Na 11. miejscu zakończyli zmagania w sezonie 2017/2018 zawodnicy czwartoligowego MKS-u Piaseczno. Biało-niebiescy, prowadzeni w trakcie rozgrywek najpierw przez Tomasza Grzywnę, a później przez Igora Gołaszewskiego, zdobyli w 30 meczach 37 punktów, a zmagania zakończyli z bilansem bramkowym 60-57. Najjaśniejszym punktem drużyny był Łukasz Krupnik, który grał i najwięcej, i najefektywniej.

 

Skrzydłowy MKS-u był rekordzistą, jeżeli chodzi o liczbę rozegranych minut. Krupnik ma ich na koncie 2500, co oznacza, że na boisku przebywał przez 92 procent możliwego czasu gry. Niewiele mniej spędzili na placu Kamil Ziemnicki (2465 minut, 91 procent) i Robert Majewski (2461 minut, 91 procent), a tuż za podium uplasowali się Radosław Wąszewski (2295 min, 85 proc.) oraz Marcin Oleksiak (2280 min, 84 proc.).

 

Łukasz Krupnik był także zdecydowanym liderem, jeżeli chodzi o liczbę zdobytych bramek. W trakcie sezonu uzbierał 16 trafień, czyli dwa razy więcej niż drugi w klasyfikacji Filip Jadacki. 7 goli strzelił Dominik Witkowski, a po sześć – zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu w zimowym okienku transferowym, czyli Zbigniew Obłuski i Kewin Przygoda.

 

Królem asyst został Kamil Matulka, które podania aż dwunastokrotnie otwierały kolegom drogę do bramki rywali. Dwucyfrowy dorobek (10 asyst) zapisał na swoim koncie także Łukasz Krupnik, a kolejne miejsca zajęli... boczni obrońcy MKS-u: Marcin Oleksiak (7) i Kamil Ziemnicki (6).

 

Zdecydowanym liderem klasyfikacji kanadyjskiej (gole + asysty) został oczywiście Łukasz Krupnik, który uzyskał łącznie 26 punktów. Oznacza to, że skrzydłowy brał udział przy niemal co drugiej bramce, zdobytej przez nasz zespół. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajął Kamil Matulka (17 punktów), a podium uzupełnił Filip Jadacki (12 „oczek”).

 

Bardzo dobra postawa Krupnika miała również odzwierciedlenie w klasyfikacji najefektywniejszego piłkarza sezonu. 22-latek trafiał do siatki lub asystował średnio co 96 minut. Drugi Zbigniew Obłuski miał udział przy golu co 99 minut, a podium zamknął Kamil Matulka, który punktował co 121 minut.

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction