Rocznik 2005 MKS-u, prowadzony przez trenera Macieja Sałudę, zajął drugie miejsce w halowym X Turnieju Odzyskania Niepodległości, rozegranym w niedzielę (26 listopada) w Konstancinie. Do Piaseczna powędrowała także nagroda dla najlepszego zawodnika imprezy, którym został Bartłomiej Januszek.

 

ks 2005 turniej niepodleglosci 2017 002

 

Jubileuszowa edycja turnieju, którego głównym celem jest krzewienie postaw patriotycznych wśród najmłodszych, odbyła się ze sporym rozmachem. Przed meczami odśpiewano hymn narodowy, a imprezę prowadził jeden z najbardziej znanych polskich spikerów, Dariusz Ślęzak, czyli DJ Ucho, którego kibice mogą kojarzyć choćby z projektu Crowd Supporters, umilającego czas fanom skoków narciarskich czy siatkówki.

 

ks 2005 turniej niepodleglosci 2017 029

 

MKS przeszedł przez fazę grupową jak burza – bez porażki i bez straty gola. W pierwszym spotkaniu biało-niebiescy ograli międzynarodowe towarzystwo z FC Inter 3-0. Wynik otworzył Iwo Błażejczyk, który – po przechwycie Filipa Tartasa i podaniu od Pawła Sobonia – trafił ze środka na 1-0. Po pierwszym golu ekipa Macieja Sałudy zamknęła rywala na jego połowie, ale – mimo kilku znakomitych sytuacji – długo nie mogła podwyższyć prowadzenia. Na drodze do szczęścia stawał albo golkiper Interu, albo brak ostatniego podania, albo pech, jak przy strzale Bartłomieja Januszka w słupek. Co więcej, po paru minutach rozpaczliwej obrony to przeciwnicy odgryźli się dwoma świetnymi, ale na szczęście dla MKS-u nie zakończonymi bramką kontrami. Piaseczno grało jednak konsekwentnie i najpierw – na półtorej minuty przed ostatnią syreną – strzeliło drugiego gola (po rzucie rożnym, wykonywanym przez Bartka Januszka, Michał Słupek pokonał bramkarza pewnym uderzeniem w prawy róg), a tuż przed końcem meczu dobiło FC Inter trzecim trafieniem, którego autorem był Januszek. Wynik mógł być bardziej okazały, ale chwilę przed golem na 3-0 Mikołaj Hornung trafił w słupek.

 

ks 2005 turniej niepodleglosci 2017 084

 

W drugim spotkaniu nasi zawodnicy mierzyli się z drugą drużyną gospodarza imprezy, Klubu Snu, prowadzoną przez doskonale znanego z Piaseczna Marcina Pieniążka. MKS, jak w pierwszym meczu, zamknął rywala na jego połowie, ale ani dwie próby Bartłomieja Bieniaka, ani uderzenia Damiana Pułkownika nie znalazły drogi do siatki. Klub Snu II, głęboko cofnięty do defensywy, liczył na przechwyty i szybkie kontry. Taktyka okazała się skuteczna – ekipa „Pieniądza” miała nawet dwie „setki”, które mogła zakończyć zdobyciem bramek, ale gospodarzom także zabrakło wykończenia i starcie zakończyło się bezbramkowym remisem.

 

ks 2005 turniej niepodleglosci 2017 112

 

Aby awansować do półfinału, podopieczni trenera Macieja Sałudy musieli co najmniej zremisować w ostatnim spotkaniu, w którym rywalem była Ostrobramska Rembertów. MKS nie zamierzał jednak kalkulować i od pierwszej syreny postawił na frontalny atak. Mecz zakończył się prawdziwą deklasacją – Piaseczno wygrało aż 8-0, a przy odrobinie szczęścia mogło pokusić się nawet o dwucyfrówkę, ponieważ na samym początku rywalizacji Ernest Dąbrowski trafił w słupek, a kilka minut później Staś Buliński obił poprzeczkę. Kanonadę rozpoczął Hornung, na 2-0 podwyższył Januszek, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem, trzecie trafienie dorzucił Słupek, który po przechwycie na połowie rywala ograł na małej przestrzeni dwóch defensorów i uderzył nie do obrony w lewy róg, czwartego gola strzelił Dąbrowski, wykorzystując przytomne wycofanie piłki przez Słupka, piątą bramkę – efektownym uderzeniem spod linii bocznej w długi róg – dołożył Bieniak, chwilę później na 6-0 podwyższył Krzyś Zadrożny, siódmego gola – po dwójkowej akcji z Zadrożnym – dorzucił Bieniak, a wynik meczu na 8-0 ustalił Damian Pułkownik, który wykorzystał nieporozumienie obrońcy z bramkarzem i ładnym uderzeniem od lewego słupka zakończył strzelecki popis Piaseczna.

