnej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Kewin Przygoda, ale tym razem bramkarz gospodarzy zrehabilitował się za wcześniejszy kiks i najpierw umiejętnie skrócił kąt strzału, a następnie odbił nogą uderzenie naszego zawodnika.

Druga połowa rozpoczęła się od znakomitej okazji Broni, ale Robert Majewski znakomicie (i – co najważniejsze – czysto!) wyłuskał piłkę spod nóg szykującego się już do strzału Adama Imieli. W odpowiedzi kolejną dobrą sytuację miał Przygoda, ale były zawodnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki ponownie musiał uznać wyższość Kuli, który zdołał odbić uderzenie naszego gracza w krótki róg.

W 65. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska jeden z radomian przedłużył piłkę na środek pola karnego, a wprowadzony chwilę wcześniej na plac Zbyszek Obłuski niefortunną interwencją skierował futbolówkę do własnej bramki.

Ekipa Artura Kupca poczuła krew i próbowała natychmiast rzucić się do ataku, ale po szybko wykonanym aucie Piotr Nowosielski w bardzo dobrej sytuacji uderzył płasko tuż obok lewego słupka. MKS odgryzł się chwilę później, kiedy to – po szybkim podaniu na skrzydło z rzutu wolnego – Marcin Oleksiak dośrodkował z prawej strony boiska na krótki słupek, a efektownym, ale niestety niecelnym „szczupakiem” uderzał Przygoda.

Napastnik biało-niebieskich kolejnej okazji już jednak nie zmarnował. W 72. minucie Kamil Ziemnicki dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony boiska na krótki słupek, a Kewin Przygoda precyzyjną główką znów dał MKS-owi prowadzenie.

Drużynie z Piaseczna nie udało się jednak wywieźć z Radomia kompletu punktów. Groźnie wyglądające akcje Emila Więcka i Piotra Nowosielskiego nie zakończyły się co prawda golami, bo albo dobrze interweniowali defensorzy biało-niebieskich, albo gospodarzom brakowało precyzji, ale dwie minuty przed końcem spotkania snajperów Broni wyręczył... piłkarz MKS-u, Marcin Oleksiak, który po akcji Emila Więcka lewą stroną boiska odbił futbolówkę tak, że ta wpadła do piaseczyńskiej bramki...

Remis 2-2 na terenie lidera to, rzecz jasna, bardzo dobre osiągnięcie, ale – co zresztą podkreślał na pomeczowej konferencji prasowej trener Igor Gołaszewski – biorąc pod uwagę okoliczności przy straconych golach, można powiedzieć, że Piaseczno straciło dwa punkty, a nie wywalczyło jeden.

Kolejną okazję do powiększenia dorobku MKS będzie miał już w środę (16 maja). Nasz zespół zagra na własnym stadionie z LKS-em Jedlińsk. Początek spotkania o godzinie 17.00.

12 maja 2018

IV liga – 24. kolejka

Broń Radom 2 – 2 MKS Piaseczno

Bramki: 65' Obłuski (sam.), 88' Oleksiak (sam.) - 27' F.Jadacki, 72' Przygoda

Broń: Kula – Góźdź (26' Korcz), Wicik, W.Kupiec, Sala (75' Załęcki) – Imiela, Nowosielski, Putin (69' Więcek), Leśniewski – Czarnecki, Kventsar

Piaseczno: Wąszewski – Oleksiak, R.Majewski, Michalak, Ziemnicki – Matulka, A.Szewczyk (86' Cetra), Doliński, Ł.Krupnik – F.Jadacki (63' Obłuski) – Przygoda (80' Włodarczyk)

Żółte kartki: Korcz, Sala (Broń) – R.Majewski, Michalak, Doliński, F.Jadacki, Przygoda (Piaseczno)

Podczas wyjazdowego spotkania z Bronią Radom drużynę MKS-u Piaseczno dopingowała 30-osobowa grupa kibiców. Tym razem proces wpuszczania fanów biało-niebieskich do klatki przebiegł dość sprawnie (ukłony w kierunku pana Roberta Muszyńskiego!), za to po meczu na piaseczyńskich kibiców czekała niezbyt miła niespodzianka. Radomska policja nałożyła na większość obecnych w sektorze gości mandaty w wysokości od 100 do 500 zł, głównie za... przeklinanie podczas spotkania.