Aż pięć awansów wywalczyli piaseczyńscy juniorzy w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. Do opisywanej już tydzień temu promocji najstarszego rocznika do Ekstraligi, MKS dołożył kolejne sukcesy. Prawdziwym specem od awansów okazał się trener Karol Kocyk, który wprowadził do wyższych lig... aż trzy swoje zespoły!

 

Poza juniorami starszymi (którzy potwierdzili wysoką formę, wygrywając 11 listopada wyjazdowy mecz z Mazurem Karczew 2-1), Kocyk awansował również z pierwszą i drugą drużyną rocznika 2007 (odpowiednio do II i VI Okręgowej Ligi Orlików). Warto zaznaczyć, że dla pierwszego zespołu był to trzeci awans z rzędu. Jeszcze w sierpniu świeżo wówczas zgłoszona do rozgrywek MZPN drużyna grała w V lidze.

 

Do I Okręgowej Ligi Młodzików (rocznik 2006) wrócili – po półrocznej przerwie – podopieczni trenera Mariusza Araka, którzy wywalczyli awans po istnym thrillerze. Sprawa promocji ważyła się bowiem do ostatnich sekund ostatniej kolejki rozgrywek. W bezpośrednim starciu o I ligę MKS Piaseczno mierzył się z Championem. Oba zespoły miały taką samą liczbę punktów, a na wyjeździe padł remis 2-2. Oznaczało to, że ekipa Araka potrzebowała w rewanżu zwycięstwa, albo remisu 1-1 lub 0-0. Do ostatnich sekund to Champion prowadził 1-0, ale po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry i zamieszaniu pod bramką rywali, Patryk Konarski strzelił gola na wagę „zwycięskiego remisu”.

 

Największym zaskoczeniem był jednak awans rocznika 2002, prowadzonego przez trenera Piotra Czachowskiego. Spadkowicze z Ekstraligi długo zajmowali bowiem 2. miejsce w lidze, mając – jak mogłoby się wydawać – nikłe szanse na wyprzedzenie Zwaru. Ekipa ze stolicy straciła promocję dosłownie na samym finiszu. W dwóch ostatnich meczach Zwar ugrał zaledwie punkt, co przy komplecie „oczek” Piaseczna pozwoliło biało-niebieskim na powrót do elity! Panowie, wielkie brawa za walkę do końca!

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction