Pierwsza drużyna MKS-u Piaseczno zrewanżowała się LKS-owi Promna za sensacyjną porażkę z rundy jesiennej i w sobotnim (9 czerwca) meczu 29. kolejki IV ligi pewnie wygrała 3-0.

 

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już po kwadransie, ale po nieudanym wybiciu piłki przez jednego z rywali i przypadkowym rykoszecie, po którym futbolówka trafiła pod nogi Łukasza Krupnika, nasz skrzydłowy uderzył zza pola karnego obok prawego okienka.

 

Kolejna groźna sytuacja przyniosła już ekipie trenera Igora Gołaszewskiego gola. W 20. minucie na indywidualny rajd prawą stroną zdecydował się Kamil Matulka, który przedarł się między trzema obrońcami LKS-u, wpadł w pole karne i pewnym strzałem w krótki róg dał MKS-owi prowadzenie.

 

Dziesięć minut później było już 2-0 dla biało-niebieskich. Po dwójkowej akcji Zbyszka Obłuskiego z „Matulem” napastnik Piaseczna przyjął piłkę w polu karnym i pokonał bramkarza gości strzałem w lewy róg.

 

W 42. minucie strzelecką passę mógł przedłużyć Kewin Przygoda, który trafiał do siatki w pięciu ostatnich meczach z rzędu. Po miękkim dośrodkowaniu Obłuskiego z prawej strony boiska były zawodnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki złożył się do efektownego „szczupaka”, ale z kilku metrów trafił wprost w dobrze ustawionego Michała Domańskiego.

 

Po zmianie stron przez długie minuty z boiska wiało nudą. MKS, mający dwubramkowe prowadzenie, nie musiał się przesadnie forsować, a i po zawodnikach gości było już widać trudy gry w upale (tym bardziej, że do Piaseczna przyjechali z zaledwie jednym rezerwowym).

 

Na pierwszą groźną akcję w tej części meczu trzeba było czekać do 77. minuty. Kewin Przygoda dostał podanie na lewą stronę pola karnego i mocnym zagraniem wzdłuż bramki próbował obsłużyć zamykającego akcję Obłuskiego. Snajper biało-niebieskich nie trafił jednak czysto w piłkę.

 

W 81. minucie ekipa trenera Igora Gołaszewskiego zdołała jednak strzelić trzeciego gola. Zbyszek Obłuski zagrał prostopadłą piłkę do Łukasza Krupnika, a skrzydłowy Piaseczna w sytuacji sam na sam posłał futbolówkę obok wychodzącego z bramki Domańskiego.

 

Zwycięstwo MKS-u mogło być jeszcze bardziej okazałe. W 87. minucie Dylan Cetra wszedł odważnie między trójkę obrońców LKS-u Promna i został sfaulowany w polu karnym przez Grzegorza Skowrońskiego. Do „jedenastki” podszedł Łukasz Krupnik, ale tym razem zawodnikowi gospodarzy nie udało się trafić do siatki i piłka po jego strzale przeszła tuż obok prawego słupka...

 

W najbliższą sobotę (16 czerwca) MKS rozegra ostatni mecz w tym sezonie. O godzinie 17.00 biało-niebiescy zmierzą się w Złotokłosie z miejscową Perłą.

 

9 czerwca 2018

IV liga – 29. kolejka

MKS Piaseczno 3 – 0 LKS Promna

Bramki: 20' Matulka, 30' Obłuski, 81' Ł.Krupnik

Piaseczno: Drązikowski – A.Samoraj, Michalak (46' Cetra), R.Majewski, Doliński – Matulka (84' Szawro), M.Krawczyk (77' Dobies), F.Jadacki (70' Morawski), Ł.Krupnik – Przygoda, Obłuski (84' A.Szewczyk)

Promna: Domański – Oparcik, Trzaska, Węglicki, Skowroński – Bouchniba, Zakrzewski, Wydra, Miałkowski – Kulej, Kasperek

Żółte kartki: R.Majewski (Piaseczno) – Węglicki, Skowroński, Kulej (Promna)

Sędziował: Przemysław Replin (WS Siedlce)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction