Juniorzy Starsi MKS-u Piaseczno (rocznik '99/2000) zapewnili sobie – na kolejkę przed końcem rozgrywek – awans do Ekstraligi. W niedzielę (5 listopada) podopieczni trenera Karola Kocyka wygrali 4-3 z Radomiakiem Radom po meczu, którego nie wyreżyserowałby nawet Alfred Hitchcock. Biało-niebiescy przegrywali do 60. minuty już 1-3, a rywale mieli po drodze jeszcze dwa rzuty karne...

MKS, który do awansu potrzebował trzech punktów w dwóch ostatnich meczach, przystąpił do spotkania z poważnymi problemami kadrowymi. Z różnych powodów nie mogli zagrać między innymi bracia Dudziccy, Konrad Szymański, Piotr Brzeziński i Patryk Liwacz. Skończyło się tak, że trener Kocyk miał do dyspozycji raptem 12 zawodników, w tym dwóch golkiperów, a i to tylko dlatego, że w poprzedzającym to spotkanie meczu A-klasy trener Kobza w ogóle nie wpuścił na boisko Karola Belki, Szymona Kęćka, Patryka Morawskiego i Sebastiana Wiszniewskiego...

Mimo to MKS rozpoczął spotkanie od wysokiego C. Już w 7. minucie fatalny błąd bramkarza gości, Filipa Młodawskiego, który – naciskany przez Pawła Szawro – nie zdołał wybić piłki po interwencji za polem karnym, wykorzystał Belka, uderzając z 16 metrów w prawy róg na 1-0.

W 21. minucie mogło być 1-1. Po dośrodkowaniu Radomiaka z rzutu rożnego z prawej strony boiska odbita od któregoś z obrońców futbolówka trafiła pod nogi Jakuba Styśka, ale uderzenie zawodnika gości zablokował ofiarną interwencją stojący na linii bramkowej Patryk Gieleciński. Chwilę później piłka wróciła jednak w pole karne, a prowadzący to spotkanie arbiter dopatrzył się faulu Karola Belki i podyktował „jedenastkę”. Do rzutu karnego podszedł Stysiek, ale Radek Wąszewski, który już w pucharowym spotkaniu drugiej drużyny z Wilgą Garwolin udowodnił, że jest specjalistą od bronienia strzałów z „wapna”, także i tym razem nie dał się zaskoczyć, broniąc uderzenie rywala w lewy róg.

Niestety, chwilę później, po dośrodkowaniu Radomiaka z rzutu rożnego z lewej strony boiska, obrońcy MKS-u nieupilnowali Kacpra Kępki, który z bliska doprowadził do remisu.

„Zieloni” poszli za ciosem i siedem minut później to oni wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony boiska najlepiej w polu karnym Piaseczna zachował się Jakub Stysiek, który zrehabilitował się za zmarnowaną „jedenastkę”, pokonując Wąszewskiego precyzyjną główką w długi róg.

Dwie minuty później radomianie wywalczyli drugi rzut karny. Dwa błędy w jednej akcji popełnił Rafał Kurant, który najpierw niedokładnie przyblokował piłkę, zmierzającą na aut bramkowy, umożliwiając Sebastianowi Kozakiewiczowi przejęcie futbolówki, a następnie, już w obrębie „szesnastki”, sfaulował rywala. Na szczęście Radek Wąszewski i tym razem wyczuł intencje strzelca i obronił „jedenastkę”, wykonywaną przez Filipa Grzyba.

Na niewiele się to jednak zdało. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Radomiak wyszedł z szybką kontrą, zakończoną podaniem na prawą stronę pola karnego i świetnym uderzeniem Patryka Ciupaka w krótki róg.

W drugiej połowie nastąpił jednak znakomity zryw MKS-u. W 60. minucie znakomitą indywidualną akcją popisał się Szymon Kęciek, który popędził lewą stroną w pole karne, a następnie płaskim strzałem w długi róg dał MKS-owi kontaktowego gola, cztery minuty później Belka wysokim pressingiem zaatakował bramkarza i obrońcę gości, a następnie, wykorzystując ich fatalny błąd w komunikacji, trafił lobem na 3-3, a w 66. minucie gola na wagę awansu strzelił Szewc, który – po prostopadłym podaniu Szawro do Belki i kolejnej pomyłce golkipera na linii szesnastu metrów – uderzył przy prawym słupku na 4-3, dając biało-niebieskim awans do Ekstraligi!

5 listopada 2017

I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych (rocznik '99/2000) – 13. kolejka

MKS Piaseczno 4 – 3 Radomiak Radom

Bramki: 7', 64' Belka, 60' Kęciek, 66' Szewc – 22' Kępka, 29' Stysiek, 42' Ciupak

Skład: Wąszewski – Żegnałek, R.Kurant, Gieleciński, Ciborski – Kęciek, Szewc, Wiszniewski, Morawski, Belka – Szawro

Żółte kartki: Wąszewski, Belka (Piaseczno) – Gregorczyk, Grzyb, Ciupak (Radomiak)