Pierwsza drużyna MKS-u Piaseczno zrewanżowała się LKS-owi Promna za sensacyjną porażkę z rundy jesiennej i w sobotnim (9 czerwca) meczu 29. kolejki IV ligi pewnie wygrała 3-0.

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już po kwadransie, ale po nieudanym wybiciu piłki przez jednego z rywali i przypadkowym rykoszecie, po którym futbolówka trafiła pod nogi Łukasza Krupnika, nasz skrzydłowy uderzył zza pola karnego obok prawego okienka.

Kolejna groźna sytuacja przyniosła już ekipie trenera Igora Gołaszewskiego gola. W 20. minucie na indywidualny rajd prawą stroną zdecydował się Kamil Matulka, który przedarł się między trzema obrońcami LKS-u, wpadł w pole karne i pewnym strzałem w krótki róg dał MKS-owi prowadzenie.

Dziesięć minut później było już 2-0 dla biało-niebieskich. Po dwójkowej akcji Zbyszka Obłuskiego z „Matulem” napastnik Piaseczna przyjął piłkę w polu karnym i pokonał bramkarza gości strzałem w lewy róg.

W 42. minucie strzelecką passę mógł przedłużyć Kewin Przygoda, który trafiał do siatki w pięciu ostatnich meczach z rzędu. Po miękkim dośrodkowaniu Obłuskiego z prawej strony boiska były zawodnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki złożył się do efektownego „szczupaka”, ale z kilku metrów trafił wprost w dobrze ustawionego Michała Domańskiego.

Po zmianie stron przez długie minuty z boiska wiało nudą. MKS, mający dwubramkowe prowadzenie, nie musiał się przesadnie forsować, a i po zawodnikach gości było już widać trudy gry w upale (tym bardziej, że do Piaseczna przyjechali z zaledwie jednym rezerwowym).

Na pierwszą groźną akcję w tej części meczu trzeba było czekać do 77. minuty. Kewin Przygoda dostał podanie na lewą stronę pola karnego i mocnym zagraniem wzdłuż bramki próbował obsłużyć zamykającego akcję Obłuskiego. Snajper biało-niebieskich nie trafił jednak czysto w piłkę.

W 81. minucie ekipa trenera Igora Gołaszewskiego zdołała jednak strzelić trzeciego gola. Zbyszek Obłuski zagrał prostopadłą piłkę do Łukasza Krupnika, a skrzydłowy Piaseczna w sytuacji sam na sam posłał futbolówkę obok wychodzącego z bramki Domańskiego.

Zwycięstwo MKS-u mogło być jeszcze bardziej okazałe. W 87. minucie Dylan Cetra wszedł odważnie między trójkę obrońców LKS-u Promna i został sfaulowany w polu karnym przez Grzegorza Skowrońskiego. Do „jedenastki” podszedł Łukasz Krupnik, ale tym razem zawodnikowi gospodarzy nie udało się trafić do siatki i piłka po jego strzale przeszła tuż obok prawego słupka...

W najbliższą sobotę (16 czerwca) MKS rozegra ostatni mecz w tym sezonie. O godzinie 17.00 biało-niebiescy zmierzą się w Złotokłosie z miejscową Perłą.

9 czerwca 2018

IV liga – 29. kolejka

MKS Piaseczno 3 – 0 LKS Promna

Bramki: 20' Matulka, 30' Obłuski, 81' Ł.Krupnik