 

ks 2005 turniej niepodleglosci 2017 138

 

Do fazy medalowej MKS awansował z pierwszego miejsca w grupie, trafiając w półfinale na pierwszą drużynę Klubu Snu, prowadzoną przez byłego zawodnika naszego klubu, Rafała Klimkowskiego. Początek meczu należał do biało-niebieskich. Iwo Błażejczyk dostał płaskie podanie z prawej strony boiska i – niemal spod linii bocznej – kapitalnym uderzeniem lewą nogą trafił od poprzeczki na 1-0. Gospodarze nie zamierzali jednak łatwo sprzedawać skóry i ruszyli do ataku. Przez długi czas naszej drużynie dopisywało szczęście, ponieważ najpierw Klub Snu zmarnował kontrę dwóch na jednego, a na trzy minuty przed końcową syreną Szymon Turkowski kapitalnie wybronił sytuację sam na sam z napastnikiem rywali. Ostatecznie jednak, gdy na zegarze pozostało półtorej minuty, podopieczni popularnego „Aimara” zdołali z bliska wpakować piłkę do piaseczyńskiej siatki. MKS nie miał jednak zamiaru szukać rozstrzygnięcia w rzutach karnych i na 50 sekund przed końcem spotkania zdobył się na jeszcze jeden zryw, zakończony podaniem na lewą stronę pola karnego i świetnym uderzeniem Januszka, po którym futbolówka przeszła między nogami bramkarza i wpadła do siatki przy krótkim słupku.

 

ks 2005 turniej niepodleglosci 2017 184

 

W wielkim finale X Turnieju Odzyskania Niepodległości rywalem ekipy Macieja Sałudy była Alfa Przymierze Rodzin. Spotkanie, jak na mecz o złoto przystało, było niezwykle emocjonujące. MKS był o milimetry od otworzenia wyniku (piłka po strzale Bulińskiego trafiła w słupek), kilka minut później to przeciwnicy mogli pokusić się o gola (znakomita interwencja Piotra Stoleckiego), a tuż przed końcową syreną niewiele zabrakło, by Januszek powtórzył swój wyczyn z półfinału (tym razem bramkarz Przymierza Rodzin zdołał w ostatniej chwili trącić piłkę nogą). W regulaminowych dwunastu minutach nie padła ani jedna bramka i o tym, do kogo trafią złote medale, musiały zadecydować rzuty karne. W nich więcej zimnej krwi zachowali przeciwnicy i – mimo jednej niewykorzystanej „jedenastki” - wygrali 2:1. Wśród biało-niebieskich nie pomylił się jedynie Tartas, który posłał potężną bombę pod poprzeczkę. Mniej szczęścia mieli niestety Bieniak (uderzenie obok lewego słupka) i Pułkownik, którego strzał w środek bramki zdołał obronić golkiper APR.

 

ks 2005 turniej niepodleglosci 2017 217

 

MKS Piaseczno zakończył więc jubileuszowy turniej na 2. miejscu. W ręce Bartłomieja Januszka trafiła zaś nagroda dla najlepszego zawodnika imprezy.

 

Biało-niebiescy wystąpili w X Turnieju Odzyskania Niepodległości w składzie: Stolecki, Turkowski – Tartas, Soboń, Błażejczyk, Niedziałek – Zadrożny, Buliński, Pułkownik, Bieniak – Słupek, Januszek, Hornung, Dąbrowski.

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction