Juniorzy Starsi MKS-u Piaseczno (rocznik '99/2000) zapewnili sobie – na kolejkę przed końcem rozgrywek – awans do Ekstraligi. W niedzielę (5 listopada) podopieczni trenera Karola Kocyka wygrali 4-3 z Radomiakiem Radom po meczu, którego nie wyreżyserowałby nawet Alfred Hitchcock. Biało-niebiescy przegrywali do 60. minuty już 1-3, a rywale mieli po drodze jeszcze dwa rzuty karne...

 

MKS, który do awansu potrzebował trzech punktów w dwóch ostatnich meczach, przystąpił do spotkania z poważnymi problemami kadrowymi. Z różnych powodów nie mogli zagrać między innymi bracia Dudziccy, Konrad Szymański, Piotr Brzeziński i Patryk Liwacz. Skończyło się tak, że trener Kocyk miał do dyspozycji raptem 12 zawodników, w tym dwóch golkiperów, a i to tylko dlatego, że w poprzedzającym to spotkanie meczu A-klasy trener Kobza w ogóle nie wpuścił na boisko Karola Belki, Szymona Kęćka, Patryka Morawskiego i Sebastiana Wiszniewskiego...

 

Mimo to MKS rozpoczął spotkanie od wysokiego C. Już w 7. minucie fatalny błąd bramkarza gości, Filipa Młodawskiego, który – naciskany przez Pawła Szawro – nie zdołał wybić piłki po interwencji za polem karnym, wykorzystał Belka, uderzając z 16 metrów w prawy róg na 1-0.

 

W 21. minucie mogło być 1-1. Po dośrodkowaniu Radomiaka z rzutu rożnego z prawej strony boiska odbita od któregoś z obrońców futbolówka trafiła pod nogi Jakuba Styśka, ale uderzenie zawodnika gości zablokował ofiarną interwencją stojący na linii bramkowej Patryk Gieleciński. Chwilę później piłka wróciła jednak w pole karne, a prowadzący to spotkanie arbiter dopatrzył się faulu Karola Belki i podyktował „jedenastkę”. Do rzutu karnego podszedł Stysiek, ale Radek Wąszewski, który już w pucharowym spotkaniu drugiej drużyny z Wilgą Garwolin udowodnił, że jest specjalistą od bronienia strzałów z „wapna”, także i tym razem nie dał się zaskoczyć, broniąc uderzenie rywala w lewy róg.

 

Niestety, chwilę później, po dośrodkowaniu Radomiaka z rzutu rożnego z lewej strony boiska, obrońcy MKS-u nieupilnowali Kacpra Kępki, który z bliska doprowadził do remisu.

 

„Zieloni” poszli za ciosem i siedem minut później to oni wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony boiska najlepiej w polu karnym Piaseczna zachował się Jakub Stysiek, który zrehabilitował się za zmarnowaną „jedenastkę”, pokonując Wąszewskiego precyzyjną główką w długi róg.

 

Dwie minuty później radomianie wywalczyli drugi rzut karny. Dwa błędy w jednej akcji popełnił Rafał Kurant, który najpierw niedokładnie przyblokował piłkę, zmierzającą na aut bramkowy, umożliwiając Sebastianowi Kozakiewiczowi przejęcie futbolówki, a następnie, już w obrębie „szesnastki”, sfaulował rywala. Na szczęście Radek Wąszewski i tym razem wyczuł intencje strzelca i obronił „jedenastkę”, wykonywaną przez Filipa Grzyba.

 

Na niewiele się to jednak zdało. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Radomiak wyszedł z szybką kontrą, zakończoną podaniem na prawą stronę pola karnego i świetnym uderzeniem Patryka Ciupaka w krótki róg.

 

W drugiej połowie nastąpił jednak znakomity zryw MKS-u. W 60. minucie znakomitą indywidualną akcją popisał się Szymon Kęciek, który popędził lewą stroną w pole karne, a następnie płaskim strzałem w długi róg dał MKS-owi kontaktowego gola, cztery minuty później Belka wysokim pressingiem zaatakował bramkarza i obrońcę gości, a następnie, wykorzystując ich fatalny błąd w komunikacji, trafił lobem na 3-3, a w 66. minucie gola na wagę awansu strzelił Szewc, który – po prostopadłym podaniu Szawro do Belki i kolejnej pomyłce golkipera na linii szesnastu metrów – uderzył przy prawym słupku na 4-3, dając biało-niebieskim awans do Ekstraligi!

 

5 listopada 2017

I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych (rocznik '99/2000) – 13. kolejka

MKS Piaseczno 4 – 3 Radomiak Radom

Bramki: 7', 64' Belka, 60' Kęciek, 66' Szewc – 22' Kępka, 29' Stysiek, 42' Ciupak

Skład: Wąszewski – Żegnałek, R.Kurant, Gieleciński, Ciborski – Kęciek, Szewc, Wiszniewski, Morawski, Belka – Szawro

Żółte kartki: Wąszewski, Belka (Piaseczno) – Gregorczyk, Grzyb, Ciupak (Radomiak)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction