Derbowym remisem 2-2 z Perłą Złotokłos zakończyli sezon 2017/2018 piłkarze czwartoligowego MKS-u Piaseczno. Podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego uplasowali się ostatecznie na 11. miejscu w tabeli.

 

Biało-niebiescy mogli wyjść na prowadzenie już w 8. minucie spotkania. Zbyszek Obłuski nie wykorzystał jednak dobrego dośrodkowania z lewego skrzydła, główkując jedynie w boczną siatkę.

 

Zdegradowana już, ale ambitnie walcząca Perła odgryzła się trzy minuty później. Po składnym ataku ekipy ze Złotokłosu przed szansą na otworzenie wyniku stanął Adam Piotrowski, ale świetnie w bramce Piaseczna spisał się Konrad Drązikowski, który zdołał obronić strzał zawodnika gospodarzy.

 

Na pierwszego gola nie trzeba było jednak długo czekać. W 13. minucie, po płaskim dośrodkowaniu Łukasza Krupnika z lewego skrzydła, Filip Jadacki uderzył w słupek, a przy odbitej piłce najszybciej znalazł się Zbyszek Obłuski, który pewną dobitką trafił na 1-0 dla MKS-u.

 

W 26. minucie Piaseczno mogło prowadzić już dwiema bramkami. Kamil Matulka popędził prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne do Kewina Przygody, który lekko trącił piłkę obok bramkarza, trafiając do siatki przy lewym słupku, ale arbiter nie uznał tego gola, odgwizdując spalonego.

 

W 38. minucie Perła doprowadziła do wyrównania. Drązikowski odbił do boku mocne uderzenie z prawej strony pola karnego, a Bartłomiej Arak dobił przy lewym słupku na 1-1.

 

Ekipa Igora Gołaszewskiego mogła odpowiedzieć już kilkadziesiąt sekund później. Kamil Ziemnicki dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a piłka – której nie zdołał dotknąć żaden z zawodników – skozłowała w „piątce” i przeszła tuż obok lewego słupka.

 

Tuż przed końcem pierwszej połowy doskonałą okazję do strzelenia gola miał jeszcze Kamil Matulka, ale pierwsze uderzenie naszego pomocnika wybronił dobrze ustawiony Paweł Reszka, zaś dobitka „Matula” zatrzymała się na ofiarnie interweniującym defensorze, który przytomnie zaasekurował swojego kolegę z bramki.

 

Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu z prowadzenia cieszyli się gospodarze. Błąd naszej defensywy wykorzystał Adam Piotrowski, który – po podaniu od Sebastiana Adamczyka – trafił przy prawym słupku na 2-1.

 

Po tym golu Perła złapała wiatr w żagle i niewiele brakowało, a mogłaby dorzucić do tego jeszcze dwa trafienia. W 70. minucie Drązikowski zdołał jednak strącić na rzut rożny uderzenie Wojciecha Piotrowskiego, a trzy minuty później, po dośrodkowaniu Cezarego Kura z kornera, Piotrowski główkował minimalnie obok lewego słupka.

 

Końcówka spotkania należała już jednak do MKS-u, który w 84. minucie zdołał doprowadzić do wyrównania. Jeden z zawodników Perły sfaulował w polu karnym Kamila Matulkę, a „jedenastkę” zamienił na gola Łukasz Krupnik, który – nie zważając na ostatnie pudło z „wapna” - trafił pewnie w prawy róg bramki.

 

Derbowy remis w Złotokłosie sprawił, że Piaseczno zakończyło sezon z 37 punktami na koncie. Nasza drużyna zajęła ostatecznie 11. miejsce w ligowej tabeli.

 

16 czerwca 2018

IV liga – 30. kolejka

Perła Złotokłos 2 – 2 MKS Piaseczno

Bramki: 38' Arak, 58' A.Piotrowski – 13' Obłuski, 84' (k) Ł.Krupnik

Perła: Reszka – J.Kucharski (46' Jakóbiak), Iwański (70' Bryciński), Orzeszak, K.Kucharski – Kur, A.Piotrowski, Adamczyk, Wojas – W.Piotrowski (73' Wolski), Arak (89' Kulpa)

Piaseczno: Drązikowski – Oleksiak, Michalak (62' Doliński), R.Majewski, Ziemnicki (70' Cetra) – Matulka, M.Krawczyk, F.Jadacki (62' Szewczyk) – Przygoda, Obłuski

Żółte kartki: Arak, Kur, Adamczyk, Wojas, K.Kucharski (Perła) – Michalak (Piaseczno)

Sędziował: Maciej Pietrzyk (WS Warszawa)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction